Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:50 27.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема обработка на снимкинови  
Авторпaпaraлът Kъpk (Нерегистриран)
Публикувано25.04.04 20:33



Ако имам възможност да си купя само едно от двете долупосочени, кое ще ми препоръчате като по-подходящо за следваща обработка на снимки? Имам пред вид има ли значение дали снимката е направена на висока разделителна способност или после това може да се обработва? Какво ще ми препоръчате: GSM с възможност за снимки + Zoom или цифров фотоапарат на същата стойност?



Тема Re: обработка на снимки [re: пaпaraлът Kъpk]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано26.04.04 10:59



ми изобщо няма кжо да се чудиш - "фотоапаратите" на телефоните са нещо безкрайно смешно, и направените от тях снимки не стават за абсолютно нищо, така че предполагам вече си разбрал какъв е отговора ми...

дори и най-дървения цифров апарат прави с пъти по-добри снимки от някой набеден за такъв от ГСМ-а...

Just a genius



Тема Re: обработка на снимкинови [re: пaпaraлът Kъpk]  
Автор bateventzi (winer)
Публикувано26.04.04 15:39



Da, i мисля 4е не е трудно да се сетиш. Ако една снимка е кофти оправия до безкрайност няма.



Тема Re: обработка на снимкинови [re: bateventzi]  
Авторпaпaraлът Kъpk (Нерегистриран)
Публикувано26.04.04 17:38



Ей стахотно нещо са добрите клубове - можеш да се информираш качествено. Значи разбрах категорични сте за цифровите апарати - подскажете ми каква разделителна способност и екстри трябва да има среден клас за среден джоб.



Тема Re: обработка на снимкинови [re: пaпaraлът Kъpk]  
АвторEld (Нерегистриран)
Публикувано26.04.04 20:27



ами, то е доста относително, пич. много зависи какво ша ги правиш тия изображения. за интернет ти требе резолюция 72ppi(pixels per inch), за качествен печат на хартия може да се приготвиш за 300ppi. затуй си правиш една сметка какви горе-долу по размери изображения (в см напр.) ти трябват, обръщаш сантиметрите в инчове, смяташ резолюцията и получаваш размера на изображението в пиксели. умножаваш ширината по височината и получаваш общия брой пиксели в изображението, това ще те ориентира за матрицата на фотоапарата. другото важно нещо на фотоапарата са обектива и как матрицата пресъздава цветовете. като поразпиташ познати и непознати фотографи и тва ша ти стане ясно. действай



Тема Re: обработка на снимкинови [re: пaпaraлът Kъpk]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано27.04.04 09:35



за пример мога да ти дам следните факти - снимка 9х13 см (стандартните снимки) на 300 дпи резолюция стават 1535х1063 пиксела (или там някъде), а по принцип резолюцията 1600х1200 (от която можеш да постигнеш размер като за такава снимка) се равнява на около 2 мегапиксела. Така че ако искаш да си вадиш снимки - ти трябва 2МП фотоапарат... Межу другото стават яки снимки - по нищо не си личи че са от цифров апарат. Ако искаш за по-големи снимки - повече мегапиксели... та като стана въпрос за "фотоапаратите" в телефоните - много рядко се срещат телефони дето са с резолюция повече от 200-300 пиксела в едната посока, оптиката им е изключително зле, а компресията на снимките - ужасяваща, няма светкавица и т.н. абе с две думи - зле...

Just a genius



Тема Re: обработка на снимкинови [re: Blake]  
Авторsister (Нерегистриран)
Публикувано27.04.04 13:09



А какво ще кажеш да HP Photosmart 735...

Цената изглежда приемлива, но оттам нататък...

10x



Тема Re: обработка на снимкинови [re: sister]  
Автор bateventzi (winer)
Публикувано27.04.04 16:57



Купи си списание HiComm, там ги пише тия работи :)) има цени и бла-бла квото ти требе. :))



Тема Re: обработка на снимкинови [re: sister]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано28.04.04 00:35



виж ся, аз апарат от фирма дето прави компютри основно, и в последствие квото друго се сетиш (за запълване на всички пазарни ниши) - нема да си купя... заложи на някоя "фото"-фирма - Канон, Никон, Минолта, Олимпус, и прочее... абе най-добре да се обърнеш към клуб Фотография, там шъ тъ светнат най-добре...

Иначе един единствен път съм виждал на живо апарат НР - хем беше от по-скъпите модели - пълна скръб направо...

Just a genius



Тема Re: обработка на снимкинови [re: Blake]  
АвторПaпaraлът Kъpk (Нерегистриран)
Публикувано28.04.04 10:51



Благодаря - ориентирах се!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.