Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:17 19.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Стигам до извода....нови  
Авторkлм (Нерегистриран)
Публикувано20.12.05 15:43



че в рекламните агенции за дизайнери се търсят основно красиви момиченца.
Как стигнах до този извод ли? Ами трябваше да мина през няколко интервюта и да се вгледам в "интериора". Шеф, секретарки и "дизайнери" само засукани мадами. И не само това ами самото отношение на шефовете след като те видят говореше същото.
Толкова ли са прости клиентите у нас, че да избират рекламната агенция по този начин?
Сега предполагам някой ще кажат - откри топлата вода. Може и сега да я откривам но доста време не ми се вярваше, че може да е истина.
Спомних си за една серия на Ally McBeal, в която група freaks съдеха шефа си защото ги е уволнил. Клиентите не искали такива хора да представят фирмите им. Ставаше въпрос точно за дизайнери в рекламна агенция.
Сигурен съм, че в големите агенции не е така (или поне не е толкова натрапчиво), но могат ли всички да бачкат в големи агенции.
Не ми е идеята да се оплаквам, работа ще си намеря, искам просто да разбера ЩО ЗА ПРОСТОТИЯ Е ТОВА. Знам, че жените в много професии са пренебрегвани но в повечето случаи причината е, че мъжете там вършат по-добра работа. Никой не може да ме убеди, че жените се справят добре с дизайна (не модния), същата работа е и с жените програмисти !!! Има изключения но резултата в повечето случаи е плачевен. Особено разни момиченца които държат мишката с двете ръце.
Какви са вашите наблюдения?



Тема Re: Стигам до извода....нови [re: kлм]  
Автор scuba (diver)
Публикувано20.12.05 16:07



Aбе не си много прав да знаеш. Аз, честно да си кажа, добри дизайнерКИ не познавам. Може и да има, ама аз не познавам. Тема на друг разговор е, че жените са по-добри ПРЕДПЕЧАТАРИ!!! Имат много повече нерви да се занимават с пипкавата работа. Мен примерно не можеш да ме хванеш да тифецвам по цял ден като тиква, докато бившите ми колежки си тифецват по 8 часа на ден и не им пука



Тема Re: Стигам до извода....нови [re: scuba]  
АвторSpiashtia moderator (Нерегистриран)
Публикувано20.12.05 17:21



Ами според мен първо по въпроса за красотата - жалко, че си ощетен, иначе шансовете ти можеше да нараснат съдейки по тезата, която излагаш. Човек с високи професионални умения, без проблеми в областта на общуването и самооценката не би направил подобно смехотворно изказване. А предимно този тип хора се търсят за работа. Така че, красотата е едно на ръка, но поне поработи върху останалите неща - има някакъв шанс за подобрение.

Подчертано сексисткия тон на поста предизвиква недоумение в мен - уж модераторите щели да трият всяка една съдържаща простотии тема - е по-добър пример за това здраве му кажи. То това може би е проекция на нещо в личния живот - не всеки има шанса да бъде с красива жена - но форум за хора с подобни проблеми вероятно се намира другаде. Жалко и смешно до какви измерения може да стигне един българин неуспял в кариерата - пак жените са виновни. Е, има си и положителни страни - посмяхме се с приятели (от мъжки и от женски пол) на творбата ти за което благодарим



Тема Re: Стигам до извода....нови [re: Spiashtia moderator]  
Авторkлм (Нерегистриран)
Публикувано20.12.05 18:57



Колежки, много се радвам, че ви развеселих. Та аз не съм искал да ви наранявам чувствата, чисто и просто давам фактите. Това са реалностите поне там, където живея. Жените са добри в едно а за друго просто не стават, с мъжете също е така. Ако търсиш успокоение добре, аз съм много зле а мъжете в 5те агенции, които посетих за тоя месец внезапно ги е сполетяло нещо или чакай били са на бира. Ти успокоение може да намериш но фактите са си факти.
И пак казвам - всяко правило си има изключение и както жените програмисти са рядкост (не тези които си мислят че са такива), така е и в графичния дизайн.
За мен не бери грижа, както казах не съм дошъл да се оплаквам. Работа ще си намеря и не е задължително да е рекламна агенция, където ще се правят само календари, брошури и надписи по чаши и химикалки. Пък знаеш ли може да се появи и някоя читава, където ще пожелаят поне да видят какво си правил и какво можеш да правиш.



