Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:04 20.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема учи се докато си живнови  
Автор нoвoбpaнeц (непознат )
Публикувано10.01.05 11:58



от около 5 години се занимавам с текстообработка, предпечат и печат на текст и изображения, работя с Корел и Фотошоп но всичко научено до сега е от тук от там и много аматьорски. Моля посъветвайте ме -
-да продължа обучение с курсове? Къде?
-дайте мнение, не искам да взимам ничии занаят но по стечение на обстоятелствата това ми е работата, тя ми харесва и искам да ставам по добър в нея



Тема Re: учи се докато си живнови [re: нoвoбpaнeц]  
АвторNick (Нерегистриран)
Публикувано16.01.05 09:43



Ама драги, четене му е майката:) има си купища литература по темата! Само време трябва!:)



Тема Re: учи се докато си живнови [re: Nick]  
Автор zmey.gorqnin (пещерна версия)
Публикувано23.01.05 22:34



Кой ще те обучи в бГ ве? Тия куцаци? Чети и пробвай, пробвай и чети - ако имаш мерак само литература ти трябва, а такваз за Фотошоп дал господ...




Тема Re: учи се докато си живнови [re: нoвoбpaнeц]  
АвторMими (Нерегистриран)
Публикувано01.02.05 12:33



И аз искам,но май няма къде,така че си уча самичка-от книги и основно от руски сайтове с упражнения-има ги много и са много хубави!
И не мога да разбера,тези които са специалисти,или се правят на такива,защо не казват нищо по въпроса???И аз съм го задавала,но глас в пустиня,или уклончиви отговори...!
Кажете бе хора,как научихте Фотошоп???



Тема Re: учи се докато си жив [re: Mими]  
Автор scuba (diver)
Публикувано02.02.05 09:19



Aз лично с МНОГО, ама МНОГО работа (вече 12 години). И пак не можа да кажа че го знам. И не мисля че има човек който да каже: "Аз знам Фотошопа". Може да знаеш 70-85 % от възможностите му, но 100%...



Тема Re: учи се докато си живнови [re: scuba]  
АвторMими (Нерегистриран)
Публикувано02.02.05 12:24



С всяко нещо е така!
Ти може би работиш в тази област?Аз засега нямам самочувствие да започна такава работа,въпреки,че много ми се иска!
Искам да те попитам как започна?Как беше в началото,преди да стигнеш до тези 70-80 %?



Тема Re: учи се докато си живнови [re: Mими]  
Авторtrevka (Нерегистриран)
Публикувано07.02.05 20:19



ima mnogo dobra kniga

ot kniga sam/a mojesh da se nauchish
ima uprajnenia



Тема Re: учи се докато си живнови [re: trevka]  
АвторMими (Нерегистриран)
Публикувано07.02.05 21:23



Бъди малко по-конкретен де!Аз знам,че има много книги на пазара.Обучавах се по една(Photoshop 6 на Ричард Линч),която обаче беше написана като за специалисти и не ми хареса,но все пак постави основите.
Иначе си търся сайтове с упражнения в Интернет и май от тях научих много повече,отколкото от книгата.
Дайте някое заглавие на книга,или сайт,които да са за хора,намиращи се някъде между началото и средата,ако мога така да се изразя,ама по-близо до средата!



Тема Re: учи се докато си живнови [re: Mими]  
Автор Celeste ()
Публикувано08.02.05 18:50



Ами аз мога да ти кажа как съм се научил.
Почнах в една фирма и висях по цял ден на "главата" на един човек (понякога много се ядосваше с мене горкия, защото аз много питах), но това ми беше основата. От там нататък беше много, много четене (и все още, почти не минава ден да не се ровя и да чета) и много работа.
Това, че си си купила книжка за "специалисти" за Шопа, е много добре, такава дето ще се казва "Как да научим Фотошоп за 24 часа" - можеш да я забравиш моментално, ако искаш сериозно да се занимаваш (ако съм разбрал правилно по-горния ти пост).
Мога да ти препоръчам "Библия за Фотошоп 6" на Дийк МакКлиланд. Сега ще кажеш ама то нали излезе 8.0. Няма кой зне какво повече да прочетеш в новите книги за ЦС версиията - а цената сигурно е 2 пъти по-голяма, а тези книги за съжаление никак не са евтини.
Ако не ти се дават пари за книга, тогава погледни един пост малко по-назад

има няколко линка за туториали за графика.
Ако наистина си решила да се пробваш да работиш предпечат или дизайн в някоя фирма, мога веднага да те "разочаровам", че само с Фотошоп няма да минеш. Ще трябва да прочетеш нещо и за техниката на печат, и за други програми като Illustraztor, QuarkXPress, InDesign, PageMaker, Corel и още няколко.
Както и за типографията (за съжаление на български съм намерил само 1 книга и то от '67 година ако не се лъжа). Но в интернет можеш да намериш доста материали за типографията.

Ползвай и българския сайт за предпечат
- там също има какво да прочетеш особено във форумите където пишат хора които имат доста опит в тази област.


Мога да ти кажа не е никак лесна задача, чака те голямо учене.

И на края можеш питаш тука - ще помагаме с каквото можем

Ами това е дано съм ти помогнал малко да се ориентираш :)

Успех

На вкус и цвет товарищей нет

Тема Re: учи се докато си живнови [re: Celeste]  
АвторMими (Нерегистриран)
Публикувано09.02.05 11:00



Celeste,много ти благодаря за отговора!Много изчерпателен беше!Ще прегледам всичко,което ми изпрати и още днес ще потърся книгата!
Хорааааа,ей това е отговор!!!
И аз си мисля,че най-доброто решение е да започна работа в някоя рекламна агенция и да се уча в движение,но за съжаление се търсят хора с готови знания...никой не иска да се занимава с обучение и може и да са си прави за това!
Иначе и аз се занимавам постоянно,засега само с Photoshop и малко Corel. Имам идея и за Illustraztor,но това ще бъде малко по-късно. Обучението е бавно и сложно защото няма кой да ми помага,но нямам намерение да се отказвам




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.