Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:01 18.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Таблетинови  
Автор vens (малко странен)
Публикувано08.09.05 00:47



Имам приятел художник - по цял ден рисува и оцветява. Иска ми се да му подаря таблет - струва ми се, че ще му улесни малко живота, тъй като крайният вид на продукцията му е цифров.

Намерих разни модели из нета, ама не мога да си преставя доколко е удобно едно такова устройство и дали 200х100 мм е достатъчна площ

Ако някой от вас ползва такова нещо, ще съм много благодарен да сподели малко мнения и съвети - заслужава ли си тази покупка и какво точно да гледаме в даден модел?

Също така, не мога да намеря компютърна фирма в Пловдив, която да има таблети в наличност, където мога да видя тази мистерия на живо Някой знае ли такава, или има само в София?



Тема Re: Таблетинови [re: vens]  
Автор Pич (съвсем непознат)
Публикувано08.09.05 00:51



По-скоро търси формат А4 на WACOM!



Тема Re: Таблетинови [re: Pич]  
Авторвиж_тyk (Нерегистриран)
Публикувано08.09.05 14:29




и на самия саит
аз бих предпочела да ми подарят това




Тема Re: Таблетинови [re: vens]  
Автор vens (малко странен)
Публикувано09.09.05 12:24



WOW, формат А4 струва МНОГО

По джоба ми е формат А6, ама това май е крайно неудобно за работа.

Някой има ли опит и знае ли каква е минималната големина, удобна за един художник?



Тема Re: Таблети [re: vens]  
Автор timmyyy (fr33r1d3r)
Публикувано09.09.05 12:42



Аз не съм художник, но Wаcom Graphire3 A6 ми върши чудна работа. Може да не е голяма площта, но на компютъра за разлика от листа може да zoom-ваш и scroll-ваш колкото си щеш. Ако и той ти е скъп - чувал съм добри думи и за по-малкия модел А6, разликата е, че има по-малка резолюция на чувствителност и няма мишка (което никак не ми се вижда съществено) и съм чувал, че драйверите му били шит, ама май са го оправили тоя проблем. Виж из нета какво пишат хората, гугъл е твой приятел.



Тема Re: Таблетинови [re: vens]  
Автор vens (малко странен)
Публикувано09.09.05 23:14



Спрял съм се на следните 2 варианта:

1. Volito -


107 лв.

2. Graphire3 Classic -
204 лв.

И двата имат еднакви активна площ, чувствителност на натиск и останали параметри. Основната разлика е (като изключим, че с 2-я дават и мишка ) в резолюцията:
Volito - 1016 dpi; 40 l/mm
Graphire3 Classic - 2032 dpi; 80 l/mm

Може ли някой да ми каже от личен опит, 40 l/mm малко ли са и заслужават ли си допълнителните 100 лв за 80 l/mm?
Благодаря предварително!



Тема Re: Таблетинови [re: vens]  
Автор Ra4O Kowa4a (член)
Публикувано15.09.05 20:16



Господине,
Винаги си заслужава да дадеш повече пари
Въпросът не е в цената на закупуване , в цената на притежание.
За да не похарчите пари за нещо което ще остане само екстра-символ бих Ви предложил да попитате самият художник индиректно.
А що се отнася до големината на таблета е добре да знаете чесе чупят/крадат и големи таблети въпреки това аз бих Ви посъветвал да купите една стъпка по добър таблет от този който Вие за сега струва ми се сте избрали т.е. наистина постъпете приятелски.
Аз например може да избера и таблет за 1000 лева ако знам че този човек ще работи и ще твори по рационално по производително ,но ако не съм сигурен може би просто ще избера друг подарък.
Все пак консервативните методи за рисуване си имат своите предимства.
Не забравяйте и факта че ще има период на адаптация който може да продължи неприемлив период от време от гледна точка на професионалното съзряване.
Каквото и да изберете все е добро.
С огромно уважение към Вас за прекрасната идея.

Редактирано от Ra4O Kowa4a на 15.09.05 20:33.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.