Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:20 10.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема portfolioнови  
АвторBelly-pinched (Нерегистриран)
Публикувано22.03.04 16:03



Kak spored vas trqbva da izglejda portfolio za pedstavqne v 4ujbina????Predpolagam 4e na dosta ot vas se e nalagalo da si predstavqt rabotite izvan Balgariq i ste naqsno s predpo4itaniqta tam.A i kakto 4eta postingite ima sred vas mnogo, koito sa v 4ujbina/u4e6ti, rabote6ti/.Taka, 4e silno se nadqvam da badete taka liubezni da me svetnete i da dadete saveti



Тема Re: portfolioнови [re: Belly-pinched]  
Автор bateventzi (winer)
Публикувано22.03.04 16:15



Без да съм много запознат, предполагам че трябва да изглежда хубаво. Даже внушително.



Тема Re: portfolioнови [re: bateventzi]  
АвторDan4oKalpazan4o (Нерегистриран)
Публикувано22.03.04 18:19



Трябва да е по-скоро внушително от колкото хубаво...И аз да пмогна ;)



Тема Re: Стига сте се базикали бе хоранови [re: Dan4oKalpazan4o]  
Автор vallentin (pilgrim)
Публикувано22.03.04 18:34



Дайте нещо по реално на човека. Значи аз препоръчвам да се посетят чужди сайтове с потфолиа. Като начало може да се погледне този:




А за по дълбок прегледм може да се прегледат директориите на търсачките за графа портфолио, като например тази:




Споделяйки моя личен опит, аз мисля, че най-доброто портфолио не е сайт с портфолио, а един вид бизнес сайт предлагащ продукти и услуги от дадената област. Такъв вид представяне е много по респектиращ, и РАБОТИ много добре! РАзбира се е мнгоо по-трудоемко да се направи.

... yet all You've done beyond us towers,
sublime as on the first of days...

Тема Re: vallentinнови [re: vallentin]  
АвторBelly-pinched (Нерегистриран)
Публикувано23.03.04 10:32



1.blagodarq na batevenzi i Dan4okalpazan4o, 4e ste si napravili truda da mi otgovorite, no tova vseki go znae...
2.10x vallentin!!!!Stranizite sa varhovni.Razglejdal sam mn.podobni, no tezi sa vseobhvatni, stra6no bogati , napravo neobqrno-ima vsi4ko v izobilie, i to nai-ka4estveno podbrano.Blagodarq ti!!
3.Az oba4e moje bi ne sam zadal qsno vaprosa i zatova ne si me razbral-iskat mi papka/portfolio, a ne sait. Ina4e si pravq strani4ka i se nadqvam, 4e znam kak trqbva da izglejda.Napalno si prav, 4e 1 takav site ne biva da e samo portfolio-sait, a po-skoro biznes site, ako 4ovek iska da si predlaga uslugite i produktite.
4.Taka, 4e vaprosat mi vse o6te ostava



Тема Re: vallentinнови [re: Belly-pinched]  
Автор vallentin (pilgrim)
Публикувано24.03.04 09:56



Сиреч на тебе ти трябва не онлайн портфолио, а такова на хартия - като организация и дизайн?

или ти трябва идея как да направиш дизайн на хартиена папка за в която ще има някакви оферти и прочие представяне?

... yet all You've done beyond us towers,
sublime as on the first of days...


Тема Re: vallentinнови [re: vallentin]  
АвторBelly-pinched (Нерегистриран)
Публикувано24.03.04 12:52



