Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:03 19.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Corel Drawнови  
Авторalex (Нерегистриран)
Публикувано03.02.06 01:03



Може ли някой умен човецец да ме светне как да премахна тънката бяла линия която се появява винаги около експортираните графики при експортирането им от корел-а. Естествено OUTLINE=0. В прозореца на програмата няма такива глупости, но при експорт ги лепва винаги. Гадно е, щото после тия джипегчета за никакъв фон не стават, освен за бял.

Мерси много!



Тема Re: Corel Drawнови [re: alex]  
Автор Пyшилиcт (...баш ми е...)
Публикувано03.02.06 02:06



пробвай да я махнеш с десен бутон на хиксче в палитра за цветовете (кой корел ползваш бре) или в инструментите свързани с линия, също има бутонче за махане

Не се гаси туй що се пуши!


Тема Re: Corel Drawнови [re: alex]  
Авторole (Нерегистриран)
Публикувано03.02.06 16:39



Направи си Box с необходимия ти краен размер и сложи илюстрацията с PowerClip v box-а и после експорт.



Тема Re: Corel Drawнови [re: alex]  
Авторgarreth (Нерегистриран)
Публикувано03.02.06 18:12



Ami exportvash gi kato .PNG /poddurja Transperancy/.
ako durjish da e jpg /veroiatno zaradi razmera na file/, otvarish v Photoshop i >>> Save for Web :)



Тема Re: Corel Drawнови [re: garreth]  
Авторalex (Нерегистриран)
Публикувано05.02.06 23:35



единия вариант, който аз знам е 1. convert to bitmap и после като се увеличи достатъчно за да се виждат контурите 2. с F10 (Shape Tool) се дърпат Node-овете навътре и се скриват линиите (които сега пък бяха черни- явно си ги слага в зависимост от съдържанието)

проблемът е- няма ли някакъв по- прецизен начин, че така малко или много се разкривява? outline го забраних от всякъде, с PowerClip-а и транспарентност също не става...

П.П. програмата е корел 12



Тема Re: Corel Drawнови [re: alex]  
Автор AliBabach (heavy drinker)
Публикувано08.02.06 01:56



чай ся, братчед, не си обяснил първом следното - от къде аджеба са се взели тия графики?
нарисувал си ги на ръка, получили са се в следствие на конвертиране на текст, импортнал си ги от некое благо СД с клипартове във WMF формат или ....?
Дай да си обесним що за шебек влиза, та да знаем после що маймуна излиза, оти ако магаре излиза - начи е помагал комшията



Тема Re: Corel Drawнови [re: AliBabach]  
Авторalex (Нерегистриран)
Публикувано09.02.06 09:32



Значи трябва ми плътен фон за уеб страница на основата на някакъв fill. Правя си едно квадратче в корел-а, пълня го с въпросния фил, махам му outline, и така като го гледам си е точно каквото ми трябва. После export to jpg и като го сложа за бакгрунд на страничката и лъсват чертите. То същото излиза и в корела, ако предварително му дадеш convert to bitmap- после го увеличи малко и ще видиш. Единствения вариант който ми е познат, но не е никак прецизен е с shape tool (F10) след convert to bitmap, да му дръпнеш крайчетата навътре и да скриеш чертите, но предполагам има и по акълииски начин .



Тема Re: Corel Drawнови [re: alex]  
Автор gogo_bg (непознат )
Публикувано09.02.06 11:52



Знам го този гаден ефект.
Предлагам два варианта.
1. Правиш го във фотошопа
2. Ако фона е такъв че, да не можеш да го повториш във фотошопа направи квадватчето малко по-голямо и го кропни във фотошопа



Тема Re: Corel Drawнови [re: gogo_bg]  
Автор Пyшилиcт (...баш ми е...)
Публикувано10.02.06 13:31



Че какъв ще е тоя цвят, дето не може да се барне в Шопа? Там си го прави, чиляка, без особени притеснения, може да си го запази в уеб вариант като каквото си иска... в Корела ще стане по-гадно. Пък така или инаце ще требе да е растер, некъв. Нема нужда от зор според мен.

Не се гаси туй що се пуши!


Тема Re: Corel Drawнови [re: alex]  
Автор AliBabach (heavy drinker)
Публикувано10.02.06 15:31



A пробва ли да експортваш, без да ти е включена отметката на anti-aliasing?




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.