Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:31 11.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Вижте цена за изработка на логонови [re: Aвaтapчe]  
Автор vallentin (pilgrim)
Публикувано14.04.04 22:09



хех, ами ти що не биеш камшиците на тоа дето тебе те цеди, я кажи колко зимаш на месец? щот тука е лесно да се дуеш и да говориш празни приказки!

... yet all You've done beyond us towers,
sublime as on the first of days...


Тема Re: Вижте цена за изработка на логонови [re: Aвaтapчe]  
Автор vallentin (pilgrim)
Публикувано14.04.04 22:13



аре peace мен, с глупости и обиди не ми се занимава...

... yet all You've done beyond us towers,
sublime as on the first of days...


Тема Re: Вижте цена за изработка на логонови [re: vallentin]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано14.04.04 22:23



примера с готвача АМА ВЪОБЩЕ НЕ Е очевиден... няма въобще какво да ги сравняваш... най-малкото щото аз ако ходя всеки ден да ям пилешка супа при твоя готвач и всеки ден той ми сервира супата с различен вкус, знайш ли колко бързо ше спра да ходя при него? от друга страна, ако отида при някой да ми направи лого, и той ми направи същото лого (или доста подобно) като на бай Пешо от съседния вход, че и ми иска пари за това, знайш ли къде ше му го завра тва лого?

Е тва е тънката работа, на единия му плащат да прави всеки ден ТОЧНО ЕДНО И СЪЩО нещо, а на другия му плащат в НИКАКЪВ СЛУЧАЙ да не прави същото като вчера... оттук можеш да си направиш извода и защо на единия му дават 100 лева, а на другия 1000...

така че има на света креативност и креативност... и нямат никаква база за сравнение...

само да вметна, че предпочитам да направя веднъж месечно 1 нещо за 1000 лева, отколкото всеки ден да правя по едно за 35 лв... трябва да си сигурен, че качеството изобщо няма да е съпоставимо... а колкото до реалните ми доходи, ша та посъветвам да не ме мислиш, нема да умрем от глад скоро

Just a genius



Тема Re: Вижте цена за изработка на логонови [re: Blake]  
Автор vallentin (pilgrim)
Публикувано14.04.04 22:34



е хубаво де, като ПРЕДПОЧИТАШ да правиш едно нещо на месец, МОЖЕШ ли да си го позволиш или не можеш, щото то за това иде реч, то и аз предпочитам да имам доходите на Бил Гейтс....

иначе то човек и с 200 лв на месец пак няма да умре от глад.

... yet all You've done beyond us towers,
sublime as on the first of days...


Тема Re: Вижте цена за изработка на логонови [re: vallentin]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано14.04.04 23:49



виж са, виждам че изгаряш от желание да се заяждаш... щом те кефи - прави го...

и, ЕСТЕСТВЕНО, че мога да си го позволя, и го правя доста успешно при това... за твое сведение си позволявам ДОСТА ПЪТИ по 200 лв. на месец, без да се напъвам особено много... оставям на тебе да си правиш каквото си искаш, и както споменаха колегите, не гледай много-много в паничката на другите, а се опитай да работиш професионално, и тогава ще разбереш кое колко струва и защо...

п.с. искрено се съмнявам човек с 200 лв доходи на месец да не умре от глад, особено пък в София... щото на мене само разходите по жилището са ми доста повече от 200/месец...

Just a genius



Тема Re: Вижте цена за изработка на логонови [re: Blake]  
Автор vallentin (pilgrim)
Публикувано15.04.04 01:39



Blake, далеч не искам да се заяждам, исках да установим само за реални неща ли говорим или си разпъваме локуми за велики тарифи.

Щом казваш че го правиш ( по едно лого на месец за 1000 лв) евала, мен паничката на другите не ме интересува, ама като вземе да си отваря устата някой много, е редно да бъде запитан дали паничката му е толкова голяма колкото устата му...

... и ако е толкова голяма, нека говори, има право, но ако не е, жалка история...

... yet all You've done beyond us towers,
sublime as on the first of days...


Тема Re: Вижте цена за изработка на логонови [re: vallentin]  
Автор ValBo (търсещ)
Публикувано15.04.04 10:01



Крайно време е да се направи се направи една организация в бранша която да ни пази правата
Че се навъдиха некоректни рабодотатели и клиенти, копи/пейст дизайнери и 20лв-и такива. Последни две най-често са едни и същи
Защото докато има вечно наведни хора няма да прокопсаме изобщо



Тема Re: Вижте цена за изработка на логонови [re: ValBo]  
АвторBAD (Нерегистриран)
Публикувано15.04.04 11:05



Това е истината, което Valbo казва. Организация, както е на запад, която да пази интересите на гилдията. Приема се, че еди какво си струва толкова, и никой не може да си позволи да пада под тази цена. тогава състезанието остава само в областта на идеите, сроковете, качеството и т.н. Иначе, както е тука, винаги се появява някой който казва - "А, това ли, ей сега ша го направим за 5 лева".



