Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:29 19.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Лого - срещу заплащане  
Авторplamen5rov (Нерегистриран)
Публикувано25.10.05 16:31



Нужно ми е лого и съм готов да заплатя (в разумни граници) за него. Изискването е да е просто (т.е. семпло) и да изглежда еднакво добре и в умален вариант - като за визитка. Графиката да съдържа изображение на здрависващи се ръце, но не истински, а дигитални - нещо като "ръчичката" от курсора, когато е върху линк. Надписът е "БизНет Медиа", като "медиа" трябва да е под "БизНет". Също и вариант "BizNet Media".

Изпращайте предложенията си на biznet@biznetmedia.com (като пишете и какъв хонорар искате).

Първите печелят, скромните - също



Тема Re: Лого - срещу заплащаненови [re: plamen5rov]  
Автор вaлepи (FUSE)
Публикувано25.10.05 22:58



скромен си: бравос!
ето ти още един вариант да си го направиш сам



Тема Re: Лого - срещу заплащаненови [re: вaлepи]  
Авторplamen5rov (Нерегистриран)
Публикувано26.10.05 09:06



Кадърно момче съм и сигурно за кратко време бих се научил да слагам плочки (примерно), но засега предпочитам да си плащам на плочкаджия - просто не ми е това работата. По същия начин стоят нещата и с логото - капиш?

Сигурен съм, че ще се намерят талантливи момчета, които ще го направят много по-професионално от мене, а 20-30 лева за 15 минути работа не е никак зле, нали така?

Въобще, мисля че принципа "на всяка манджа мерудия" или по-точно казано: "Всичко знам и всичко мога сам!" е доста характерен за българина, но лично аз го разбирам по-скоро като: "Понеже искам да съм професионалист във всичко, в крайна сметка всичките ми резултати са посредствени". Не случайно е казано: "Всяка жаба да си знае гьола"!

Е, моят гьол със сигурност не е лого-дизайна - дано да попадна на професионалисти, а не на "майстори" по всичко

No hard feelings - само си разсъждавам на глас!



Тема Re: Лого - срещу заплащаненови [re: plamen5rov]  
Автор Celeste ()
Публикувано26.10.05 15:43



Добре си се ориентирал, за професионалистите, само с лека забележка, ако попаднеш на такъв със сигурност това лого няма да ти струва 20-30 лв. и няма да стане за 15 мин.

Иначе успех в начинанието

На вкус и цвет товарищей нет


Тема Re: Лого - срещу заплащаненови [re: plamen5rov]  
Автор ghs (познат)
Публикувано26.10.05 17:36



хубаво е ще и да отговаряш на пратилите и email...



Тема Re: Лого - срещу заплащаненови [re: plamen5rov]  
Авторplamen5rov (Нерегистриран)
Публикувано26.10.05 20:01



За да внеса малко повече яснота за това какво точно искам (и за да се изхитря да не отговарям индивидуално на всеки ) съм описал подробно всичките си изисквания и условия ТУК:

http://www.biznetmedia.com/logo/

По-ясно от това - здраве!



Тема Re: Лого - срещу заплащаненови [re: plamen5rov]  
Авторtoni (Нерегистриран)
Публикувано26.10.05 21:25



az shte ti izrabotq logoto samo pishi na jjookkeerr44oo@abv.bg i si ostavi telefona da ti se obadq da se razberem



Тема Re: Лого - срещу заплащаненови [re: plamen5rov]  
Автор вaлepи (FUSE)
Публикувано27.10.05 14:38



уби рибата..г-н взискателен оптимист:))))).....ти добре си си изхитрил, 40 лева е хонорара за участие или какво?

много здраве на победителя:))



Тема Re: Лого - срещу заплащаненови [re: вaлepи]  
Авторplamen5rov (Нерегистриран)
Публикувано27.10.05 15:55



1. Мисля, че сумата е напълно реална - ако можех да дам повече щях да се обърна към дизайнерска ФИРМА, а не към freelancer-и!

2. Това, което искам не е толкова сложно и бих могъл да си спестя 40-те лева ако се пробвам сам, но по принцип не обичам работа през пръсти.

3. В условията изрично е казано - ако ви устройва. Освен това цената е ПРЕДВАРИТЕЛНО обявена - без пазарене и циганий...

4. Който може да се справи и тези пари няма да са му излишни - да заповяда! Кибиците и всички останали всезнайковци - да си...намерят друго творческо занимание!



