Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:05 30.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Конвертиране на HTML в PDF в Acrobat 7...  
Автор dadis (новак)
Публикувано26.02.06 15:07



Когато конвертирам HTML в PDF в Adobe Acrobat 7, българският текст излиза на маймуни. Каква настройка трябва да се направи, за да не става така и изобщо става ли?
Освен това, като търся български думи в PDF, не ги открива.

Ясно, че двете неща са свързани, ама се чудя как да се справя с тях...



Тема Re: Конвертиране на HTML в PDF в Acrobat 7...нови [re: dadis]  
Авторventzo (Нерегистриран)
Публикувано01.03.06 10:47



Здр,

Ти се чудиш защо а ние се чудим с какво конвертираш.

Пробвай с Open Office.

Чао.



Тема Как с какво...нови [re: ventzo]  
Автор dadis (новак)
Публикувано02.03.06 20:08



Как с какво конвертирам, нали съм го написала в заглавието...
Става въпрос за Adobe Acrobat 7:
Давам от менюто Create PDF, там задавам HTML файл, или направо интернет страница и той конвертира страницата в PDF...

Open Office да не би да конвертира от HTML-PDF?



Тема Re: Как с какво...нови [re: dadis]  
Автор Пyшилиcт (...баш ми е...)
Публикувано03.03.06 20:01



Така! Има известна разлика между HTML и уеб-страница. Ти кое искаш да направиш на ПДФ? Щото ако се опитваш да дестилираш файл.html ще стане много забавно!

Не се гаси туй що се пуши!


Тема Re: Как с какво...нови [re: Пyшилиcт]  
Автор dadis (новак)
Публикувано05.03.06 14:33



Ок, да кажем, че става въпрос за страница.
Как се решава проблемът с кирилицата тогава?



Тема Re: Как с какво...нови [re: dadis]  
Автор Пyшилиcт (...баш ми е...)
Публикувано06.03.06 15:45



Значи HTML кода се интерпретира от браузъра (интернет експлорар, нетскейп и т.н.) така че няма никакъв смисъл да го дестилираш, обръщаш в каквото и да било, само браузъра може да го интерпретира коректно.

Да разбирам ли, че искаш да пратиш снимка на някакви уеб страници на някой? Ако е така ти препоръчвам вариант Screenshot. В смисъл, отваряш ги, снимаш си екрана и записваш като JPG файл. Така мисля че ще станат дори по-малки от пдф-а, та още по-добре Няма да имаш проблем с шрифтове и т.н., страницата ще бъде 1/1.

Ако настояваш да ти е баш пдф същия jpg можеш да го вкараш в каквото си искаш и да направиш пдф.

Не се гаси туй що се пуши!


Тема Значи...нови [re: Пyшилиcт]  
Автор dadis (новак)
Публикувано06.03.06 15:49



Ясно ми е напълно това, каето си ми обяснил.
Ето каква е работата... трябва ми следното: да направя от HTML страница PDF-и.
Открих, че става с Adobe Acrobat 7, но ударих на камък с кирилицата.
Та така...




Тема Re: Значи...нови [re: dadis]  
Автор Пyшилиcт (...баш ми е...)
Публикувано06.03.06 16:55



Ми в такъв случай само требе да видиш енкодинга. Със седмица не съм работил, не съм го и гледал, казано честно предполагам заради него гърми и кирилицата.

Не се гаси туй що се пуши!


Тема Re: Значи...нови [re: Пyшилиcт]  
Автор vens (малко странен)
Публикувано06.03.06 17:42



Не съм толкова сигурен, че е само от енкодинга. Форумите (не само на дира) са пълни с подобни въпроси за проблеми с кирилицата. Всичко започна с въвеждането на уникода.
Аз имам (горчив) опит с конвертиране на PDF-и от PageMaker, Word, html и още няколко други източника. Още нямам готови решения кога става и кога - не. Виж по-долните съвети, открити с много зор:

- едно от нещата е да embed-неш шрифтовете - прави се в настройките на job-а на Акробата
- някъде из Regional настройките на Windows, в Advanced има много check-box-ове за включване на Code page conversion tables
- много помага в Regional да настроиш location на България (някои си го оставят по подразбиране да е Щатите)
- енкодингът трябва да се провери
- нерядко самите уникод шрифтове са скапани
- имам случаи всички тия неща да са направени еднакво на два компютъра, обаче единия конвертира кирилица, а другия - маймуни.