Тема Re: Вижте цена за изработка на логонови [re: ValBo]  
Автор bateventzi (winer)
Публикувано15.04.04 11:15



Пичове, нещо много задълбахте... И аз ритам в махалата за удоволствие, а онова тъпо копеле Бекъм се нугушва като за световно (то си е баш такова) и не се радва колкото мене като го пуснат на игрището най-после ама това е положението.
Аре някой да ми обесни като дойде при мене оня готвач с ресторантчето с пилешката супа или някое малко магазинче 1000-1500 печалба на месец, аз колко пари да му взема за лого или за изработка на рекламна страница??? Значи говорите си абсолютни глупости, това колко пари ще вземеш за дадена работа много зависи и от клиента ест. Вярно е че за нещо което изкарва пари се плаща по скъпо от нещо което се папка всеки ден около обяд, но нещата са съизмерими все пак. Идеята според мене е че трябва да му е скъпо дотолкова че да запомни цената дълго време, но да може да си го позволи все пак.
Аре не се карайте за глупости, чесно казано надали има човек в тоя бранш или който и да е, който да е много добър а пък да получава по-малко. Повечето от вас го знаят по-добре от мен, аз съм малък и в началото на творческия си път :)) (много обичам да казвам "творческия си път")
Аре със здраве.

Редактирано от bateventzi на 15.04.04 11:18.



Тема Re: vallentinнови [re: ValBo]  
Авторmalkata (Нерегистриран)
Публикувано15.04.04 11:28



Napravo me e sram, 4e ima takiva kolegi, d..davci.Predi vreme pisah v edin drug posting na podobna tema za zapla6taneto.Zatova ne mislia da se povtarqm.Pone je se za4ekna edno savsem neumestno spored men sravnenie s truda(kreativniq????) na gotva4a, ta mi se 6te i az da dam edno sravneniice.Ot baq vreme obikalqm razni firmi za dogrami-PVC, aluminii, darvo-ama staklopaket.Cenite se razli4avat, ama savsem malko.Primerno pri oferta 2000 lv razlikata e +- 100/200 , a ne e kato pri designerite- 20 lv/ 1000 lv.Ta kvo izliza, 4e onia v dogramagiiskia bran6 si darjat na cenata, ne se podbivat vzaimno, makar ednite darabotat s turski materiali , dr. s nemski, makar ednite da sa v bran6a ot 10-12g dr ot 1-2. makar ednite da sa vidimo kalpavi dr. na nivo.6te kajete te imat mn. razhodi za materiali , ma6ini, rabotnici, tok, transport...DA ama pe4albata im e golqma -ne 4e me interesuva , no pravi vpe4atlenie prez zimata kogato nqma pora4ki kak izvednaj pravqt otstapki s 20%(i pak sa na kiar)No prez vsi4ki ostanali sezoni si poddarjat tvardo po4ti edni i sa6ti ceni.Ne zavisimo ot tova, 4e ima hora s niska pokupatelna sposobnost(80% ot balgarite), nezavisimo ot tova 4e v Balgariq vse o6te mn hora sa s zaplati po ok 120-150 lv., da ne govorim za pensionerite.Potrebitelskia krag na dogramite e veroiatno po-gliam, no i po-raznostranen vav finansovi vazmojnosti.Dokato LOGO ne se pora4va ot pensioneri i ot koi da e.No nai-vajnoto e 4e edno logo ne se sazdava samo za sebe si.Dali 6te bade pokazano kato prilagane vav vizitka ili v plik i blanka/sas ili bez tova/ to trtiabva da moje da bade prigodimo za vsi4ko-Vsiakav vid pe4at, varhu vsqkakvi materiali-plat, keramika, plastmasa, ... 4etimo v malak i gol. format ...na hatrtien nositel ili a NETA,v tozi smisal tova ne e nqkakvo si znak4e vaob6te, iska se prodaljitelno, zadalbo4eno obmisliane, dori krainiqt znak da izglejda savsem prosti4ak-vsa6nost to tova e nai-trudnoto da se svede do takova, a da nosi mn. info , i estetika...., da e lesno zapomnq6to se...razbiraemo..A kakto po-gore ve4e se pisa copy-paste designers se navadiha mnogoTa niskiq standarta na stranata ni, ne ozna4ava obezcenqvane na truda na gr.design,. Sled kato imat vazmojnost da demonstrirat prestijnost nqkoi hora s novi mercedesi), skapo obzavedeni ofisi , zn4i triabva saotvetno da si pla6tat i za truda na hudojnika.Ne iskam da kaja da im smakvame nezaslujeno kojite samo za6toto imat pari, no da si otsoqvame cenite za profesiopnalno sbvar6enata rabota.
Taka 4e za men LOGO e neotmenna 4ast ot CI i kogato e misleno kato takova dori da se predostavq na klienta samo LOGO)za6toto toi taka e poiskal, v cenata mu trqbva da se kalkulira i vazmojnostta za sazdavane na CI(pone 4asti4no).To potenzialno sadarja tezi vazmojnosti.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.