Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:28 16.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Вижте цена за изработка на логонови [re: Aвaтapчe]  
Автор vallentin (pilgrim)
Публикувано14.04.04 19:03



Аватерче, аз не сравнявам пилешката супа със корпоративната идентичност, а сравнявам КРЕАТИВНОСТТА на готвача с КРЕАТИВНОСТТА на дизайнера. Това е ОЧЕВИДНО от примера ми, но явно ти беше удобно да го пропуснеш...

Защо трябва да се мисли, че едната креативност трябва да се заплаща по-високо? От къде на къде?!?!? Времето и усилията за обучение на един майстор готвач, не е по-малко от времето и усилията за обучение на един дизайнер. Тогава БИ ТРЯБВАЛО времето за създаване на даден продук да има релативна връзка с цената.

Разликата е обаче в лакомията за бързи пари ей в това е разликата!

Междудругото претенциите за заплащане дето ги виждам в хора пишещи тука са обратно пропорционални на реалните им доходи, то това е проблема...

... yet all You've done beyond us towers,
sublime as on the first of days...


Тема Re: Вижте цена за изработка на логонови [re: Blake]  
Автор vallentin (pilgrim)
Публикувано14.04.04 19:10



Man, аз съм същия пич какъв ти е проблема? Когато ти започнеш да плащаш на други хора, от джоба си с пари които си изкарал с къртовски труд, тогава ще ми говориш.

Ама ако никога не си бил работодател, по-добре не бързай със заключенията.

Аре да бъдем малко по-реални, не само да веем претенции на байрак.

... yet all You've done beyond us towers,
sublime as on the first of days...


Тема Re: Вижте цена за изработка на логонови [re: vallentin]  
Автор ValBo (търсещ)
Публикувано14.04.04 20:06



Тука ще се намеся и аз

Та значи както знaеш при готвачите има различни майстори. Тия дето готвят пилешка супа по кварталните кръчми вземат едни пари. Тия дето правят салата от пушена сьомга в скъпите ресторанти други
Е тая разлика изпускаш колега.
За създаването на едно лого се изисква много знания, опит и не на последно място талант. И затова всички знаят логото Найк - нищо че е една запетайка само.
Аз въпреки че се имам за добър в занаята си, не мога да кажа че копоративно ID ми е по силите. Не че не правя, но са си чисто знаятчийски неща, нищо че за тях ми плащат и хората ги харесват. Аз самия си знам мястото и възможностите
Така че, щом той е преценил, че толкова му струва, толкова иска
На теб ако ти харесва вземай по 20лв за 30 варианта
Мисля че вече се научиха фирмите да си плащат за по качествена продукция

Редактирано от ValBo на 14.04.04 20:30.



Тема Re: Вижте цена за изработка на логонови [re: vallentin]  
Автор Aвaтapчe (pow(d)ered user)
Публикувано14.04.04 20:21



В отговор на:

Аватерче, аз не сравнявам пилешката супа със корпоративната идентичност, а сравнявам КРЕАТИВНОСТТА на готвача с КРЕАТИВНОСТТА на дизайнера. Това е ОЧЕВИДНО от примера ми, но явно ти беше удобно да го пропуснеш...

Защо трябва да се мисли, че едната креативност трябва да се заплаща по-високо? От къде на къде?!?!? Времето и усилията за обучение на един майстор готвач, не е по-малко от времето и усилията за обучение на един дизайнер. Тогава БИ ТРЯБВАЛО времето за създаване на даден продук да има релативна връзка с цената.

Разликата е обаче в лакомията за бързи пари ей в това е разликата!

Междудругото претенциите за заплащане дето ги виждам в хора пишещи тука са обратно пропорционални на реалните им доходи, то това е проблема...




Виждам, че продължава радиото да работи... еми хуу бе - кат си сравнявал креативности - виж ко ти е написал ВалБо по долу - сиа няма нужда да го повтарям...

Да не говорим, че си има майстори готвачи дет с тва дет изкарват за секунда ше ти платат около 1500 направени от тебе "лога"... мчи тогаз къде ти е примера - аз шти кажа - в кръглата папка. щото за сяко нещо си има цена и тя се определя от тва кво ше свърши тва нещо и за кво шсе продаде.

лакомия за бързи пари - къде я видя бре ? в пича зел 5 милионки на суис еър? в големите криейтив компании, дет тарифата им е по 2500$ на час с предплата за 100 часа? или в Илиян.цом дет е на ниво много добър западен дизайнер с много добри цени за БГ клиенти?

ти кво искаш - аз кат мога да си продам работата за 5000$ да я давам за БГ на 50лв? тва ли?

