Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:55 19.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Помощ-запис от ДВ камера на РСнови  
Авторlva (Нерегистриран)
Публикувано01.06.05 10:54



Трябва ми да сваля записа от 3 касети направен с ДВ камера, и да направя монтаж с отделни сцени, които са на различни места по касетите.
Имам всичко необходимо за свалянето им: и файъруайър кабел и платка, и дори кепчър карта.
Въпросът ми е, с коя програма е най-добре да го направя? Инсталирах си Адобе Премиерата 9, но не знам това ли е най-лесния начин. Трябва ми да изрежа голяма част от заснетото, да изсветля каквото остане, да направя монтаж на парчетата, на места да махна звука (а образа да остане), да сложа тук-таме субтитри с обяснения и цялото получено филмче да запиша във формат, който да може да се гледа на обикновен компютър читаво. (важно ми е да няма загуба на качеството, защото снимките като цяло са доста тъмни и да няма насичане).
Премиерата ли да ползвам или друг софтуер (примерно Пинакъл). Нямам много опит, и искам да е максимално улеснена програма, и най-вече да мога да си отбелязвам къде искам да режа.
Каквъ характеристики на процесора, харда и РАМ-а ми трябват, за да стане добре?
Благодаря предварително на всички, които ми отговорят.



Тема Re: Помощ-запис от ДВ камера на РС [re: lva]  
АвторSiS (Нерегистриран)
Публикувано01.06.05 11:26



Първо за програмите:
Премиера е МНОГО добра, но е сложна! Пинакъл е по-слаба. Мини през 1394 порта и директно сваляй със избраната от теб програма. Има една - вегас. Тя е лесна и дооста добра. Последно е собственост на сони мисля.... Има и други програми - предполагам към камерата има и т.н. Ако камерата ти е Канон, а вина не ти е ХР - кофти. Нема драйвери за нея, освен за ХР, говора за през 1394. Но е по-добре да сложиш ХР, отколкото да сваляш през с-видео или композотен!

Така сега за допълнителните програмки! Много е важно каква компресия и какви кодеци ще ползваш. Можеш да си сложиш последния дивХ и други такива, каквито се сетиш. Другото е МС .нет фрамеуорк - взема се от вин ъпдейт. За вегаса е задължителен!

А това, което казваш за рязането, звука и други такива при всички програми е възможно, но при вегаса май пак ще ти е най-лесно. Там се разбива графично на 2 реда - видео и звук, и на кадри, като можеш да слагаш още редове - така се получава наслагване.

А относно ПСто - когато сваляш от камерата или го караш да опбработва нещо не го ползвай за друго!!! Колкото и мощно да е, софтуера е така направен че го ползва на 100% и ако пуснеш и друга програма - ти се губят кадри!!! А иначе ще е добре да имаш БАртон на 2500+ мин. или негов аналог с 512 РАМ и 20-40 ГБ свободно място, както и ДВД записвачка. Това да мачкаш видеото до СДта не е много добър подход, а и двд-тата са на кирия!



Тема Re: Помощ-запис от ДВ камера на РСнови [re: SiS]  
АвторSiS (Нерегистриран)
Публикувано01.06.05 11:34



Нещо не мога да си редактирам поста, та пиша нов. Значи там където ти описвам за редовете - те са 2, а на всеки ред се разбива филма на кадри! Можеш да добавяш нов/и ред/ове звук и /или картина.

А за машинката - правил съм го на 900Мхз Дюрон, със 256 рам и 3-4 гб свободно място!

Важно е да намериш точните кодеци за твоите нужди! и файлов формат! И една подробност - търси функция деинтерлейс! Това е да не ти насичат кадрите!



Тема Re: Помощ-запис от ДВ камера на РСнови [re: SiS]  
Авторбaби (Нерегистриран)
Публикувано01.06.05 15:44



Не забравяй също, че хората писали тия програми не работят за слава и софтуера струва пари.



Тема Re: Помощ-запис от ДВ камера на РСнови [re: lva]  
Автор zmey.gorqnin (пещерна версия)
Публикувано10.06.05 01:08



Аdobe Premiere е най-доброто и най-лесно за капчъринг от дигитална видео камера. Наблегни на функцията Batch Capture - толкова е удобна, че ще се чудиш как си живял без нея. Последната версия на Аdobe Premiere е 1.5.





Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.