Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:00 13.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Предпечат - импортиране?  
Авторgp4 (Нерегистриран)
Публикувано24.07.04 02:55



Здравейте, имам въпрос:

Програмите за предпечат - КуаркЕкспрес 6.0 и другите разни, могат ли да импортират WORD документ заедно с картинките?

За старите версии знам, че импортират само текста, но нямам представа как е с най-новите им версии?

В момента правя книжка на WORD с много картинки и не знам как да помогна на хората които ще правят предпечат-а.

Издателството е в София, а аз съм в провинция и .... така.



Тема Re: Предпечат - импортиране?нови [re: gp4]  
Автор easy (wanderer)
Публикувано24.07.04 07:25



Ами InDesign CS например може, MS Publisherсъщо, за последните версии на Quark не зная. Но си е жив мазохизъм да пъхаш картинки в Уърд и после да ги наместваш в нещо друго... Създаваш си двоен труд, от който може да имаш само ядове.

Take the highway to the end of the night...


Тема Re: Предпечат - импортиране?нови [re: easy]  
Автор monipro (ооо!!!)
Публикувано24.07.04 10:34



tva si e napravo bezumie.
redi v quark direktno



Тема Re: Предпечат - импортиране?нови [re: gp4]  
Автор kenoby (jedy)
Публикувано24.07.04 12:22



Знам само, че всеки прочел това и занимаващ се с предпечат, почва да се моли да не е този дето ще пренарежда всичко.

Задължително е картинките да са в отделни боксове (има си идея за това), а текста в Уорда и Кларка са две различни неща. Колирането трето....

Просто направи макет и не досаждай много, че предпечата в определени случай е изнервяща работа, да не се стигне до битови травми и трудови злополуки

...::CCCCC::...
We love green clouds, clean skyline and dry passages


Тема Re: Предпечат - импортиране?нови [re: gp4]  
АвторS (Нерегистриран)
Публикувано24.07.04 12:32



Забрави за картинките в Word-а. Прати им ги отделно. В word-а можеш само да вмъкнеш номерацията им и текста към тях.



Тема Re: Предпечат - импортиране?нови [re: gp4]  
Автор soaron[ski] (не-познат)
Публикувано24.07.04 14:36



от въпроса ти предполагам, че си автор или редактор на книгата.
затова най-добре е да говориш с хората, които после ще се борят с тая книга - те да ти обяснят какви изисквания имат и как да процедираш.

по принцип ако книгата е в един цвят, с грейскейл картинки, и ако ще се печата на паус - няма никакъв проблем да е оформена в уърд.
направо от уърда се разпечатват страниците на паус, и да му мисли монтажистката как ще си ги реди после на формата.

но ако книгата е цветна - става по-сложно...

_________________________
evolution&movement


Тема Благодаря!нови [re: soaron[ski]]  
Авторgp4 (Нерегистриран)
Публикувано24.07.04 20:13



Много благодаря за мненията Ви!

Забравих да кажа, че съм блондинка и затова правя всичко във "WORD".

А и съм поела ангажимент да направя само макета, но питах как да улесня живота на тези, които ще подреждат нещата след това.

Чао.



Тема Re: Предпечат - импортиране?нови [re: kenoby]  
АвторNia (Нерегистриран)
Публикувано28.07.04 14:03



Absolutno sum suglasna...!!! Tova si e jiva hamalogia... a izhodud e predizvesten...



Тема Re: Предпечат - импортиране?нови [re: Nia]  
Автор Celeste ()
Публикувано28.07.04 16:39



Боже, аман от ентусиасти !!!!!
Ей тука преди 1 седмица един пич ми прати 3 файла по 250 МБ всеки !!!
Решил човека че щом има пари и има и скенер да си спретне 1 книжка САМ в Уорд !!!!
Нахакал е вътре около 300 снимки съответно на резолюция 600 дпи !!!!
Направо да подлудееш !!!

Един съвет към всички енусиасти - не се захващайте да правите неща които не разбирате - по-добре 1-во попитайте или най-добре оставете нещата да ги свърши някой на който това му е професията!!!

На вкус и цвет товарищей нет


Тема Re: Предпечат - импортиране?нови [re: gp4]  
АвторMorty (Нерегистриран)
Публикувано28.07.04 22:08



Za boga, ne im pomagai !!!!!!!!!!!!!




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.