а по отношение на последното ти изречение мое и да си прав - незнам - не надничам в канчето на другия - съветвам те и ти така да напраиш - то треа бачкане - па после парите сами шси дойдат :)



Тема Re: Вижте цена за изработка на логонови [re: ValBo]  
Автор Aвaтapчe (pow(d)ered user)
Публикувано14.04.04 20:29



В отговор на:

Така че, щом той е преценил, че толкова му струва, толкова иска
На теб ако ти харесва вземай по 20лв за 30 варианта
Мисля че вече се научиха фирмите да си плащат за по качествена продукция




am losoto naish kwo e...?

che tia det zimat po 20 lw... rabotat s klienti det dawat po 20 lw..
obache - toz glea nastrani i wika "ama toz shto zima tolkoz mnoo?" - nachi hem podbiwat pazara - hem nedowolstwat che nekoj si sedi na niwoto i si prai kinti ot twa... te pa nedowolni...

dea znam - sigur trea kat zema kinti za dadena porachka da gi podela s tia 20 lewowi designeri znam li... ma pa shsa nedowolni - she iskat 80/20 da delim... ma 80 za teh shtot 20 im e pisnalo kat chislo...

i nikoj ne si prai truda da poraboti malko... pa da pomisli...
mi mi srawnqwat kretiwnostta na gotwacha s kreatiwnostta na designera basi...

a firmite - mi firmite da sa opraat... to pochnaha da izmirat tez "TALANTI" de... shtot ot 2 meseca tarsim designer i nema bratche... nema - talash... to izbegaa orata - shtot ti mu kaash na klienta - twa e taka i taka i struwa tolkoz - pa toj wika "kak be - mene Valentin she mi naprai 20 warianta za 20 lw... " mda... i posle pitame shto nemalo creative tuka...

mi nema - shtot nekwi "lideri na dowerie" mi goworat che corporate identity bilo da napraish kak sha izglezda logoto na wizitka.. e zatwa...



Тема Re: Вижте цена за изработка на логонови [re: ValBo]  
Автор vallentin (pilgrim)
Публикувано14.04.04 21:33



ValBo много си прав за различните степени на майстори, като при дизайнери, така и при готвачи, моят POINT обаче беше за релативната връзка между време на труд и заплащане умножено по вариращ коефициент според майсторството, но пак в рамките на съизмеримото с други креативни професии.

... yet all You've done beyond us towers,
sublime as on the first of days...

Редактирано от vallentin на 14.04.04 21:57.



Тема Re: Вижте цена за изработка на логонови [re: Aвaтapчe]  
Автор vallentin (pilgrim)
Публикувано14.04.04 21:51



Междудругото като се замислих днеска, стигнах до извода, че тези пари Суис Етр са ги дали най-вече с рекламна цел. Един вид, великата комнания с лого за 5 млн. това си е чист вид реклама и хубаво нека си я правят щото представям си ако се беше разчуло, че за логото си са платили колкото за един самолетен билет, без значение колко всъщност струва. Та явно това е въпрос повече на имидж а не на реална заработка от дизайнера.

И аз не знам защо си мисля, че за този слуичай със суис еър бях чел другаде и ставаше въпрос за конкурс и за по-малко пари?

Пък за майсторите готвачи дето изкарвали много пари на СЕКУНДА, аре сега!!! Освен ако Бил Гейтс не е решил да се прави на готвач

... yet all You've done beyond us towers,
sublime as on the first of days...


Тема Re: Вижте цена за изработка на логонови [re: vallentin]  
Автор Aвaтapчe (pow(d)ered user)
Публикувано14.04.04 21:52



В отговор на:

ValBo много си прав за различните степени на майстори, като при дизайнери, така и при готвачи, моят POINT обаче беше за релативната връзка между време на труд и заплащане умножено по вариращ коефициент според майсторството, но пак в рамките на съизмеримото с други професии.




абе хюмне... на тебе не мое ли да ти влезе в главата, че съпоставяш ябълки и круши?

кви готвачи кви дизайнери? не фаташ ли тънката разлика? що бе аджеба ревете за капитализъм кат мислите по социалистически? кво било повече - еми дори и само таланта да е повече - тва стига. кви коефициенти те гонат тебе? висша математика? аман баси... ПОЙНТ чак слагал... мене ПОЙНТА ми е там, че докат не почнете да си глеате вашта работа ей така ша е - ше си бачкате на дребно - и шси мислите, че сте фанали Господа за оная работа кат излезете малко на пазара....

ми валентинчо - ти не си ли даваш сметка, че тоз хамериканец дет бацаш за него те цеди бре... не си ли даваш сметка, че тва дет ти плаща за месец го зима един дизайнер там за един ден... ми кат мислиш на дребно няма си дадеш тая сметка :)

ко сте му заглеали паничката на Илиан азз немоа разбера... 1000 искал - ми толкоз иска - който не му изнася си бие камшиците и толкоз... баси



Тема Re: Вижте цена за изработка на логонови [re: vallentin]  
Автор Aвaтapчe (pow(d)ered user)
Публикувано14.04.04 21:53



В отговор на:

Междудругото като се замислих днеска, стигнах до извода




q.... ej taka pak mejdu druuto spri da mislish a :))



Тема Re: Вижте цена за изработка на логонови [re: Aвaтapчe]  
Автор vallentin (pilgrim)
Публикувано14.04.04 22:05



Мен не си реален.

Първо никъде не съм лобирал за 20 лв, на лого.

Второ, съвсем други неща писах на за corporate ID а не това дето ти твърдиш.
Ако ще говорим за да се надприкзваме, по-добре да не си губим времето.

Аз се опитвам да дам някакви реални разсъждения, според реалностите на пазара. Много е лесно да се пишат работи от рода на "уууу аааа плащайте по 1000$ за за си пусна компютъра само щот съм голем майстор"

Трето, претенции претенции хубаво, ама аре обърнете претенциите си в cash пък тогава ще говорим. Щот аз претенции нямам, но смея да твърдя че ако утре ви кажат че ви правят заплатата толкова колкото аз изкарвам, няма да спите три нощи от въление.

... yet all You've done beyond us towers,
sublime as on the first of days...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.