Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:48 20.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Illustrator 10 - кирилица  
Автор vens (малко странен)
Публикувано09.07.04 18:46



Преди време тук имаше няколко теми, от които ясно разбрах колко тъжен ни стана живота, откакто се появи Unicode.
Обаче искам да попитам относно следния частен случай към по-горното.
Имам текст на английски в Illustrator 10. Regional settings са ми United states. Обаче в Character палитрата всички шрифтове са:
......
Arial - Cyrillic
Book Antiqua - Cyrillic
Century Gothic - Cyrillic
......
т.е. всички Unicode шрифтове се показват само в кирилската си версия. Латинска или каквато и да е друга не мога да видя.
От друга страна, отваряйки чужди файлове с текстове, те са си с нормална версия. Обаче първата смяна на шрифта води до по-горния ефект - достъпни са само кирилски версии за съответния текст.

Надявам се успях да го обясня.
Някой знае ли какво може да се направи по въпроса?
Ще ми помогне много.



Тема Re: Illustrator 10 - кирилицанови [re: vens]  
АвторJonata (Нерегистриран)
Публикувано16.07.04 22:56



Illustrator 8



Тема Re: Illustrator 10 - кирилицанови [re: vens]  
Автор cross (непознат )
Публикувано04.08.04 11:51



Ако работите на Windows XP, освен Arial - Cyrillic, ще откриете и Arial - East European. Това е така и за останалите многоезични шрифтове.



Тема Re: Illustrator 10 - кирилицанови [re: vens]  
Автор SamoTia (the Drive)
Публикувано28.08.04 23:06



Ot tova koeto si pisal razbiram, che e PC tova s koeto rabotish, nali?
I az rabooteh na XP i da taka se poluchava. Sega triabva da mi kajesh kakvo tochno pravish s tozi text, iskash da promenish Fonta li ili samo da nanesesh korekcii v nego, shtoto ako e taka - za da go zapazish v sushtia mu vid ,ti triabva da znaesh 1vo- koi e toi? i 2ro- ako go niamash instaliran v tvoiata systema, shte triabva da go namerish i instalirash. Taka next time shte mojesh da si popraviash kolkoto i kakto ti se iska, bez da ti pravi vpechatlenie koe i kak e v Unicode.
Pls, ako ne sum ti razbrala ? obiasni po-podrobno.

It cost me a fortune to clean THAT mess ST



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.