Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:11 22.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: -=линкове=-нови [re: babi]  
Авторapceн люпeн (Нерегистриран)
Публикувано04.07.05 14:53



помисли малко. та ти даже не пишеш грамотно. кого си тръгнал да поучаваш на невръстните си години!? и като си тръгнал да го правиш... поне го прави на правилното място, с правилните хора.



Тема Re: -=линкове=-нови [re: babi]  
Авторdouble_trouble (Нерегистриран)
Публикувано04.07.05 20:37



Babi и всички двусрични такива. Отговарям от учтивост. Прочети внимателно какво ТОЧНО съм написал. Първо - това което ми казваш за кражбата, е същото което се е случвало с мен многократно. Т.е. ощетени сме всички. И трябва да се въведат правила. (вж постовете ми). Второ, обясни си за себе си защо беше създадена платформата Linux. Трето - обясни си защо има много free - програми и sorce-ове за свободно ползване. Четвърто - потърси и прочети какви дискусии вървят по нет-а (а и не само там) за чичо Гейтс, и за друг софтуер. След това заповядай и ми задай конкретни въпроси.
Дотогава нямам нищо против да обогатяваш сметките на чичо Гейтс, пък виж може и да те вземе за служител.



Тема Re: -=линкове=-нови [re: babi]  
Авторdouble_trouble (Нерегистриран)
Публикувано04.07.05 20:44



Babi , изпуснах нещо. може да се заинтересуваш по-подробно как е създадена платформата Windows. Тя също е направена с кражба.



Тема Re: -=линкове=-нови [re: double_trouble]  
Авторлeли (Нерегистриран)
Публикувано04.07.05 22:49



Конкретен въпрос - правила има и те се спазват там на запад. На теб какво ти пречи да ги спазваш ? Аз лично не познавам нито един home user който да е платил и 1 лв. за софтуер. Крадат се дори и български програми които струват 20-30 лв. Постоянно ходя по домовете на хората ( занимавам се с поддръжка)
и виждам инсталирани тонове програми, които те дори не знаят как се използват и за които има free аналози. Интересни са ми теориите които се развиват, но аз питам хората директно защо го правят. 99 % отговарят защото е лесно и няма никакъв риск, и защото всички така правят.
Целта да пиша тук са именно ТЕОРИИТЕ ЗА ЗАЩИТА НА ПИРАТСТВОТО.
Само те ме интересуват и лошото е, че започват да се повтарят! Няма оригинални идеи...



Тема Re: -=линкове=-нови [re: double_trouble]  
Автор Xoxi (усмихнат)
Публикувано06.07.05 08:21



Здравейте колеги, приятели, познати тук в този клуб!

Аз мисля че да се обсъжда темата за пиратството е много неправилно.
Първо: никой не Ви застравлява да пиратствате, аз само давам връзки ( линкове ) към продукти. Разбира се който иска да пиратсва може да ги ползва без да плаща а който иска да си ги плати и всичко ще е наред! нали така.
Второ: тук слагам линкове с които да дам насока кое как и какво..т.е. да си помогнем взаимно нали...не всеки може да се рови с дни в интернет и да намери това което му е неужно.Т.е. всичко това е за улеснение на вас и нас всички.
Трето: аз мисля че който има нещо подобно и иска да го сподели с всички ,моля нека да се допълват..спестява време, идват нови идеи и това помага на всички!

А по въпроса с пиратството...всичко е отдавна измислено и казано. Ако искаш да си пират никой няма да те спре докато не решиш легално да си на пазара и да изградиш свое име или бренд...няма как да стане като крадеш от всеки и от всичко.
Раано или късно ще се наложи да се купува, макар и не всичко но много от софтуерите ще са така..ще останат и програми които няма как да не си ги купиш защото просто са силно специализирани ( не са масови утилити) и няма кой да се занимава да си хаква и краква.

А също така моля и модераторите да следят какво се пише и ако те сметнат че нещо неправилно и пиратско се разпространява,нека да го редакцират или премахват.
НО! моето мнение е че когато се пускат само едни линкове това не е престъпление.
Никой няма да Ви осъди затова че ако някой масов убиец е решил да си купи оръжие да постреля на воля и случайно на улицата ви е питал къде има наблизо оръжеен магазин,а вие сте му го посочили без да знаете какво той е имал впредвид!

МОЛЯ ВИ, пускайте само линкове и мнения какво търсите и ви е нужно а не обсъждайте пиратството.
Искам да допълня и това че сега се обсъжда в Европа сертифицирането и лицензирането на софтуерите и...мизата е доста голяма която не всяка малка фирма може да си позволи да плати за всяка малка програмка да я патентова и после да я продава без да се страхува че ще и откраднат идеята или принципа. Така че по този въпрос големите гиганти които са получавали държавни дотации за развитие в тази област преди много години и са се развили благодарение на наши или чужди пари а не техни им е лесно нали!
Сам аз зная за една фирма в която работих пред 1995г. и зная как беше създадена с пари на ДКМС и като студентска компания не плащаше данъци и наеми защото закона беше такъв и се помещаваше в ВМЕИ ( ТУ ) София и после се разви и то доста но въпреки това вътре организацията си е гнила.

Успехи на всички!



Тема Re: -=малко линкове=-нови [re: Xoxi]  
Автор Fireblade123 (непознат )
Публикувано16.11.07 23:57



www.am-nz.co.nr
Нов забавен портал с интересни и смешни клипове,картинки,музикални и други материали.
Препоръчвам ви го !



Тема Re: -=малко линкове=-нови [re: Xoxi]  
Автор gorchivo_kafe (непознат )
Публикувано25.12.07 17:43



Благодаря за линкчетата ))
много полезнички ;)



Тема Re: -=малко линкове=-нови [re: Xoxi]  
Автор femina (Mис Kаприз)
Публикувано30.12.07 14:35



Навремето, когато графичният дизайн беше професията ми, някои от нещата в тези линкове доста ми помагаха. Може и да ги имате вече на компютрите си.



















Хайде весели празници!

Държавата България - невъзможни неща няма!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.