Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:57 23.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: CorelDraw - Help! (Speshno)нови [re: risk]  
АвторEva (Нерегистриран)
Публикувано16.09.04 21:40



Mdaaa....
risk, moje bi si prav... ne sym go izprobvala oshte, no ima rezon v tova, koeto kazvash...

Znachi nachina shte e drug... Kato go razbera shte kaja



Тема Re: CorelDraw - Help! (Speshno)нови [re: risk]  
АвторEva (Нерегистриран)
Публикувано16.09.04 22:01



A za podceniavaneto na horata - obiknoveno si mislia, che ne podceniavam horata .

Ti kak bi se pochuvstval, ako imash nujda ot pomosht, popitash, a niakoi ti se pravi na "goliamata rabota" i edva li ne ti se prismiva, che si popital, bez v deistvitelnost da znae ti kolko razbirash? Taka moje da se dyrji samo chovek, koito e ot "razbirachite" deto sa vyzduh pod naliagane.
Pyk i moje da poglednesh i drugite postingi na InnovisioN - az pone ne namerih niakakvo konstruktivno predlojenie ot nego... vsichkite sa v edin stil....

No pyk inache moderatora na

e svesten. Syjaliavam, ako sym go zasegnala s izkazvaneto si tuk... Moje bi malko impulsivno reagirah.



Тема Re: CorelDraw - Help! (Speshno)нови [re: Eva]  
Автор bateventzi (winer)
Публикувано16.09.04 22:53



Абе, ексела ги вади в ргб, ама корела разбира че това са букви и можеш да си редактираш текста там - сиреч той е текст, можеш да сменяш и цвета. Следоватлено го експортва какъвто го искаш. Проблема идва от кирилицата много често. Друг няма... мисля :))

едир: Грешка, грешка.

Нямам ексел сега да пробвам, ама съм го правил отдавна.
Сега пробвах с ртф документ, нямаше проблеми, само че трябва да се експортва като епс (примерно) задължително с включена опция в криви. Иначе ми счупи кирилицата. Скоро преинсталирах и не съм сложил никав софт почти, така че този проблем може да е само при мене. После го импортнах добре, и чак тогава можех да му сменям цвета, но хубавото е че тои си влезе с хубав цвят (100% черно). Така че... мисля, че това е надежден начин. Бачкай смело, но пази корелски файлове на всичко.

Редактирано от bateventzi на 16.09.04 23:07.



Тема Re: CorelDraw - Help! (Speshno)нови [re: bateventzi]  
Авторrisk (Нерегистриран)
Публикувано17.09.04 10:07



вчера предполагах, днес пробвах и наистина експортът към епс е добър, черните букви са си 100К, RGB червеното си става 100М100У и т.н. неудобно ми се струва, че контурите на клетките стават на обекти, по-трудно съответно ще се управлява дебелината им, а кирилицата издържа този път



Тема Re: CorelDraw - Help! (Speshno)нови [re: Eva]  
АвторEva (Нерегистриран)
Публикувано17.09.04 13:01



Zdraveite pak!

Hodih na testa. Deistvitelno mi dadoha zadacha da napravia chast ot edna broshura s niakolko tablici i mi zasiakoha vremeto...
Pyrvonachalno mnogo se zaradvah, poneje s importvaneto na new object tablica neshtata stavat za 5 minuti (obrazno kazano).

Mnogo kofti stana, che mi se sbydna predpolojenieto - na PC-to kydeto me slojiha niamashe instaliran Office paket (v chastnost Excel)...

Zatova se naloji tablicite da gi pravia "na ryka" ....

Drugata sedmica shte mi kajat rezultata...



Тема Re: CorelDraw - Help! (Speshno)нови [re: Eva]  
Автор bateventzi (winer)
Публикувано17.09.04 14:35



Кви са тия дето засичат времето на дизайнерите?? Предпечатари търсят май те...



Тема Re: CorelDraw - Help! (Speshno)нови [re: Eva]  
Авторlnnovision (Нерегистриран)
Публикувано22.09.04 11:51



Скъпа Ева аз акто един от ония хора дето хем не разбират хем маскират неразбирането си ;-) за които говориш след близо 10 години в бранша. Мога да ти кажа сега само едно. Аз какво ти казах бре дете преди - ти на що го прие за заяждане. ;-) Преди да ругаеш по хората прецени способностите им. Ако и това не те удовлетворява ще се радвам да пообменим малко опит пък то ще си покаже ;-). Усехи!



Тема Re: CorelDraw - Help! (Speshno)нови [re: Eva]  
Авторlnnovision (Нерегистриран)
Публикувано22.09.04 12:36



И понеже дълго мислих и не исках да го казвам ама айде и ти душица носиш - та значи това което си ОТКРИЛА ти EVA е OLE object и мога да ти кажа ти далеч не си негов откривател...
Лошите му страни са:
1.RGB
2. Темпорално зареден в рама
3. Гърми при експонация
ДОБРИ СТРАНИ:
1,2,3,4,5 - НЯМА

Верният начин - правиш в exel, SHIFT, EDIT/COPY PICTURE
Без шифт това го немаш в менюто. После корел кат толкоз ти е мерак - paste special. оправяш RGB-to начини за това бол но те са друга тема за тях пиши друга тема и може и да ти каже некой ;-) АЙДЕ ДЕРЗАЙ!



Тема Re: CorelDraw - Help! (Speshno)нови [re: lnnovision]  
Автор minimiro (Xara MASTER)
Публикувано25.09.04 03:33



Ima i suvsem prost i lesen na4in, Inno :)
az li trebe ta otkrehvam bash tebe za corela, m? az li det gu nenavijdam :)

Tips & tricks
Natiskash D (yavyava ti se shortkey) kursora ti stava instrumenta na Corel za 4ertane na prosti tablici, gore na properties bara moesh da zadadesh broi koloni/redici.... ku she imash pove4e ot edin red text s F8 si ograjdash konkretnoto karence (paragraf text) i si pishesh....
nakraya select table barabr s texta i convert to Qurves (Ctrl+Q) ako si s 12 ili ako si s po niska versia, export kum EPS(s 4eknato texta da e qurves), import posle obratno (veke v krivi) v CDR-to exportnatia predi malko EPS

voila

adi i vii si vodete zapiski :P

P.S. Ima godina i kusur otkak ne sum vlizal....... ma kat gledam.... muka

A)bort, R)etry or S)elf-destruct?

Редактирано от minimiro на 25.09.04 03:35.



Тема Re: CorelDraw - Help! (Speshno)нови [re: minimiro]  
Автор bateventzi (winer)
Публикувано26.09.04 19:41



Абе говориме за таблици бе, не за заградени букви.
Таблици е унуй дето отделните квадратчета си взаимодействат помежду си.
Туй дет го разказа хората го предложиха още отначалу.
Ама може пак аз нещо да не съм разбрал, сори, освен че съм глупав и днеска бях на мач и ме ритнаха в кръкъ... и в топките, амъ мноу ме боля и може още да съм оглупял... и главътъ ме боля... аре стига че и ръцете ме заболяха...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.