Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:37 01.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Алтернатива на сянка в CorelDrawнови  
АвторSyss (Нерегистриран)
Публикувано11.11.05 01:06



Здравеите,
имам следния проблем : трябва да сложа сянка на обект (primerno romb) в CorelDraw, така че той да бъде само в цветове Pantone. Когато използвам Drop Shadow съответно получавам допълнителни CMYK цветове. Знаете ли как мога единствено чрез Pantone да получа алтернатива на сянката,която да бъде максимално близка до тази със CMYK-a??пробвах с преливки,но не се получава замазването по краищата на сянката!Някакви идеи да ми дадете?! Или чрез Illustrator?



Тема Re: Алтернатива на сянка в CorelDrawнови [re: Syss]  
Авторd_f (Нерегистриран)
Публикувано11.11.05 10:12



С Корела не съм на "ти", но ми хрумна следното: както си направил(а) преливката с пантоните, направи един кът на ромба, пусни един блър, да замажеш сянката и си пейстни обратно обекта.



Тема Re: Алтернатива на сянка в CorelDrawнови [re: Syss]  
Авторbubu (Нерегистриран)
Публикувано11.11.05 11:50



Аз ти предлагам да не работиш направо с пантони а с основните цветове - така ще имаш преливка например от магента и няма да ти се появяват допълнителни цветове, а само нюанс на мастилото. При печат просто където има магента ще бъде пуснат съответния пантонски цвят, където е циан неговия съответстващ и така. Ест питаи печатницата дали няма да има проблем с тозе начин на работа, но не би трябвало. А ти ще спокоен/спокойна.



Тема Re: Алтернатива на сянка в CorelDrawнови [re: Syss]  
АвторSyss (Нерегистриран)
Публикувано13.11.05 22:52



здравеите,
за съвета на d_f не ми върши работа защото идеята е да се направи само с пантонски цветове а не да се използват ефекти, с които пак ще се появят CMYk, така ще бъде все тая дали ще използвам стандартната сянка...
А за съвета на бубу ще питам дали става такаАко ли не, мисля че открих начин да наподобя сянката - с постепенни преливки на няколко вмъкнати един в друг заоблени квадрати!!! Мерси!



Тема Re: Алтернатива на сянка в CorelDraw [re: Syss]  
Автор12132 (Нерегистриран)
Публикувано14.11.05 13:46



Имаш 2 варианта (според мен):

1. Алфа канал във фотошоп, където си правиш сянката, после записваш файла като Photoshop DSC 2.0 (*.EPS)

2. От корел - даваш вътрешен контур на очертанието на сянката, само че с много стъпки за да стане плавно и да не седи много дървено - това е по-куцият вариант.

А защо ще правиш пантонски сенки? Злато, сребро или?



Тема Според меннови [re: Syss]  
Автор дoбpaтa фeя (оптимист)
Публикувано16.11.05 05:29



ако имаш само пантони в проекта вариантът на bubu става, той е приложим също ако ползваш три цвята от цмик-а, а цветоотделката на четвъртия ще замества пантона, не знам доколко правилно се изразих, но ако в проекта ти липсва цвят магента, то можеш да направиш преливката в магента, а в печатницата ще ползват цветоотделката на магентата за пантона.



Тема Re: Според меннови [re: дoбpaтa фeя]  
АвторS (Нерегистриран)
Публикувано16.11.05 14:42



Separate - Convert to Bitmap - Mode - Duotone/Monotone/ задаваш пантона
Но по-добре във фотошоп тези работи.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.