Много по-голям проблем е, когато имаш текстове на няколко различни езика на една страница - тогава става една мътна и кървава и поне при мен рядко има успех.

Решението, което ползвам, е Windows 98, колкото и смешо да звучи.
Там става, не знам защо

П.П. Дай да пробвам една страница от твоите дали става при мен, ако искаш...

Редактирано от vens на 06.03.06 17:44.



Тема Re: Значи...нови [re: vens]  
Автор dadis (новак)
Публикувано07.03.06 10:34



Благодаря за изчерпателните съвети!
Засега нямам точна страница, която трябва да конвертирам, а съм само на етап изпробване и опипване на почвата.
Ще пробвам тея неща или просто ще потърся друго решение



Тема А сигурен ли синови [re: dadis]  
Автор AliBabach (heavy drinker)
Публикувано07.03.06 18:59



че нямаш инсталиран FlexТъпе който да ти омазва настройките?
Щото с чист Windows XP + Firefox + Adobe PDF, няма абсолютно никакъв проблем с кирилицата .... поне при мен



Тема Re: А сигурен ли синови [re: AliBabach]  
Автор dadis (новак)
Публикувано07.03.06 22:35



Сигурна съм...
А в случая Firefox или какъвто и да е браузър каква роля играе?
В смисъл, че аз конвертирам директно в Adobe Acrobat. Задавам линка на страницата от Create PDF/ from web page (май така беше) и той си прави PDF.
Не стигам до браузър



Тема Re: А сигурен ли синови [re: dadis]  
Автор AliBabach (heavy drinker)
Публикувано08.03.06 00:29



Извинявай за 'мъжкия род', и честит 8-ми март.
Аз като по-прост, както си бях отворил този форум му дадох ПРИНТ (обикновено при инсталация на Адобе-то си създава един принтер Adobe PDF), та чрез него си създаде PDF файлче за хубост и приказ, на всичкото отгоре пустия му PDF и българските думички умее да търси



Тема Re: Конвертиране на HTML в PDF в Acrobat 7...нови [re: dadis]  
Автор vens (малко странен)
Публикувано08.03.06 13:20



Честит празник и от мен
Поради незнайни причини, които сега не ми се търсят, при директно задаване на URL за конвертиране в Акробата ми гърми. Обаче печат през PDF-maker принтера си работи като стой та гледай. Пробвах със страничка на български и една със текстове на английски, френски и немски - всички специални символи си излязоха коректно.
ФлексТайп наистина скапва много програми, аз поне знам за 3-4 от по-големите, включително Корел. Разкарай го, ако го имаш.
Други идеи освен по-горните не мога да се сетя - дерзай



Тема Re: А сигурен ли синови [re: AliBabach]  
Автор kalli (kalinka)
Публикувано09.03.06 09:50



Тази джаджа с PRINT директно от браузъра не я знаех
Ти си върха, много благодарности!



Тема Re: Конвертиране на HTML в PDF в Acrobat 7...нови [re: vens]  
Автор dadis (новак)
Публикувано10.03.06 15:58



Благодаря!



Тема Re: А сигурен ли синови [re: AliBabach]  
АвторNova (Нерегистриран)
Публикувано12.03.06 13:12



Да, но когато създадеш ПДФ-а през Принт, и го отвориш в Акробат 7.0 не съм сигурна, че постигаш нЯкакъв успех с линковете. Защото точно там е разликата между "Create PDF from Web Page" i " Print" options "Save as PDF". Ако ползваш 1то линквете са "живи".

Т.е. каквото казвам е, че трябва 1во Dadis да уточни как точно ще иска да ползва фила след това.

лек ден на всички



Тема Re: А сигурен ли синови [re: Nova]  
Автор dadis (новак)
Публикувано14.03.06 14:38



Нямат значение линковете. В случая...




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.