Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:38 22.09.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Вижте цена за изработка на логонови [re: ValBo]  
Автор vallentin (pilgrim)
Публикувано15.04.04 11:53



Те адвокатите си имат официален тарифник под който нямат право да взимат, който дори е по-закон ако не се лъжа, но да не би някой да го спазва? Всеки взима според ситуацията и случая...

Подобни организации са илюзорни, ако някой е разглеждал сайтове за freelance дизайнерска работа, ще види за какво става въпрос - обявява се проект, американец казва 200$, друг идва и казва 40$, идва един индиец и казва 5$, и най-интересното е че като разгледаш портфолиото на заявилите се вижда че индиеца е по-добър от другите... и какво ще направи въпросната организация, ще изпрати джип с мутри до индия?

До няколко години пазара ще бъде тотално глобален и аз мисля, че който не се подготви за последствията от това (може би като задобрее жестоко като тесен специалист) може да му се наложи да си търси работа като продавач на индийски стоки на някоя сергия...

... yet all You've done beyond us towers,
sublime as on the first of days...


Тема Re: vallentinнови [re: malkata]  
Автор bateventzi (winer)
Публикувано15.04.04 14:30



мацко тука казваш нещо като: как може да сравнявате готвача с дизайнера, може да се сравнява само с продавача на дограма. Отстояваш идеята че цената се определя от клиента - на мерцедес - по-скъпо, това значи - на жигула по евтино??? кажи моля те щото ме разколеба кво точно се опита да кажеш.



Тема Re:batevenziнови [re: bateventzi]  
Авторmalkata (Нерегистриран)
Публикувано15.04.04 20:05



ne sam opitvala da sravnqvam designer s dogramajia, taka kakto e neumestno sravnenieto s gotva4.No iskah da pod4ertaq, 4e tia ot dogramajiiskiq bran6 si datrjat na cenata i ne si podbivat nivoto, nezavisimo ot klienta-imat si tvarda cena.Kato spomenah mercedesite i skapite ofici, iskah da kaja , 4e sled kato imat vazmojnost da pla6tat za vs.tova, e redno i savsem normalno da si pla6tat i za na6iq trud podobava6to.A tozi koito ne moje da si plati zqlosten korporativen design se razprostira spored 4ergata si.Ti kato nqma6 pari za da si napalni6 zqlata koli4ka v supera, si kupuva6 samo za kolkoto pari ima6, a moje i da ne si kupi6 ni6to, ako si ostanal bez pari.Tova da opredelq6 klienta kakvi dohodi ima i v zavisimost ot tova da mu opredelia6 cenata e dosta absurdno.Kvo, da ne bi da mu iska6 fi6 ot zaplatata ili bankovo izvle4enie na spestqvaniqta, a za6to ne dana4na dekllrazia za plateni danazi i za imotno sastoqnie...A ti kato otide6 v magazian4eto za koeto spomenava6 po-gore ili v kra4mi4kata, pitat li te dali si izkaral ne6to tozi mesec kato free-lance hudojnik i kolko, ta sporedtova da ti prodavat produktite si....



Тема Re: Вижте цена за изработка на логонови [re: vallentin]  
Автор Aвaтapчe (pow(d)ered user)
Публикувано15.04.04 20:36



В отговор на:

Те адвокатите си имат официален тарифник под който нямат право да взимат, който дори е по-закон ако не се лъжа, но да не би някой да го спазва? Всеки взима според ситуацията и случая...

Подобни организации са илюзорни, ако някой е разглеждал сайтове за freelance дизайнерска работа, ще види за какво става въпрос - обявява се проект, американец казва 200$, друг идва и казва 40$, идва един индиец и казва 5$, и най-интересното е че като разгледаш портфолиото на заявилите се вижда че индиеца е по-добър от другите... и какво ще направи въпросната организация, ще изпрати джип с мутри до индия?

До няколко години пазара ще бъде тотално глобален и аз мисля, че който не се подготви за последствията от това (може би като задобрее жестоко като тесен специалист) може да му се наложи да си търси работа като продавач на индийски стоки на някоя сергия...




ма убу бре, валентинчо.... кат го даваш тоз пример що не ревеш срещу индиеца дет подбива цената ми срещу тоя дет държи на нея...? ти дааш ли си сметка, че въпросния илиян или въпросния мене ама никак не го ебе (шма прощавате за езика) колко изкарвала таз фирма дет иска лого... има цена - който иска плаща, който не - отива другаде. тва е капитализма и тва е разделението на класи. затва има едни добри, други по-добри и трети дет не ги бива.... затва за секи влак си има пътници и за секо лого купувачи...

идиотското е, че спориш за нещо което просто няма смисъл... говориш за ламтне за пари и бързи печалби и тямподобни кретении... кой ламти бре - нали сме на пазара - аз и ти - аз имам портфолио - ти имаш портфолио - кат си подобър и по ефтин ми зимаш клиента и си щастлив па аз нещастен... биг диъл дет викат зад огнената вода...

аз затва питам по-горе - ко искате вие? кат зема 1000 лв за нещо да дам на някой половината ли, кво?



