Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:13 23.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Проблем с Practika 4008  
Авторcpm (Нерегистриран)
Публикувано03.08.05 19:02



Привет на всички Ви.
Имам питане за цифров фотоапарат.
Купих Практика 4008, за любителски цели.Но какво да ви кажа, снимките са меко казано лоши.На какво могат да се дължат следните дефекти:
- При снимките се появяват вертикални ивици
- Избиват черни пиксели-тук там по изображението( неестественно )
- Има доста високо ниво на шум ( може ли и как да се избегне това )
- Независимо от режемите и настройките, има силна загуба на детайли в тъмните области.
-- Лоша страна на този фотоапарат е че записва само jpg.( но никой никаде не обяснява с каква компресия е.
И така, на мен ми минават всевъзможни неща като проблем, в това число и опасения за дефектна матрица( преди време имах проблеми с ефтин плосък скенер, та при него се получаваше подобно ивично паразитно наслагване а проблема бе прегрял сензор ).Ако вобще мога да правя някаква аналогия...
Моля Ви , поосветлете ме на темата, и как бих могъл да тествам фотоапарати за в бъдеще.
Ако нищо не Ви е станало ясно, просто ще пусна няколко снимки да видите.
Благодаря предварително!



Тема Re: Проблем с Practika 4008нови [re: cpm]  
Авторъзп (Нерегистриран)
Публикувано03.08.05 19:58




Та това е беглия опит.Въпроса до колко е хардуерен проблема.
Има ли решение, или да се хващам за чаша студена вода!?



Тема Re: Проблем с Practika 4008нови [re: ъзп]  
Автор Gergi (любимка)
Публикувано05.08.05 17:03



и какъв е проблемът, защото аз лично не виждам нищо притеснително на тази снимка, освен че е снимано срещу светлината и явно с автоматична настройка е правено. Незнам дали е ползвана светкавица, ама обикновено вградените светкавици са под всякаква критика.

Ако говориш за тея леко забележимите вертикални линии в сянката, може и да е хардуерен проблем, защо не пробваш да ти го сменят, би трябвало да е в гаранция?


п.с. на тея жеги цифровите фотоапарати имат навика да прегряват и им избива по странен начин, например на BENQ излизат едни гадни червени точки върху бялото, като прегрее фотото.


Всичко ми е позволено, но не всичко ме ползва!

Редактирано от Gergi на 05.08.05 17:04.



Тема Re: Проблем с Practika 4008нови [re: Gergi]  
Авторcpm (Нерегистриран)
Публикувано05.08.05 19:02



Привет Gergi!До колкото се сещам е на автоматичен режим, и да срещу светлината.Идеята на снимката бе да покажа явния дефект който дава ,независимо от настройката.Именно вертикалния растер.При относитерно светла сцена избиват и черни пиксели на места ( грижа втора ).
Ако се вдигне Свтлината ( в накоя програма за обработка ), в тъмните области има силна пикселизация ( висока компресия ); при условие че не се ползва компресиа - т.е. високо качество при настройка на фотоапарата.
Качеството при повечето 4М камери, такова ли е?Баси!Моля някой да обади ако има фото от този клас.Че, инак ясна работата.
Просто, ХОРА СЪБЕРЕТЕ ПРОСТО ОЩЕ МАЛКО ПАРИ И МИНЕТЕ В ПО-ГОРЕН КЛАС!
Е та тоова е, явно трябва да се боря с продавачката ( не че имам нещо против - симпатична е, но!....).......
П.С. Моля, как човек може да тества фотоапарат.Условия, референции, цветни схеми, растери, добре ма от де може да се намерят подобни матряли...
Искренни извинения за дългия пост, и благодаря но този дето е стигнал до тук.Сполай Ви!



Тема Re: Проблем с Practika 4008нови [re: cpm]  
Авторot fotoforuma (Нерегистриран)
Публикувано18.08.05 18:03



съвет:бързо го продай на някой на когото наистина му трябва да си снима само рождените дни и екскурзийте.после си купи нещо с добра оптика за повечко пари ,разбира се.просто апарата е слаб.преди да купиш следващия, се поинтересувай повече (от нета,напр;Фотофорум)има много инфо.дори влез в някое фото и питай.С питане и до Цариград се стига.
Съотношение цена-качество в момента май бих ти препоръчал Panasonic FZ-20 v tehnomarket 898.00 лв оптиката е легендарна - LEIKA




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.