Тема Re: Лого - срещу заплащаненови [re: plamen5rov]  
Автор angel_mind (новак)
Публикувано27.10.05 22:30



Няма лошо, че си си поискал нещо и хубаво си направил, че поставяш конкретни условия, но... да кажеш - кво лошо да изкараш 40лв. за 15 мин. е леко обидно, защото подценяваш труда на хората, които биха се заели с това. Смешно е да си представяш че това се прави за 15 мин ей така, все едно - включваш програмата, пускаш я да си работи, ти си пиеш кафето и четеш пресата и хоп - след 15 мин. излязло логооооо. А "Кибици и всички останали всезнайковци" не можеш да наричаш хора, които обсъждат твоите условия. Това е форум, в който хората влизат да обменят знания и да коментират всякакви теми, свързани по някакъв начин с работата или хобито им. И може да не си наясно, но тези хора влагат по нещо и от себе си в тази работа.



Тема Re: Лого - срещу заплащаненови [re: angel_mind]  
Авторplamen5rov (Нерегистриран)
Публикувано28.10.05 06:02



OK - no hard feelings! Може и да съм прекалил (щото съм си малко кибритлия), но не съм искал да обидя никого. Но със сигурност постингите на Валери, които ме извадиха от релсите не могат да се нарекат просто "обсъждане" на темата, а си е живо заяждане и то точно от "кибик" - щом не те устройва и не ти се участва, ами много ти здраве и ходи си упражнявай английското чувство за хумор някъде другаде, където някой може и да има полза от него

Както и да е, кретени винаги ще има и е глупаво да им се връзвам. А може пък и да е свестен този Г-н Бушон (FUSE), но пък умело го прикрива

(Сега като почне и той да се пали и да ми отговаря и вместо лого - поредната форумна мини-война - бегай-бегай, мани-мани... )

Колкото до 15-те минути - не подценявам дизайнерския труд. Всеки си има свои стил (и ритъм) на работа и дали ще вложи 15 минути или 32 часа си е лично негов проблем - мен ме интересува само крайния резултат. Но нека да бъдем честни - лого с две ръчички и един надпис не е съвсем като да изографисаш Сикстинската капела, нали? А и не очаквам Кристо да се включи в конкурса - да бъдем реалисти и да не се правим на ощипани моми

Просто, който не е за този влак - да не се качва! Това е...

P.S. Не се заяждам с никого, но само ще споделя, че един участник в този свещен форум упорито ме бомбардира с мейли, в които милият ме информира, че той всъщност не търси някой да му направи лого, а предлага собствените си услуги за направата на такова!!! Че нали и аз това съм НАПИСАЛ, бе кр...еативен участнико във форума

Ама то и четенето RAM иска...



Тема Re: Лого - срещу заплащаненови [re: plamen5rov]  
Авторgenome (Нерегистриран)
Публикувано28.10.05 10:49



петров, НЕ изказвай мнения за неща, които грам не са ти ясни. каква сикстинска капела, какви 5 лева - идея си нямаш кое е трудното и кое лесното при правене на "лого".

искаш лого, ок. с 40 лева и 2 седмици ще получиш лого.
искаш добро лого - умножи сумата по 15 и дай срок от месец.

а и нещо не ми стана ясна историята - според теб фриилансърите би трябвало да взимат по-малки кинти от "дизайнерската фирма"?



Тема Re: Лого - срещу заплащаненови [re: plamen5rov]  
АвторПитaщ (Нерегистриран)
Публикувано28.10.05 15:45



Видях сайта ти но имам няколко въпроса:
Само на GIF ли да е файла или може и на JPEG?
А за да няма промяна в качеството на логото при различна размерност най-подходящ е векторният формат нотой не се подържа от JPEG формата?
Колко голям да е обема на файла както и точният размер?
Какви цветове да се ползват или само черно-бели тонове?



Тема Re: Лого - срещу заплащаненови [re: plamen5rov]  
Авторhristomirov (Нерегистриран)
Публикувано29.10.05 05:24



петров, сега ще ти обясня как можеш да си направиш лого без въобще да се занимаваш с тия наглеци и скъпари тука.
предполагам, седиш пред компютър, с дясната ръка държиш мишката, лявата ти е на клавиатурата. завърташ се по посока на клавиатурата - т.е. на ляво и се изсулваш на село в обора. там почваш да търсиш фъшкии с интересна форма, правиш шортлист от 3 и се допитваш до патките коя да избереш. хем спестяваш 40 лв, хем дишаш чист въздух сред природата.

пп: петров, наистина ли смяташе, че поста на Валери е заяждане?

