Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:22 19.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема GIMP 2 - проблем  
Автор444 (Нерегистриран)
Публикувано14.04.05 13:53



Налага ми се да ползвам GIMP 2, нямам алтернатива, макар и да мога да работя с Photoshop. Но имам следния проблем: обработвам си някакво изображение, правя си селекции, слагам ги в нови слоеве и т.н. и искам да го запиша, така че да се запазят слоевете. Записвам го в *.psd обаче след това ми се налага PSD-то да го импортирам в Corel, но там се появява само една линийка, примерно 1мм висока, около 50 ммм дълга и нищо повече, като на нея личи само някакъв минимален участък от изображението. Поради това се налага да записвам файла в *.png. Обаче като го запиша в PNG и като го импортирам в Корел, там имам проблеми. Примерно ако реша да бутна малко контраста, целия обект става черен или синкав, абе каквата и обработка да реша да правя и стават аномалии. Нещо някой да предложи?



Тема Re: GIMP 2 - проблем с ШРИФТОВЕТЕнови [re: 444]  
Автор NoName™ (No Job No Title)
Публикувано26.03.06 19:01



Айде и аз да допринеса...

Еми ползвам си ГИМП-а и съм доволен. И туториали много има... Рахат!

Само дето кирилицата на доста КИРИЛИЗИРАНИ ШРИФТОВЕ не работи! Тези шрифтове са си ОК в ОупънОфис, Уърд и всяка друга "пишеща" програма на моя комп. Само ГИМП-а отказва да ги приеме. На латиница - ок, шрифта си работи, т.е. показва си текста както трябва. Ама с кирилицата куца - изписва текста с някакъв заместител...

КАКВО ДА ПРАВЯ ЗА ДА ПОЗЛВАМ ТЕЗИ ШРИФТОВЕ?

***
Success is going from failure to failure without a loss of enthusiasm.

Редактирано от NoName™ на 26.03.06 19:01.



Тема Re: GIMP 2 - проблемнови [re: 444]  
АвторVesela (Нерегистриран)
Публикувано26.03.06 21:06



1.Благодаря за "редактирането" на обявата написана от работодателя!!!
Аз работя във фирмата и не съм посредник.
2.Бихте ли се представили на форума,а не като някой си "анонимен"(не звучи сериозно)
3.Не правете излишни коментари на нашата обява чрез гадаене.
Нямате ли си друга работа?!!Не ви влиза в работата как фирмите да си формулират обявите

MIND YOUR OWN BUSINESS!!!



Тема Re: GIMP 2 - проблемнови [re: Vesela]  
Автор molosy ()
Публикувано26.03.06 23:11



Ami ne ostaviai sloeve /layers >>> merge visible >>> ctrl + s ...
I gotovo ...
Corel >>> ctrl + i >>> xxxxx.psd ... bez problem



Тема Re: GIMP 2 - проблемнови [re: molosy]  
Автор NoName™ (No Job No Title)
Публикувано27.03.06 05:37



Пичове, двата последни постинга не отговарят на въпроса ми как да ползвам нормални кирилизирани шрифтове в ГИМП-а?... Просто не работи кирилицата. Кои настройки да барна, за да ги разпознае, а не само на латиница да я карам?

И друг въпрос:
Защо ГИМП-а ми не отваря добре ТИФФ файлове? Отваря ги в една розова гама... Да паднеш! Някаква грешка вижда. А камерата ми не е лоша. Вивитар Вивикам 4000...

***
Success is going from failure to failure without a loss of enthusiasm.


Тема Re: GIMP 2 - проблемнови [re: molosy]  
Автор444 (Нерегистриран)
Публикувано14.04.06 19:39



Ама на мен точно слоевете ми трябват. Имам нужда като импортирам изображението в Корел да са налице слоевете, за да си ги редактирам всеки слой поотделно.



Тема Re: GIMP 2 - проблемнови [re: NoName™]  
Автор technoir (минаващ)
Публикувано17.04.06 13:32



Да споделиш и с каква операционна система си...?

Иначе си зависи от шрифтовете. И Photoshop/InDesign да пробваш, пак няма да работят същите. Просто различните приложения третират шрифтовете различно, съответно различно ги разпознават и работят с тях.



Тема Re: GIMP 2 - проблемнови [re: 444]  
Автор technoir (минаващ)
Публикувано17.04.06 13:35



GIMP си има собствен формат, а проблемите с psd и чужди приложения са си напълно нормално нещо. Не знам с какво и колкос ериозно се занимаваш, ама и както си с Phoptoshop е силно непрепоръчително да позваш PSD в друг софт, освен Adobe-ски. Ако е за печат пък съвсем - тиф-че му е мамата.

За тифовете - вероятно говориш за CMYK - погледни си настройките за този цветови режим.



Тема Re: GIMP 2 - проблемнови [re: technoir]  
Автор NoName™ (No Job No Title)
Публикувано24.04.06 15:04



Уиндоуз ХР ползвам.

Шрифтовете са обикновени кирилица шрифтове, дето човек може да ги източи от всякъде в нета... В други приложения си работят - шопа, файъруъркс и пр. Само ГИМП-а се опъва.

Къде да барам настройките на цветовете на ТИФ-овете в ГИМП-а? Това са обикновени ТИФ-ове, импортирани от камерата, без да променям НИЩО. Забелязах, че и ИрфанВюера също се кара.

Камерата генерира и тъмбнейлс сама.

XnView ги отваря супер.

***
Success is going from failure to failure without a loss of enthusiasm.


PS. Друго не се сещам...

Редактирано от NoName™ на 24.04.06 16:02.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.