Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:47 17.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Курс по графичен дизайннови  
АвторTeди (Нерегистриран)
Публикувано17.11.05 11:27



Някой може ли да ми каже, къде мога ад се запиша в София на курс по графичен дизайн ? Има ли въобще някакъв смисъл да се посещава курс или е за предпочитане индивидуално обучение ?

Благодаря ви предварително.



Тема Re: Курс по графичен дизайннови [re: Teди]  
Автор HellofaStyle (непознат )
Публикувано17.11.05 12:07



Ако си начинаещ/а може да запишеш курс, но проучи внимателно как стоят нещата. Повечето курсове са безмислени и само ще си губиш времето там.
Практиката винаги е била най добрия учител, в интернет има достатъчно информация.

Не можеш само с четене и уроци да започнеш да създаваш качествени неща ! Трябва да си го имаш вътре в себе си !



Тема Re: Курс по графичен дизайннови [re: HellofaStyle]  
Автор ghiacciata (matta)
Публикувано17.11.05 20:15



Можеш да запишеш курс по Photoshop или Coral...но курс по графичен дизаин е все едно да кажа, че искам да запиша курс за инжинер....ами те това хората толкова време го учат.....Графичният дизан е доста обхватен и запознаи се по-добре с въпроса...първо и доста хора изпускат това, че трябва да можеш да рисуваш, ако искаш да се занимаваш сериозно с него....мисля, че първо се минава през белиат лист и молива....,а то и попринцип така се измислят нещата, компютарът е просто средството с което реализираш идеята си....

Но курс по графичен дизаин....Егати излезе, че мойто више си е някакав курс

Неискам да звучи като за яждане....хубаво е да питаш като незнаеш, но такав курс няма освен, ако продалжителността му не е 5 години...

И както го е написал човека то това трябва да ти идва от вътре....

Може и да ти се отдава...

Вземи някоя и др книжка свали си някои tutorials и почвай да се бориш

Успех

Може да си разочарован,ако не успееш,но си обречен ако не опиташ!


Тема Re: Курс по графичен дизайннови [re: Teди]  
Автор alteza ()
Публикувано17.11.05 23:21



Ето ти примерни малки програмки:


Пак там-в Download.com,има и Photoshop.
Пак там има доста други нещица.
Отиди и в сайта на Corel: Corel.com-и оттам ще свалиш нещо,по-точно ще се регистрираш и ще ти пратят линк за сваляне.
Но както са казали и другите-без да ти идва отвътре,и без художествен талант не очаквай да мислиш,че ще си сред първите(в коя класация?)
Ами това е-успех ти желая,прекарване по 10-12 часа пред програми от този вид,...В момента,в който започнеш да критикуваш себе си,ще си едно стъпало по-нагоре
Колкото до ''курсовете''-творческият елемент или го имаш,или го нямаш.На това никой не може да те научи
Timor fecit deos.
Miserere nobis,Domine!

Редактирано от alteza на 17.11.05 23:24.



Тема Re: Курс по графичен дизайннови [re: Teди]  
АвторTeди (Нерегистриран)
Публикувано19.11.05 12:59



Благодаря Ви за полезните съвети. Съжалявам, ако моят въпрос ви се е сторил глупав. Просто исках да съм сигурна, че мисля в правилната посока: курсовете целят техническа подготовка и то доста повърхностна, с която ще се справя и с подходяща литература. Засега съм се спряла на : Corel Draw 11.0; Adobe Photoshop 7.0; Quark Express. Извън тях ... вероятно всичко останало е въпрос на интерпретация и въображение.

Благодаря Ви отново.



Тема Re: Курс по графичен дизайннови [re: Teди]  
Автор alteza ()
Публикувано19.11.05 21:22



Книгите ще ги четеш само в началото.После тук-там.Сядаш и почваш да твориш.Ще се убедиш колко лесни са изброените програми,приличат си просто.И не се отказвай в началото

Timor fecit deos.
Miserere nobis,Domine!


Тема Re: Курс по графичен дизайн [re: Teди]  
Автор technoir (новак)
Публикувано30.11.05 11:58



НБУ. Може всеки да си заише курсове за елементите на графичния дизайн, които го вълнуват. Шрифт, цветове, защо логото е добре де седи ТАМ, ала, бала...

Ама човека горе за поста си беше прав - все едно да търсиш курс за "инжинер". За софта. Необходимо и задължително условие е овладяването му, но това само по себе си не те прави дизайнер. Като можеш да размахваш чук, това не значи че те бива за дърворезбар. Ама и дърворезбар без чук не може да свърши много.



Тема Re: Курс по графичен дизайннови [re: technoir]  
Автор Пyшилиcт (...баш ми е...)
Публикувано30.11.05 12:42



В НБУ??? При Желев ли????? Аре нема нужда!

Там, от разни познати, нема нищо свесно... нищо, което не можеш да хванеш и да прочетеш сам. Без да плащаш... ТОЛКОВА!

Кажи ако съм пропуснал нещо де, къв курс визираш?

Smoker and proud of it!
Jazz-a - Snap to Guides


Тема Re: Курс по графичен дизайннови [re: Teди]  
Автор vens (малко странен)
Публикувано30.11.05 13:15



Аз преди 2-3 години търсих такъв курс. Намерих. Водеше го един дизайнер от старата школа с утвърдена репутация - направил е доста хубави неща човекът. Обаче...
Курсът, макар и с название "Графичен дизайн" си беше просто курс по Corel и PhotoShop.
И по компютърна грамотност Щото 90% от хората там трябваше да им се обяснява по 5 пъти как да натиснат бутона, за да си нарисуват кръгче.

Та с него се разбрахме на отделен, частен курс, ама нещо се разпадна - не искаше да си дава хляба и това е

Това всичко е в Пловдив. Не знам как е в София.



Тема Re: Курс по графичен дизайннови [re: vens]  
Автор HellofaStyle (непознат )
Публикувано30.11.05 15:32



:)
На много места срещам думичките "Corel" и "Photoshop" в едно изречение :)
Струва ми се малко глупавичко !!!
След като човек се е захванал с фотошоп сериозно, рано или късно ще си купи пакета, въпроса е защо обаче трябва да купува и COREL ?!? след като ADOBE имат перфектен продукт за векторни илюстрации - Ilustrator ?!?

В случая не става въпрос кое е по добро (макар, че чуя ли COREL и ме избива на смях), става дума за това, че ако човек не е ползвал нищо и реши да работи на ФОТОШОП, нормално е да започне и на ИЛЮСТРАТОР, какъв ти КОРЕЛ ?!? :)

Работя на Илюстратор от доста време, пробвал съм и КОРЕЛ, но ако трябва да се върна 1000 пъти назад във времето, пак бих започнал с Илюстратор, а и не познавам човек занимаващ се професионално с графичен дизайн да ги ползва и 2-та продукта едновременно като твори :) - звучи глупаво !




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.