Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:17 23.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Тук човек може ли да зададе въпрос...нови  
Автордявoлчe (Нерегистриран)
Публикувано16.05.05 15:00



и да му бъде отговорено без подигравки и сарказми???
Защо винаги се правите на интересни?!?Защо когато някой не разбира нещо,вместо да му бъде пояснено с две думи,се изписват 102 в стил колко е глупав,мързелив и т.н.???



Тема Re: Тук човек може ли да зададе въпрос...нови [re: дявoлчe]  
Автор dimodi (bike rider)
Публикувано16.05.05 15:24



И аз съм се чудил за същото нещо и до никакво смислено обяснение не стигнах, освен че дизайнерската работа (и подобните й) е психически натоварваща и хората си избиват напрежението тук Отделно има тролове като деди/чечи/лели, който е готов да се изкаже навсякъде и да извърти дори тема като "Какво е dpi" на "Вий що не си плащате софтуера бе"





Тема Re: Тук човек може ли да зададе въпрос...нови [re: dimodi]  
Автордявoлчe (Нерегистриран)
Публикувано16.05.05 15:32



Ха хаааааа и аз го забелязах-за деди де!
Ама е адски неприятно...аз вече спрях да задавам въпроси тук,а така се зарадвах в началото,когато видях,че има такова клубче...!
Влизам за пръв път от месеци и виждам,че нищо не се е променило...гадно!



Тема Re: Тук човек може ли да зададе въпрос...нови [re: дявoлчe]  
Автор Celeste ()
Публикувано16.05.05 16:29



Да ти кажа честно, защото май повечкото дето питат тука - не си правят и най-елементарния труд да си отговорят сами на въпроса който задават. Обикновено отговора на въпроса им е някъде назад по темите и се е задал най-малко няколко пъти - ама чука писател не читател ......

Навремето при нас имаше един учител по математика, който никога не ни обясняваше задачата преди да му предоставиш най-малко 2 начина по които си се опитал да я решиш и не си могъл.... Резулатата беше, че след 12 клас 98% бяхме приети в университетите ..... Явно човека е бил прав си мисля сега - за да ни кара сами да мислим ...

На времето и аз като почнах да влизам в тоя клуб тука пишеха други хора, които сега постват на друго място и не минавт от тука - и аз много се дразнех като четях такива отговори и не можех да разбера защо така се дразнят .... е сега и аз се дразня понякога като видя някой "малоумен въпрос", зададен без всякаква мисъл в главата....

Хайде, че стана дълъг постинга, а и кафето свърши

На вкус и цвет товарищей нет


Тема Re: Тук човек може ли да зададе въпрос...нови [re: Celeste]  
Автордявoлчe (Нерегистриран)
Публикувано16.05.05 19:39



Ееее,не е точно така!Има и съвсем начинаещи,които лутайки се в различните теми,могат съвсем да се объркат...трудничко е в самото начало,нали знаеш!
И много ме е яд когато вместо да им се отговори нормално,бъдат засипани със забележки и иронични подмятания в стил "аз го знам,щото съм страхотен специалист,ама сега ще се побъзикам с теб и ще те накарам да разбереш,че си глупак,понеже ти не го знаеш"...това е гадно!
Или изобщо не коментираш темата,когато ти се стори глупава,или казваш на човека какво да направи,или му казваш,че я има в архива-да ровне там!Няма смисъл от глупави шегички,които целят да покажат колко е велик някой...
Апропо,от теб съм с много добри впечатления



Тема Re: Тук човек може ли да зададе въпрос...нови [re: дявoлчe]  
Авторвyйчи (Нерегистриран)
Публикувано16.05.05 19:52



Аз винаги съм готов да отговоря защо не трябва да се краде софтуер ....



Тема Re: Тук човек може ли да зададе въпрос... [re: вyйчи]  
Автор bateventzi (винар)
Публикувано16.05.05 22:49



Значи, Celeste, напълно прав.
Ето заради такива пиша толкова рядко, щото няма една идея старание в тоя човек и трябва някой друг да направи сърч в гугъл заради него:
http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=compgraf&Number=1943607049&page=0&view=collapsed&sb=5
Ай, оправяйте се, като се постараете, питайте пак.



Тема Re: Тук човек може ли да зададе въпрос...нови [re: дявoлчe]  
Авторjonata (Нерегистриран)
Публикувано17.05.05 00:46



За да получиш правилен отговор трябва да зададеш правилен въпрос. А за да зададеш правилен въпрос трябва да знаеш 75% от отговора (справка Р. Шекли). На въпроси от типа "как се правят цветоотделки", "как се кара самолет", "как се лекуват болести" и т.н. с какво друго, освен с подигравка може да се реагира?



Тема Re: Тук човек може ли да зададе въпрос...нови [re: jonata]  
АвторCeleste (Нерегистриран)
Публикувано17.05.05 12:18



Да Джоната е прав трябва да можеш да си зададеш въпроса правилно, като изключвам разбира се въпроси от типа "как за 2 часа да стана препресър"...

Как би трябвало да се зададе въпрос според мене:

1. Имам такъв и такъв проблем.
2. Пробвал съм това и това - получава се това и това - искам да получа едикакво си
3. Работя на следната платформа, разполагам със следните програми (следва списък на програмите и платформата) ....



Тема Да дам и аз пример, дяволченови [re: дявoлчe]  
Автор AliBabach (heavy drinker)
Публикувано17.05.05 20:54



Вярно, никой не се е родил научен. Вярно - никой не може да знае всичко
НО... (винаги има едно НО)
Първо: Дори не си си направил(а) труда да се регистрираш в този клуб, ясно е колко уважаваш другите посетители в него, ТЕ са длъжни на секундата да ти обяснят цялата теория и практика на графичния дизайн, предпечата и каквото ТИ се сетиш
Второ I: Как ще ти прозвучи въпрос " Искам да карам самолет, ама нямам, кой е най-добрия, как да се науча да го карам за 1 час, щото нямам време да чете, и от къде да го намеря безстопанствен, щото нямам пари"
Второ II: Kak ще ти прозвучи въпрос "Нещо ме боли тука в ляво, мисля че е аспарагуса или аспасдинсита или нещо такова, кажете ми как да го изрежа, щото нямам пари за операция, а и не им вярвам много на докторите а и искам да се науча"
Трето: (следствие от Първо) понеже РЯДКО посещаваш тоя клуб, не знаеш че въпросите които повечето НОВИ като теб задават са дъвкани, предъвкани и изкарани през задния край на стомаха поне 101 пъти, НООО, теб това засяга ли те? Не разбира се, нали това работят повечето от редовните посетители - седят и чакат да дойде ДЯВОЛЧЕТО и да попита как да си пусне компютъра, щото трябва да прави Предизборен плакат на баба си, на 2540 DPI, на 150 LPI, на прозрачно ПВЦ фолио, на Флексопечат 4+2 цвята
Четвърто: Погледни само темите от днес, за Корел и шрифтовете, за Фотошоп и шрифотовете. ХОРА КОИТО не са си направили ЕЛЕМЕНТАРНИЯ труд да разберат що е това WINDOWS и как се работи с него, са тръгнали да правят ДИЗАЙН, все едно бабата дето едва налучква копчетата на дистанционното на телефизора да иска да строи Атомен реактор.
АЙде че се много газирах, е това е вредно за крехкото ми тяло.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.