Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:49 11.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема голям файл за печатнови  
Авторivo (Нерегистриран)
Публикувано22.09.05 19:57



Проблема е следният: за първи път правя книга с много цветни илюстрации (на Quark). Състои се от 3 раздела. Първият заема някъде около 450 MB. Другите предполагам, че и те ще са толкова - горе-долу 3 CD-та. Как трябва да ги направя, че да ги занеса в печатница - да са едно цяло?



Тема Re: голям файл за печатнови [re: ivo]  
АвторX (Нерегистриран)
Публикувано23.09.05 02:13



Какво по-точно се разбира тук под ''цяло''!



Тема Re: голям файл за печатнови [re: X]  
Авторivo (Нерегистриран)
Публикувано23.09.05 06:34



по какъв начин да разделя този файл на 3 cd, и как да направя автоматично номерация на страниците, примерно файла на 2-то CD да започва от 117 страница? и как да запиша обединен файл (book) във Quark.



Тема Re: голям файл за печатнови [re: ivo]  
Автор monipro (ооо!!!)
Публикувано23.09.05 13:30



аз лично като правя книга не давам New-Book, a New-Document. но ако ти вече си го направил така...
ако втората ти част започва да речем от 115 стр. отиваш на първата страница - въпросната 115 и горе в менюто - Page-Section - чекваш Section start и по-надолу има полета prefix, number, format - в number пишеш 115 и готово.




Тема Re: голям файл за печатнови [re: monipro]  
Авторivo (Нерегистриран)
Публикувано23.09.05 15:22



Благодаря ти много!



Тема Re: голям файл за печатнови [re: ivo]  
АвторQuarkist (Нерегистриран)
Публикувано13.10.05 07:04



Автоматична номерация се прави, като отвориш текстово поле в мастер-страницата и в него напишеш Ctrl+3 - излиза ти един символ - но като дадеш вече в документа ще видиш, че всяка страница има номерация.



Тема Re: голям файл за печат [re: ivo]  
Авторбyбy (Нерегистриран)
Публикувано18.10.05 21:04



сори за вьпроса ама ти сериозно ли 6те носи6 целия quark документ на пе4атницата - - не им трябва на тях такова не6то - направи pdf -и за пе4ат - и няма да са ти нужни 3 диска- може6 да напражи6 целия на един пдф - или страница по страница - както предпо4ита6 - аз харесвам пове4е жтория жариант, но така или ина4е тожа е което 6те им сжар6и работа на пе4атницата - или на експонатора ако ти се наложи да минава6 през такав - зависи от пе4атницата. Дано да знае6 как се пражйт пдф-и ако не ... ми не знам 4ожек не ми се обясняжа и това...6те излезе мн длажко - питаи пе4атницата си за изискванията и за пе4ат



Тема Re: голям файл за печатнови [re: бyбy]  
Авторnova (Нерегистриран)
Публикувано22.10.05 01:29



zdr,
kato ti гледам Ж-тата вместо В , май си навън някъде?
И за мен това е най-добрият вариант с ПДФ , поне така бачкат печарниците тук,
много са по-леки filovete.

leka nosht :)))




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.