Тема Re: Вижте цена за изработка на логонови [re: bateventzi]  
Автор Aвaтapчe (pow(d)ered user)
Публикувано15.04.04 20:43



В отговор на:

Аре някой да ми обесни като дойде при мене оня готвач с ресторантчето с пилешката супа или някое малко магазинче 1000-1500 печалба на месец, аз колко пари да му взема за лого или за изработка на рекламна страница??? Значи говорите си абсолютни глупости, това колко пари ще вземеш за дадена работа много зависи и от клиента ест. Вярно е че за нещо което изкарва пари се плаща по скъпо от нещо което се папка всеки ден около обяд, но нещата са съизмерими все пак. Идеята според мене е че трябва да му е скъпо дотолкова че да запомни цената дълго време, но да може да си го позволи все пак.




ем си праф - ем не си.. убаво е поне че има някой дет да разсъждава...

начи - кат доде тоз с пилешките супи ти си преценяваш колко да му земеш - ако искаш му зимаш целия оборот, ако искаш му зимаш пари за семки - ако искаш му го праиш без пари щот е пич... ама па ако мноо са съобразяваш ше умреш от глад или шси седиш на едно ниво само. щот его - нета е голям - работа колко щеш, па и в БГ си има клиенти дет плащат - въпроса е ТИ ко мое да изкараш за да пребориш конкуренцията. и то не да изкараш кат пари - а да изкараш кат качество...

абе...шсе мине по тоя път така или инак... ама аз на си4ки тука дет са почват и са начинаещи само тва ше каа - работа има и пари има - ама не мислете за парите - а за работата ... то... останалото само шси доде :)



Тема Re:batevenziнови [re: malkata]  
Автор Aвaтapчe (pow(d)ered user)
Публикувано15.04.04 20:44



В отговор на:

ne sam opitvala da sravnqvam designer s dogramajia, taka kakto e neumestno sravnenieto s gotva4.No iskah da pod4ertaq, 4e tia ot dogramajiiskiq bran6 si datrjat na cenata i ne si podbivat nivoto, nezavisimo ot klienta-imat si tvarda cena.Kato spomenah mercedesite i skapite ofici, iskah da kaja , 4e sled kato imat vazmojnost da pla6tat za vs.tova, e redno i savsem normalno da si pla6tat i za na6iq trud podobava6to.A tozi koito ne moje da si plati zqlosten korporativen design se razprostira spored 4ergata si.Ti kato nqma6 pari za da si napalni6 zqlata koli4ka v supera, si kupuva6 samo za kolkoto pari ima6, a moje i da ne si kupi6 ni6to, ako si ostanal bez pari.Tova da opredelq6 klienta kakvi dohodi ima i v zavisimost ot tova da mu opredelia6 cenata e dosta absurdno.Kvo, da ne bi da mu iska6 fi6 ot zaplatata ili bankovo izvle4enie na spestqvaniqta, a za6to ne dana4na dekllrazia za plateni danazi i za imotno sastoqnie...A ti kato otide6 v magazian4eto za koeto spomenava6 po-gore ili v kra4mi4kata, pitat li te dali si izkaral ne6to tozi mesec kato free-lance hudojnik i kolko, ta sporedtova da ti prodavat produktite si....




pf... taman sa beh zatajil che w toz klub malko sa ostanali misleshtite ora - pa to samo neska im nababwa brojkata :))



Тема Re:batevenziнови [re: malkata]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано16.04.04 10:31



Kato spomenah mercedesite i skapite ofici, iskah da kaja , 4e sled kato imat vazmojnost da pla6tat za vs.tova, e redno i savsem normalno da si pla6tat i za na6iq trud podobava6to.

Случвало ми се е с няколко подобни клиента да работя, и мога да споделя, че има една категория такива като тези, които могат да дадат по 500 лв. на ден за ресторанти и кафета, обаче като им кажеш, че 100 визитки ша им стуват 10 лв. и почват "аууу, ама много скъпо бее, направо обир"...
те точно с такива не искам да работя ама хич даже - тва са хора дето не ценят труда ти...

Just a genius



Тема Re:batevenziнови [re: Blake]  
Автор SlMPLl ()
Публикувано16.04.04 10:51



За да не бъдете всеядни трябва да можете да си го позволите!!! Цената е начин да оцениш труда си според собствените си разбирания, но също така е начин да пресееш клиентската си група до разумен брой и финансово състояние. Ако си преценил, че струваш 1000 лв и че това няма да те направи гладен дизайнер изобщо не те интересува, че някой ще каже "Глей го па тоя ква цена търси на заврънтулката дет ми напраи".



Тема Re:batevenziнови [re: SlMPLl]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано16.04.04 13:33



аз отдавна съм се ориентирал, просто исках да споделя мнение за голяма част от хората с много пари... иначе най-добрите ми клиенти (тези с които работя, а не тези, от които съм взел най-много пари) за момента са тези, които никога не са ми правили проблем когато кажа, че нещо струва 100 лева, и не са ми задавали въпроса "ама защо?"... сред тях има и такива, които ми изпилват нервичките по друг параграф, но пък си плащат за капризите... така и двете страни са добре...

Just a genius




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.