Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:02 23.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема СПЕШЕН ВЪПРОС! Какво е dpi?  
АвторANlTA (Нерегистриран)
Публикувано14.05.05 03:00



Кажете ми,моля, какво е dpi? Доколкото знам е резолюцията или? Ако ми кажат искам dpi 600, това означва, че иска резолюция 600 см или инча? на пукт? И...още нещо...Когато сменям формата/големината на снимката, се променя и dpi-то/резолюцията автоматично или? Изобщо има ли връзка dpi-то с размерите на изображението? Тъй като ми е мн спешна тази информация, ще съм мн благодарен на всеки отговорил!!!



Тема Re: СПЕШЕН ВЪПРОС! Какво е dpi?нови [re: ANlTA]  
АвторCeleste (Нерегистриран)
Публикувано14.05.05 07:39



DPI - dot per inch
Да това е резолюция. А когато сменяш формата на снимката става или за сметка на dpi или за сметка на новогенерирани пиксели от програмата в която работиш (интерполация).



Тема Re: СПЕШЕН ВЪПРОС! Какво е dpi?нови [re: Celeste]  
Авторdedi (Нерегистриран)
Публикувано14.05.05 15:33



Това е съкращение на Don't pay for it . Измислено е като начин за използване на софтуер.



Тема Re: СПЕШЕН ВЪПРОС! Какво е dpi?нови [re: ANlTA]  
Автор Pич (съвсем непознат)
Публикувано14.05.05 16:11



600 dpi са 600 точки на инч. По-принцип резолюцията се сменя с големината, но може да си направиш да не се сменя.Но тогава ще повлиае върху качеството на снимката. Дай повече инфо за какво ти трябва, снимка за нета, за дигитален или за офсетов печат? Има разлика

Редактирано от Pич на 14.05.05 16:12.



Тема Re: СПЕШЕН ВЪПРОС! Какво е dpi?нови [re: dedi]  
Автор Roxana (Ivory)
Публикувано14.05.05 20:05



Деди, ногу ма кефиш ве.

Що ти е толкова криво, че има и отворковци, дето искат всичко безплатно? Това бута прогреса!

Нека се потят производителите за евтини и достъпни продукти, това е в интерес на потребителя.



Тема Re: СПЕШЕН ВЪПРОС! Какво е dpi?нови [re: Pич]  
Автор bateventzi (винар)
Публикувано14.05.05 20:43



еее, пак закъснях да отговоря на спешен върпос. айде моля ви, като някой си обяви въпроса като НЕспешен, да ме оставите аз да се обадя.



Тема Re: СПЕШЕН ВЪПРОС! Какво е dpi?нови [re: Roxana]  
Авторdedi (Нерегистриран)
Публикувано15.05.05 00:34



Тъй де - аз за потребителите не говоря, а за крадците на софтуер. То ако туй бута прогреса във Факултето вече трябва да са в 3000 г. Пък е добре и ти да се попотиш, да направиш нещо, да го краднат и тъй да усетиш лично "прогреса" и "интереса на потребителя"...



Тема Re: СПЕШЕН ВЪПРОС! Какво е dpi?нови [re: dedi]  
Автор Roxana (Ivory)
Публикувано15.05.05 01:07



Аре аре ся, се едно не знаеш пазарните закони.

Тука нема да праим маркетинг, а ше помагаме на тия от Факултето да се образоват.....отнеси си оплакването до Европейския съюз по отношение на циганите точно, а нас остави да си краднеме малко....


Бе ти да не бачкаш за тия мизерници MS?

Тия се напълниха с пари ве....точно от нас ли да печелят.....



Тема Re: СПЕШЕН ВЪПРОС! Какво е dpi?нови [re: Roxana]  
Авторchichi (Нерегистриран)
Публикувано15.05.05 10:05



То не се краде малко, ами почти всичко. И точно пазарните закони изискват да се плаща за качество, за да се развива даден продукт. И като не искаш MS да печелят от тебе ползвай Linux. Ама то май по-лесно да краднеш...



Тема Re: СПЕШЕН ВЪПРОС! Какво е dpi?нови [re: chichi]  
Автор Roxana (Ivory)
Публикувано15.05.05 19:05



Начи да се разберем.

Кражбата в тая държава се категоризира по НК. Заведи дело и докажи че някой е крадец.


Тогава ще си говорим отново.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.