Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:56 17.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Въпросче от предпечатанови  
АвторNew (Нерегистриран)
Публикувано12.02.05 10:23



Здравеите:)Занимавам се предимно с дизаин поразбрах и доста за предпечата но не мисля че е достатъчно.
От известно време търся информация за една специфична операция в предпечата - издупчването. Извинявам се за термина ако не е точния, но така и не разбрах дали има друго название и не можах да намеря информация за него. Т.е. изрязването на фона зад някакъв обект. Кога трябва да се изреже и кога може и да не се реже? Разбрах че черни букви на цветен фон не се издупчнат, но ако са бели (с малък шрифт) издупчва ли се цветният фон зад тях. Така че се обръщам с този въпрос към знаещите с надеждата да ми отговорят или поне някакъв линк да прочета по въпроса.



Тема Re: Въпросче от предпечатанови [re: New]  
АвторCeleste (Нерегистриран)
Публикувано14.02.05 10:57



Ето виж тука


дано да знеш руски

Успех



Тема Re: Въпросче от предпечатанови [re: New]  
Автор bateventzi (winer)
Публикувано14.02.05 11:06



Бялото само по себе си е дупка! То не е цвят а липсата на такъв. Сиреч... стопли ли?



Тема Re: Въпросче от предпечата [re: Celeste]  
АвторNew (Нерегистриран)
Публикувано14.02.05 19:06



Celeste благодаря
Това вече го четох, но по времето в което зададох въпроса не знаех името на процеса. Така че ми беше трудно да търся смислено.



Тема Re: Въпросче от предпечатанови [re: bateventzi]  
АвторNew (Нерегистриран)
Публикувано14.02.05 19:11



Не съм напълно стоплен защото ако хартията е жълтеникава, а искаме бял надпис няма да стане. Така че пак си трябва бял цвят. И в това ми е проблема да няма разместване.



Тема Re: Въпросче от предпечатанови [re: New]  
Автор1232 (Нерегистриран)
Публикувано14.02.05 19:17



Повярвай ми - ако печатиш на цветна хартия цвета на надписа ще ти е най-малкия проблем :)) А и примера, който даваш е меко казано неподходящ - на жълтеникава хартия бял надпис ще седи меко казано нечетивно...

Иначе по въпросите, които задаваш - за трапинг, нокаут и др. неща можеш да попрочетеш

в раздел Помощник.

Успех.



Тема Re: Въпросче от предпечатанови [re: 1232]  
АвторNew (Нерегистриран)
Публикувано14.02.05 23:43



Нямах предвид чак цветна хартия, по скоро с лек оттенък. Да кажем леко матова. И ако се печата с черно и бяло ще има ли проблем (например за брошурка)?
А принципно бялото се задава като липса на цвят така ли?
П.С. Мн. приятен саит благодаря за линка.



Тема Re: Въпросче от предпечатанови [re: New]  
АвторCeleste (Нерегистриран)
Публикувано15.02.05 10:57



Не знам някой който да е печатл с бяло, трябва да търсиш някакъв специален ефект на цялата композиция за да използваш цветна хартия и на нея да печаташ с бяло !!!
Какот и да е - ако си прочел ония линк който ти го дадох по-горе значи няма да имаш проблеми с трапинга и овърпринта.

По въпроса за бялото дали се задава като липса на цвят - да, но не се задава така си е по подразбиране! Така се работи - поне в 99% от случаите.

Един съвет - ако имаш пробиви в компзицията (например бели букви, които са с малък кегел) - по възможност, гледай това да става в 1 или 2 цвята - ако направиш пробива в 4те цвята резултата с много голяма вероятност ще е плачевен - да не споменавам колко "близки" ще станат печатарите дето ще го печатат това с "майка ти", има да я споменават :). С една дума трудно се напасват 4-те основни цвята на малки "пробиви".

Същото е и с черното ако не е овърпринтанто - има голяма вероятност при печат да ти се получат "бели проблясъци"



Тема Re: Въпросче от предпечатанови [re: Celeste]  
Автор bateventzi (winer)
Публикувано15.02.05 14:23



Сиреч.. :)) ако имаш бели букви които ще се печатат на цветна хартия те ще излязат с цвета на хартията. Ако все пак много държиш да са бели ще трябва да пуснеш пантонски цвят бяло, за да си напечаташ шибаните букви, мисля че е безмислено и неоправдано... и скъпоооо.



Тема Re: Въпросче от предпечатанови [re: bateventzi]  
Авторhiesa (Нерегистриран)
Публикувано17.02.05 17:45



bateventzi,zashto pyk da e skupo..?




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.