Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:42 19.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Печат на визитки  
АвторЛeнa (Нерегистриран)
Публикувано10.08.05 12:34



Здравейте!
Търся рекламна агенция или печатница, където да отпечатам около 700 визитки двустранно на разумни цени. Знам, че агенции има на всеки ъгъл, но не ми се ще да експериментирам прекалено. Затова... препоръчайте ми, pls



Тема Re: Печат на визиткинови [re: Лeнa]  
Автор monipro (ооо!!!)
Публикувано15.08.05 12:41



май никой не иска да препоръча нали? аз лично нямам никакви впечатления и не мога да ти помогна. по-скоро съм от твоята страна-търся. интересува ме коя фирма /печатница/ бихте ми препоръчали като най-добро съотношение качество/цена за печат на книга. и двамата с Лена ще сме ви благодарни ако споделите, моля бъдете обективни и безпристрастни.




Тема Re: Печат на визиткинови [re: Лeнa]  
АвторCeleste (Нерегистриран)
Публикувано15.08.05 15:45



Е хубаво де, ама нещо като град, село .... ?!



Тема Re: Печат на визиткинови [re: Celeste]  
Автор monipro (ооо!!!)
Публикувано16.08.05 09:14



ами няма особено значение, да е в БГ. аз съм в София, но ако си заслужава,ще печатам и в Горно Нанадолно.




Тема Re: Печат на визиткинови [re: monipro]  
АвторCeleste (Нерегистриран)
Публикувано16.08.05 13:17



Не знам дали си запознат с този сайт





Тема Re: Печат на визиткинови [re: Celeste]  
Автор monipro (ооо!!!)
Публикувано16.08.05 14:19



не,Селесте, благодаря, вече го разглеждам-нещо не мога да сортирам по град и услуга едновременно...
само че ми трябва лично мнение, защото и аз гуглирах и намерих 100000 печатници, а ми се искаше някой да препоръча лично, примерно да каже: "ей тези са свестни, машините им са ок, а хората са съвестни и взимат колкото и останалите." нещо такова...???




Тема Re: Печат на визиткинови [re: monipro]  
АвторCeleste (Нерегистриран)
Публикувано16.08.05 15:47



Какво да ти кажа, до сега не съм работил с печатница с която да не е имало някакъв проблем - няма значение какъв (понякога и дребните неща дразнят). Аз май съм вечно недоволен от крайния резултат...
Специално за София пък съвсем не мога да ти кажа нищо - понеже аз съм от Варна. Поръзтършувай се във раздела "Печат" на www.prepressbg.com във форумите, мисля, че там някой беше задал подобен въпрос преди известно време.
Но всичко зависи според конкретния проект, книга, списания, брошура, цветност, тираж, хартия и т.н.
А и в доста случаи опира до лични контакти и познанства с печатниците - които определят "цената според клиента"



Тема Re: Печат на визитки и книгинови [re: Celeste]  
АвторEдин (Нерегистриран)
Публикувано17.08.05 00:53



Аз лично се занимавам с това вече около 12 години.
Специално за визитките - вече се правят изключително на принтери така, че качеството на печат е 99% от случаите едно и също. Остава цената, но и тя е приблизително еднаква (около 0,12 лв. за пълноцветна визитка при едностранен печат).
За книгите действително има голямо значение конкретните параметри на изданието: формат, тираж, хартия, от какъв етап на изпълнение трябва да се поеме изданието. Просто в книгоиздаването се съдържат много дейности, а етапите са в строг алгоритъм и е добре да са под контрола на един човек или да се извършат всичките само на едно място, защото нарушаването и несъобразяването с тези етапи и този алгоритъм води до доста странични ефекти (дефекти) особено при предпечата. Например веднъж ми бяха дали за печат (предпечата беше напълно готов) книга с обрязан формат 11,5/17 см. Корицата обаче бяха я подготвили като предпечат в някаква рекламна агенция, като я съчетали с други рекламни материали и даже ми я донесоха отпечатана, но така бяхя слепили кориците, че оставаше свбодно пространство само колкото за обрязване. Машината за лепене на корицата за тялото обаче изисква минимум 15 см. дълбочина. По този начин освен, че се наложи да се препечатва корицата, не можеше да става и дума за някакво спазване на срокове, а те имаха някакви дати за представяне.
Често като проблем, макар и не толкова голям е несъобразяването при предпечата с необходимостта от обрязване на финала и не се предвиждат желаните по големина полета извън текстовия блок, които при обрязването стават задължително по-малки отколкото са иглеждали в издателската програма на компа и при разпечатките. От друга страна наистина е необходимо да има човек лични познанства с хората от печатниците с които работи, защото за съжаление почти всички печатници се ангажират с неизпълними задачи само и само да "хванат" поръчката, а после започват компромисите.
Ако споделите за някое конкретно издание - мога да дам някой и друг съвет!



Тема Re: Печат на визитки и книгинови [re: Eдин]  
Автор monipro (ооо!!!)
Публикувано17.08.05 11:28



бих споделил, но ти си нерегистриран, не мога да ти пращам ЛС, а пък няма смисъл да занимавам всички с нещо толкова конкретно. виждам,че самият ти си в тази сфера, ако искаш дай ми мейл,за да говорим.
иначе съм съгласен,че който прави предпечата, трябва да съобрази доста неща и най-добре хората, които ще печатат, предварително да си кажат изискванията. на мен на няколко пъти ми се наложи да гледам тъпо в екрана, защото дизайнът беше готов, но без да знам как точно ще се прави натам, идея си нямам как да пусна принт файловете. например веднъж ми искаха образът да е огледален, другия път не и т.н. и т.н.
Един, чакам да отговориш.




Тема Re: Печат на визитки и книгинови [re: monipro]  
АвторEдин (Нерегистриран)
Публикувано17.08.05 19:58



abvprint@abv.bg




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.