Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:54 28.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Билборд!Как?  
Авторпитaщ (Нерегистриран)
Публикувано16.11.04 13:16



Може ли да попитам драгите господа с каква програма се изработва едно такова чудо?Билборд.Значи единственото нещо което зная е ,че трябва да е с размери 3 на 4 .Дочух ,че се прави с Корел Дроу,но за съжаление аз не разбирам много от него .Работата е там ,че искам да се захвана с неговата направа сам,защото иначе ще трябва да хвърля адски много пари.

Мерси за раазбирането

С Уважение г-н Петков!



Тема Re: Билборд!Как?нови [re: питaщ]  
Автор вaлepи (минаващ)
Публикувано16.11.04 15:11



и с фотошоп се прави....по важно е какво ще е съдържанието на този борд?
тогава вече може да питаш с какво...и как
а ако не знаеш, как ще се справиш бе човек?
по-добре хвърли пари...
успех!



Тема Re: Билборд!Как?нови [re: вaлepи]  
Авторforever (Нерегистриран)
Публикувано19.11.04 07:30



Ако не знаеш как, абсолютно сигурно е, че ще хвърлиш два пъти повече пари..



Тема Билборд!Как?... ами така......нови [re: forever]  
Авторминaвaщ (Нерегистриран)
Публикувано27.11.04 18:41



Ммммммдаааааа, право е право е твърдението за това ако трябва да си счупи човек сам главата пък и паричките ще отлетят....мммм на далеч от личния джоб! Но си мисля че във форумите на трябва да е толко гадно за питащите! Та на вапроса: Какъв борд - като материял винил? на плексиглас? на платно?- трансперант ли? ясно за размера 3х4 м.!?Хм.
Ми доста са нещата.....например векторни изображения = ПВЦ-фолио или Пичат, Растерни = печат и т.н. Всичко става вапроса е ако е растерно изображение да е в подходящ размер примерно 3х4 м. на 100дпи.- от тука следва и машинка доволно добра да издържи подобен тормоз - щото файловете с които се оперира при подобен размер са от порядъка на 100/200 Мб. и нагоре!Е тва е относително ма кво пък...ако ще режеш фолио минаваш на тънко с файловете ма проблема е къде режеш...бе вобще шит.Баси защо не послушах като ми говореха да не се захващам с подобни простотии навремето.... ма то си е ИНТЕРЕСНО и мазохистично и т.н.Камо ли ако го даваш на печатница за голям тираж.....ммм даааа то си е жива мъка!Ми ако обадиш какво точно си намислил да правиш, да ти обадим и как да го решиш най-безпроблемно !?
От мене толкоз!С удоволствие ша споделя!



Тема Re: Билборд!Как?нови [re: питaщ]  
АвторMorty (Нерегистриран)
Публикувано28.11.04 16:53



G-n Petkov, za napravata na bilbord e nuzno:

- poznania po design - koeto ozna4ava da reshite vizualno kakvo da ima na bilborda i kak da go postavite, da spazite iziskvania otnosno kompozicia, cvetove, tipografia /tova sa shriftovete/, i t.n.

- komputurni umenia - koeto vklu4va poznavane na nuznia softwere i rabotata s nego

- poznavane na tehnologiata - t.e. na kakuv dpi /rezolucia/ da si podadete failovete, v kakuv cvetovi format, kolko da otpusnete na zivo /zashtoto dobre Vi kazaha i ste 4uli 4e razmerut e 3/4 m., no toi leko varira spored konstrukciata na koiato slagate bilborda, a tia zavisi ot firmata, koiato go durzi

- podizpulniteli - tuk Vi oputvam direktno: Bilbodrprint

v zaklu4enie Vi suvetvam, vmesto da otpe4atate 3 puti vuprosniat bilbord dokato postignete zelaniat ot Vas rezultat i ka4estvo platete na nakoi, koito si izkarva hliabut s tova da go napravi. Vse pak /i ne se zaiazdam/ i az iskam Porshe, no ne sum trugnal sam da si go pravia...



Тема Re: Билборд!Как?нови [re: питaщ]  
Автор nedohranenia (Мазен тип)
Публикувано28.11.04 23:42



Хвала на всички отговорили до тук!!!! Тиквени медали на всички. От къде намерихте сили да отговорите на тоя пост?



Тема Re: Билборд!Как?нови [re: nedohranenia]  
АвторMorty (Нерегистриран)
Публикувано29.11.04 00:30



ami az li4no predpo4itam da napisha 3 reda za 1 min. otkolkoto posle da se glavobluskam



Тема Re: Билборд!Как?нови [re: питaщ]  
Авторkrass (Нерегистриран)
Публикувано05.12.04 15:43



4ove4e ako iska6 moga da to pomogna s tozi biobort sre6to izvesno zapla6tane, no ne v finikiiski znaci a v vazmojnostta da nau4a ne6to pove4e za tozi tvoi i moi problem. imam niakakvi poznania po tozi vapros, daje ako zvu4i neskromno znam dosta ne6ta no to4no takova ne6to ne sam pravil i bih iskal da se probvam. za kontakti "krass19@abv.bg" prati edin mail ako ima6 interes poviarvai mi 6te ti pomogna mnogo a ti sa6to na men.



Тема Re: Билборд!Как?нови [re: krass]  
Автор вaлepи (FUSE)
Публикувано07.12.04 19:46



хех, той господина сигурно вече ги прави на калъп:-))) време мина ехеееееее..




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.