Тема Re: Стигам до извода....нови [re: kлм]  
Автор Пyшилиcт (...баш ми е...)
Публикувано20.12.05 21:11



Пич, не знам как точно си стигнал до този извод, но мисля че не си прав. И то доста. Не познавам много момичета, които се занимават с дизайн. Точно пък в РА-ии не знам ни една. Там работата е доста и обикновено има момчета. Момичетата са или секретарки или нещо подобно, но дизайнери... не знам за такива Не се нерви излишно. Но... не мисля че си прав, пич.

Не се гаси туй що се пуши!


Тема Re: Стигам до извода....нови [re: kлм]  
Автор backinblack (член)
Публикувано20.12.05 21:20



Дано не ми вземеш изказването за заяждане, но аз през времето извън форумите се занимавам с производство. От време на време опирам и до дизайнери, имаш ли представа колко жалка картина са "дизайнери/ки" които към собствения си дизайн са немарливи каква работа да очаквам, че ще ми свършат. Имам работничка която е 1.70 висока и 150кг., ако я видиш извън производството ми, половината килограми се губят и изобщо не страда от никакви комплекси.
Никой не може да ме убеди, че в днешно време може да има грозни мъже и жени, има мърливи към себе си, а за дизайнер е непростимо да си мърлив.

Всички гениални неща са измислени от хора, които не са знаели, че са невъзможни.


Тема Re: Стигам до извода....нови [re: kлм]  
Авторppp (Нерегистриран)
Публикувано20.12.05 21:38



Ti tolkova si gi uplashil, che horata daje ne sa iskali da ti gledat portfolioto!



Тема Re: Стигам до извода....нови [re: backinblack]  
АвторS (Нерегистриран)
Публикувано25.12.05 13:43



Toia spor ne otiva nadobre. Ne znam tuk ima li niakoi da moderira, no po-dobre podobni temi da se triat. Stranno za6to, kato se suberat pove4ko muje na edno miasto i zapo4va edno mereneeeee.... I nakraia jenite izlizat vinovni. Mhm.



Тема Re: Стигам до извода....нови [re: S]  
Автор backinblack (член)
Публикувано25.12.05 14:31



Права си, въздържам се от подобни изказвания, но винаги съм предпочитал да обяснявам и да ми обясняват по-простичко без много чуждици и политика. В крайна сметка нещата са много простички в основата си. Всеки търси да продаде възможно най-скъпо и да купи възможно най-евтино. За да си добър търговец първо трябва да разбереш нуждата, а после да предложиш продукта. Нуждите на всички са големи и винаги можеш да намериш какво да продадеш. Веднъж за винаги трябва да разберем, че труда е също стока и има нужда от подходяща опаковка. Всеки ако се огледа на пазара и се вгледа по-детайлно ще открие много стоки които се продават заради изградения имидж и други много по-качествени, но с кофти опаковка и не изграден имидж се продават слабо на доста по-ниска цена.

Всички гениални неща са измислени от хора, които не са знаели, че са невъзможни.


Тема Re: Стигам до извода.... [re: backinblack]  
АвторS (Нерегистриран)
Публикувано25.12.05 19:50



Mda, po drehite posre6tat, po uma izpra6tat. A na men mi se 6te rabotodatelite v bulgaria nai-posle da razberat, 4e ako iskat niakoi da im vur6i rabota, niama da mu gledat opakovkata i 6te se izrusiat malko pove4e.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.