Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:22 28.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема помооооооооощнови  
Авторпитaщ (Нерегистриран)
Публикувано06.05.05 02:07



Има ли някой тук, който да ме светне как да си прехвърлям видеокасети с филми и др. на CD и DVD.



Тема Re: помооооооооощнови [re: питaщ]  
Автор ghs (познат)
Публикувано06.05.05 08:04



Ми от видео на DVD или CD с едно "DVD/VCR combo".



Тема Re: помооооооооощнови [re: ghs]  
Авторпитaщ (Нерегистриран)
Публикувано06.05.05 16:45



Кво е това комбо и от къде да го взема?
Ако знаеш нещо отговори сериозно и не се ебавай!



Тема Re: помооооооооощ [re: питaщ]  
Автор ghs (познат)
Публикувано06.05.05 20:37



Ното се заяждам нито нищо. То то пример за DVD/VCR combo:





Тема Re: помооооооооощнови [re: ghs]  
Авторпитaщ (Нерегистриран)
Публикувано07.05.05 14:38



Благодаря за инфото, но моята идея бе за софтуер, който е по-ефтин и върши същата и дори по-добра работа, защото можеш да обработваш материала и пишеш и надписи и др. текст.......



Тема Re: помооооооооощнови [re: питaщ]  
Автор ghs (познат)
Публикувано07.05.05 20:26



И какво би правил с този software когато нямаш нужният hardware???? Това е все едно да си купиш Windows да речем и да нямаш компютър. Как би направил запис на DVD от касета? А и има и поевтини варянти на комбитата и с един порезаписващ се DVD диск си оправяш проблема. Записваш филма, после го доуправяш на PC-то, добавяш му текст или каквото там искаш, и готово.



Тема Re: помооооооооощнови [re: ghs]  
Авторпитaщ (Нерегистриран)
Публикувано08.05.05 02:30



"......Записваш филма, после го доуправяш на PC-то, добавяш му текст или каквото там искаш, и готово......."

Какво каза сега?
DVD записвачка си имам. Въпроса е в .....СОФТУЕРА за обработка на материала от VHS формат. Пиши само за това което сам си пробвал а не наизуст.





Тема Re: помооооооооощнови [re: питaщ]  
Автор ghs (познат)
Публикувано08.05.05 09:15



Ха ха ха.... Май не ме разбра....

Глей ся!!! Свързваш видеото и DVD-то и правиш копие от едното към другото. После записаният филм на DVD диска го копираш на компютъра и го обработваш с някоя програма (adobe premiere е най-подходяща).



Тема Re: помооооооооощнови [re: ghs]  
Авторпитaщ (Нерегистриран)
Публикувано12.05.05 05:01



Явно не си наясно!

За какво ми е директно прехвърляне на DVD от което после на хард диска за обработка? Какво ще правя със записа на DVD?

Първо трябва от видеокасетата да се направи запис на хард диска. /за това е необходим софтуер/
Второ да се обработи.
Готовият материал да се запише на DVD записвачката в компютъра.

Нещо светна ли ти ?



Тема Re: помооооооооощнови [re: питaщ]  
Автор ghs (познат)
Публикувано12.05.05 06:21



Ха ха ха ха ха .... Ми за по-лесно бе човек!!!

Запис от касета на DVD протича за времето което трае филма или каквото там. Записваш филма на един DVD-RW и после го обработваш на компютъра (като максимум 1 ден работа).

Ако ли пък по твоя варянт, Tuner карта, и програма за прехварлянето (EditStudio или MyDVD), специялен кабел за целта, дори понякога а може би винаги е нужен FireWire port и гооооооолям диск за целта. (и не дай си боже да даде грешка или да ти спре тока... ха ха ха тогава е голям майтап) . После преработка защото програмата не винаги ти позвулява запис на цялата информация а на отделни парчета. После сглобяване и запис на ново. Ти си направи сметка колко време ще ти отнеме.

А най-добре е да хвърлиш касетите и да си купиш филмите на dvd, освен ако не са от сватбата или някакви празници.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.