Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:41 01.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема нова ?нови  
Автор monipro (ооо!!!)
Публикувано06.05.05 11:34



имам следната ситуация:
наредени страници на куарк - само с жпг изображения. имам друг фолдер със същите изображения пипнати и сейвнати в тифф със същите имена. има ли шанс да дам автоматично заместване на всеки жпг файл с тиффа от новия фолдер? или дори ако преместя тифовете във фолдера на жпезите?




Тема Re: Бравос !!нови [re: monipro]  
Авторchichi (Нерегистриран)
Публикувано06.05.05 12:00



Охо, забогатял си !! Гледам и Куарк си купил. Бравос- млади, амбициозни,професионалисти. Сигурно добре ти оценяват труда. И ти си оценил работата на програмистите писали Куарк щом си платил маса честно спечелени долари ...



Тема Re: Бравос !!нови [re: chichi]  
Автор monipro (ооо!!!)
Публикувано06.05.05 12:05



по принцип си прав, но само по принцип. не постигаш нищо,защото подходът ти куца. ред и 1/2 ти стигат.




Тема Re: Бравос !!нови [re: chichi]  
Автор dimodi ( bike rider)
Публикувано06.05.05 16:13



А на тебе да не би някой да ти плаща да ръсиш морал навсякъде, а? То бива човек да е хахо, ама чак пък такова постоянство....





Тема Re: нова ?нови [re: monipro]  
Автор AliBabach (heavy drinker)
Публикувано06.05.05 20:04



Знам че е малко дърводелско решение, ама защо не пробваш следното:
примерно JPG-тата са ти с имена pic1.jpg, pic2.jpg
и всички са в папка \jpg\
ТИФФ-овете са и те pic1.tif,...
съответно в папка \tif\
Отваряш .qxd файла с някой HEX редактор и му даваш да замени всички \jpg\
със \tif\ (така ще смениш папката)
след това всички .jpg съответно със .tif, верно че като отвориш след това файла, Quarka ще мрънка че са му подменени файловете, ама едно UPDATE оправя работата.
Пак повтарям - дървено решение е, но в случай че някой не измъкне програма или плъгин - това спестява много работа



Тема Re: нова ?нови [re: AliBabach]  
Автор monipro (ооо!!!)
Публикувано08.05.05 09:49



alibaba, точно за такъв вариант питам, ъпдейта е ясен, само че това с ХЕКС редактора не ми е. какво представлява? доколкото разбирам, трябва да му дам нещо като replace all \jpg\ with \tiff\ + .jpg with .tiff ???




Тема Re: нова ?нови [re: monipro]  
Автор AliBabach (heavy drinker)
Публикувано08.05.05 12:00



HEX Editor е програма която отваря файла не като ТЕКСТ а като 16-сетични (HEX)символи - т.е - показва всички кодове от 0 до 255 на данните записани във файла,
Да речем този е безплатен:
http://www.hhdsoftware.com/Download/hexedbeta.exe
отваряш си файла, EDIT>Replace, пишеш там какво да търси и с какво да го замени и си готов



Тема Re: нова ?нови [re: AliBabach]  
Автор monipro (ооо!!!)
Публикувано08.05.05 12:09



страхотно, трябва да почерпя




Тема Re: нова ?нови [re: AliBabach]  
Автор monipro (ооо!!!)
Публикувано08.05.05 13:37



не ми дава да търся и да реплейсвам. полетата find what... и replace with... са сиви,неактивни.
Пробвах с един друг едитор - там файнда ми работи, но всъщност не знам какво да търся, защото нещата изглеждат така: \”3zå`Ü6\”3zÍ Ôq«‡÷å`Ü6 - понеже куарковския ми файл е само с картинки, инфото за линка към жепега изобщо не се появява под формата на нормален текст.
как да го преборя?


Редактирано от monipro на 08.05.05 14:21.



Тема Re: нова ?нови [re: monipro]  
Авторprobvai (Нерегистриран)
Публикувано14.05.05 20:07



Spored men ti treqbva samorychno da zamestish vsqka kartinka sys syotvetnata nova TIF v Quark.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.