пп2: моля мода да чисти подобни "предложения" за работа. за такива "работодатели" може да направите отделна рубрика - примерно - "лепене на плочки, плетене на цървули и графичен дизайн"



Тема Re: Лого - срещу заплащаненови [re: hristomirov]  
Авторplamen5rov (Нерегистриран)
Публикувано29.10.05 07:44



Едно нещо не можах да разбера - какво/колко спечелиха всичките умници дето плюха по мой адрес? Дано да е повече от 40 лева!

За пореден (и последен) път обяснявам:

1.Искам лого, а не да си губя времето да споря с комплексари по форумите.

2.Изискванията си съм обявил на посоченият адрес - всичко, което не е споменато изрично (цвят, формат, размер и пр.) е лично ваше - творческо! - решение. Изпращайте каквото прецените, а на 2-ри октомври на адреса на конкурса ще разберете кой е победителя - if any...

3.Като стана милионер обещавам да направя нов конкурс с мноооого сериозен награден фонд, но засега сумата е по-скромна. Ако прецените, че моят проект ще ви отнеме месец-два непрекъснати творчески мъки - не се хабете. 40 лева не са много, но не са и малко пари - ако не са ви излишни - заслужете ги!

Това е...На тези, който се засягат без никой да ги е пощипвал и ме обвиняват в очернянето на свещенното име на гилдията, професията, фрийлансерите, дизайнерите...и светлата памет на Майка Тереза...ще кажа само едно: "гузен, негонен бяга!". Ако сте си комплексари - аз не мога да ви излекувам. А ако се мислите за Микеланджело - адресът пак е другаде.


На около четири километра югоизточно от София



Тема Re: Лого - срещу заплащаненови [re: hristomirov]  
АвторXиcтorpaмa (Нерегистриран)
Публикувано29.10.05 09:12



Без обиди моля!
Всеки има какво да каже и научи.Когато имаш една идея и аз една и ги разменим всеки ще има по две



Тема Re: Лого - срещу заплащаненови [re: hristomirov]  
АвторCeleste (Нерегистриран)
Публикувано29.10.05 09:43



Модератор, отдавна вече липсва тук.
Като гледам и хора от бранша липсват тук.
Само аз се чудя какво се мотая още насам ....
Това тука вече нито е форум за предпечат, нито за графичен дизайн (едно време много отдавна беше)....

На всички дето скочиха да спорят с този който дава 5 лв. за лого - ми няма смисъл. Човека е решил да не дава пари! Всеки сам си решава, предполагам, че ще получи и съответното лого за тая сума не знам защо се тревожите всички.

А ако мога да си пожелая, такъв клиент никога да не влиза в офиса, че вече ми е дошло до гуша от такива. Но пък от друга страна веднага им се изяснява колко и как се прави лого.



Тема Re: Лого - срещу заплащаненови [re: plamen5rov]  
Авторplamen5rov (Нерегистриран)
Публикувано03.11.05 11:12



КОНКУРСЪТ ПРИКЛЮЧИ!

За съжаление - без победител! Нито един от изпратените проекти не отговаря напълно на поставените условия. За да се убедите, вижте сами:

http://www.biznetmedia.com/logo/



Тема Re: Лого - срещу заплащаненови [re: plamen5rov]  
Автор2135435 (Нерегистриран)
Публикувано03.11.05 15:36



Що бе? Тва първото е екстра...



Тема Re: Лого - срещу заплащаненови [re: plamen5rov]  
АвторXиcтorpaмa (Нерегистриран)
Публикувано03.11.05 15:37



Благодаря за твоята оценка на моята работа!
Честно казано отне ми около един час.
Пиша цветното лого което е моята изработка



Тема Re: Лого - срещу заплащаненови [re: plamen5rov]  
АвторCeleste (Нерегистриран)
Публикувано04.11.05 08:59



Ха ха ха ха


Ти май сериозно си се надявал на тоя "конкурс" ...... хихихихих
Урока май наистина си е заслужавал



Тема Re: Лого - срещу заплащаненови [re: plamen5rov]  
АвторCeleste (Нерегистриран)
Публикувано04.11.05 08:59



Ха ха ха ха


Ти май сериозно си се надявал на тоя "конкурс" ...... хихихихих
Урока май наистина си е заслужавал



Тема Re: Лого - срещу заплащаненови [re: Celeste]  
Авторtyto (Нерегистриран)
Публикувано12.03.06 18:56



Тук сте се забавлявали доста.

Още един ценител на уменията.

БГ кво повече.



Тема Re: Лого - срещу заплащаненови [re: plamen5rov]  
АвторMorty (Нерегистриран)
Публикувано14.03.06 11:01










Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.