Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:35 30.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
*Кратък преглед

Тема LSD за графичен дизайн?нови  
Автормoнитop (Нерегистриран)
Публикувано22.10.04 14:45



Живо ме интересува дали LSD или TFT технологията вече е достатъчно добра за да се ползват такива монитори за графичен дизайн? Някой има ли опит или теоретични познания, последни новини или друго?
Интересното е, че SONY спряха от производство CRT мониторите, които бяха масово ползвани за дизайн.



Тема Re: LSD за графичен дизайн?нови [re: мoнитop]  
Автор scuba (diver)
Публикувано22.10.04 15:19



Za LSD znam 4e e vid droga. drugo ne znam.
Vij LCD e druga rabota



Тема LCD за графичен дизайн?нови [re: scuba]  
Автормoнитop (Нерегистриран)
Публикувано22.10.04 17:47



да, извинявам се, тъпа грешка, смени смисъла....
Естествено, че е LCD



Тема Re: LCD за графичен дизайн?нови [re: мoнитop]  
Автор вaлepи (минаващ)
Публикувано23.10.04 14:02



подобна тема имаше и преди време....задължително си купи CRT монитор, нали има още едно сони останало? да не би да е лошо? пък и по-старите.. няма да работиш 10 години на него:))
чувал съм, че и NEC са добри, или LaCie....ама за там бая мангизи трябват
лично съм за сони...
а LCD може за секретарката да вземете ако слуша внимателно!
да си цъка по пасиансите...



Тема Re: LCD за графичен дизайн?нови [re: вaлepи]  
Автормoнитop (Нерегистриран)
Публикувано24.10.04 16:30



вaлepи, до колкото знам SONY намат вече нито едно CRT, преди време обявиха, че спират да се занимават с това. Не съм намирал скоро по ценова листа 21"-ово SONY.
Следващото добро и популярно в България е тръбата на Mitsubishi с която са оборудвани NEC/Mitsubishi, Iiyama и наколко модела на Samsung. Бил съм продължително в пряк досег с последните 3 изброени, както и със SONY, мисля, че SONY-то е по-добро, макар, че цената му достига до 2 пъти повече от тази на изброените конкуренти.
LCD технологията се развива, явно тенденцията е да се мине само на това. За момента 19" LCD (което се равнява на около 21" CRT) има резолюция 1280/1024, което ще е първият проблем - няма де е много детайлно изабражението и екрана ще е зает с едра навигация, докато 21"-овото CRT ще работи на 1600/1200, което ще е много по-добре. Другото притеснение е за некоректно цветопредаване като иде реч за предпечат и графичен дизайн. Това последното ме вълнува най-много - до колко коректно ще пресъздава цветове, изображения...



Тема Re: LCD за графичен дизайн? [re: мoнитop]  
Автор Spon (demon)
Публикувано25.10.04 09:21



Въоръжаваш се с всевъзможни color таблици - забравяш за цветовете които виждаш на монитора и сити, ще ти е малко трудно и кофти от начало но всичко е до навик



Тема Re: LSD за графичен дизайн?нови [re: мoнитop]  
АвторDan4oKalpazan4o (Нерегистриран)
Публикувано25.10.04 12:11



в офиса разполагаме с Sony sdm-s204 20.5 инчов професионален клас - за дизайн.
Не е лош само цветовете му се менят малко според ъгала на гледане !!!
Направо не е за вярване ... ???? !!!! Не схващам логоката. Абсудно е.



Тема Re: LCD за графичен дизайн?нови [re: мoнитop]  
Автор вaлepи (минаващ)
Публикувано25.10.04 22:33



това за цветовете си е магия, какъвто вземеш такъв.. ос хикс-а си има калибратор, и си се вижда почти идеално след 5 мин. настройка на едно 19"сони g420.. и илюстратора, и шопа и куарка са си 1:1.
сони сигурно спряха crt, щото видяха 30"-те епълски

дисплей:)) фор джъст 3299$!

а ето тук го има и сони мохикан, гдето май са му дали най-висока оценка от crt дисплейте GDM-C520K. прочети....можеш и да ги сравняваш...
пък и торбата със скали като си е до мен... съм спокоен

Редактирано от вaлepи на 25.10.04 22:35.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.