Sire4 -to4no taka, na hartiq.Но не дизайна ме интересува, ще си го измисля.Ще си позволя да бъда малко по-подробен.Не знам дали е по-правилно портфолиото да се приближава до един каталог само с избарани, готови, изпълнени работи или по-скоро като работна папка, показваща процеса на достигане на крайния резултат, т.е.от първоначални идейни скици , през различни варианти, та до последния...Не само заради заглавието(както казах, искат портфолио-папка), но и поради факта, че хората са от бранша и желаят да ми видят нивото и практическите възможности, съм склонен да избера 2-ия вариант.Кажете ми, дали съм прав???Чудя се също така дали да ламинирам работите-тънък ламинат-80 микрона, предвид това, че все пак ще ги разглеждат,обръщат, премятат...А и така ще имат по-представителен вид, независимо от това. че като цяло ще представляват работна папка.И още нещо, мислите ли , че е уместно към всяка задача да напиша по няколко думи за темата , идеята... ,използван софтуер..Извинявайте, за може би наивните ми въпроси, но нямам представа как би трябвало да е.Ако беше за тук-за България- за клиенти е съвсем друго, но може би се панирам и ме респектират тези хора в чужбина. А и никога не съм виждал там в какъв вид си ги представят колегите тези портфолия. Само веднъж като пътувах в чужбина и гостувах на 2 студенти чужденци-моден дизайн,те ми поискаха мнение за папките си портфолиа,с които трябваше да се представят по повод завършването си.Рисунки,конструктивни чертежи-показващи, познания от шев и кройка, артистични цветни проекти , мостри от платове, снимки, колажи... всичко вързано със спирала при единия студент, а при другия специално ръчно изработена корица... Доближаваха се този 2 вариант, за който си мисля, но тяхната цел е все пак по-различна.Затова моля ви дайте си мнението.Предварително благодаря!!!



Тема Re: [re: Belly-pinched]  
АвторHaйджeллa (Нерегистриран)
Публикувано30.03.04 20:23



Ще ти разкажа за това, дето видях.
Донесе го лекторката ни по уеб дизайн; завършила е спец училище с дипломен проект : графична концепция на локалната болница.

1. Трябва да отговаря на въпроса : Личност ли си
2. Имаш ли уникално творческо мислене и собствен стил

Нейното тежи полвин тон. Най-сериозно. Кориците са листове мед. Формата - тотално откачен. Гигатски. Спиралата, дето държи гърба е откровено грозна - вътре: черен картон, върху който са залепени нейни работи от конкурси за лого, лейаут на брошура, рисунки, скрийндом на уеб страници, дето е проектирала ... сега внимавай Човек можеше да види връзка между всички тия. Имаше линия ! Цялата идея за болницата бе там : от таговете за ревера до надписи за линейките (три дни проект, с разпечатка).

Ние сме в Скандинавско, това портфолио й бе намерило първата работа в английско рекламно бюро

Разбира се,
от значение е къде ще го пращаш или показваш.
Разучи ги отвътре и отвън. Намери си един, дето ще ти е ракетата-носител, като почнеш практика и го разпитай за идеи

Адски важно е Да Задаваш Въпроси по време на интервюто.
Нявга хората забравят. И губят
Счита се за липса на характер
А какво е графичен дизайн, ако не демонстрация на личност и характер
УСПЕХ !
Бъди себе си



Тема Re:Найджелланови [re: Haйджeллa]  
АвторBelly-pinched (Нерегистриран)
Публикувано14.04.04 14:48



Blagodarq ti za spodelenoto mnenie!Interneta mi be6e prekasnal i zatova ti otgovarqm sas zakasnenie!Qvno sam ob6to vzeto na prav pat, 4e trqbva mnogo detailno da se demonstrira vsi4ko, do nai-malkata podrobnost.Bqh 4uval ot 1 poznata, opitavala se da kandidatstva za nqkakvo mesto - no neuspe6no, vapreki nali4noto obrazovanie polu4eno v 4ujbina po saotvetnata spezialnost. No dr. sanarodni4ka uspqla, makar da i lipsvala podhodq6atata diploma.Moqta poznata se zaintriguvala ot tova, kakvo sa predstavliavali rabotite na konkurantkata -okazalo se, 4e neinoto portfolio prevazhojda s tova , 4e e razraboten i nai-malkiq detail.Tova pokazva edinen stil i zadalbo4enost.Izgejda, 4e tova se ceni....Razbira se zavisi ot stranata, no kato zqlo podrazbiram,4e v 4ujbina gledat ne samo nqkakav kraen rezultat, koito moje da e slu4aen ili perefraza na ne6to nqkade praveno, t.e. kakto ti kava6 pokazvane na sobtven stil , i 4e si li4nost.
O6te vedbaj mersi.!!!Vapreki, 4e ve4e nqmam vreme i nastapva sroka za ppredstavqne ste se radvam i na dr. mneniq na kolegi, koito sa nqkade v 4ujbina i sa se sblaskali s podobni situacii.



Тема Re:Naigellaнови [re: Haйджeллa]  
Авторmim (Нерегистриран)
Публикувано14.04.04 14:57



Bi li kazala kade tochno uchisch?Kakvo? I vaobschte da pischesch kak stava kandidatstvaneto?e-maila mi e deutsche@abv.bg




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.