Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:26 01.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема ovektoriavaneнови  
АвторNeukia (Нерегистриран)
Публикувано09.03.04 13:36



Moje li niakoi da mi kaje kakvo to4no zna4i da ovektori6 logo naprimr, siguren sam 4e go moga no ne sam na ti s terminitee



Тема Re: ovektoriavane [re: Neukia]  
Авторdiver (Нерегистриран)
Публикувано09.03.04 16:14



davat ti go resterno (scanirano) i ti go pravi6 vektorno (preresuva6 go s vektori - naprimer v Corel ili Illustrator). Ot druga strana ne sym mnogo siguren 4e 6te go moje6 (davam za primer gerba na Bulgaria - ako iska6 se probvaj na nego). Uspeh



Тема Re: ovektoriavaneнови [re: diver]  
АвторHeykия (Нерегистриран)
Публикувано09.03.04 17:16



Няма невьзможни неща, даи нещо по-лесно защото герба е с доста кривки чупки и извивки, аз все пак не сам професионалист, което си личи от естеството на вьпроса ми, казах че го мога и ще го докажа, естествено с нешто по лесно като за начало, нещо което няма да ми отнеме толкова много време.



Тема Re: ovektoriavaneнови [re: Heykия]  
Автор vallentin (pilgrim)
Публикувано09.03.04 20:36



Мен, аз с това се занимавам професионално, като съм почнал да правя такива неща преди 7 години, и трябва да ти кажа че в това на глед не толкова сложно нещо векторизацията има страшно много тънкости и е необходим сериозен опит за да се правят качествено и изпипано нещата.

Можеш да погледнеш сайта ми

какви неща векторизирам има едни примерчета, които можеш да си download-неш със зададен за векторизация растер и векторния резултат, за да придобиеш представа за нещата.

А ако си навит да навлезеш в занаята можеш да ми пишеш на мейла, който е на сайта, може да ти ударя едно рамо :))

... yet all You've done beyond us towers,
sublime as on the first of days...

Тема ovektoriavane - Странично мнениенови [re: Neukia]  
Автор KиpoBG (- // - // - //)
Публикувано10.03.04 22:33



Определено хората ти отговарят от гледната точка на професионалисти .
Пробвай с програми за векторизиране на растерни файлове , например RasterVect * или Algolab Raster2Vector * или Corel Trace ? , но първите две след настройки стигаш до DXF и AI , a с Corel незнам .
ОПРЕДЕЛЕНО няма да е професионално , но де да знам може точно това да ти свърши работа .
Съжалявам ако говоря простотии или те заблуждавам !

Редактирано от KиpoBG на 10.03.04 22:36.



Тема Re: ovektoriavane - Странично мнениенови [re: KиpoBG]  
Автор vallentin (pilgrim)
Публикувано11.03.04 09:31



Софтуера за автоматично векторизиране често пъти може да свърши добра работа, ако става въпрос за непълноцветни изображения, на добра резолюция и с плътни контури. Но обикновенно взима повече време и усилия "да почистиш" резултата от автоматичното векторизиране, отколкото да си го векторизираш ръчно.

А и досега не съм виждал софтуер който да може да се мери по прецизност с човекшата ръка, а смея да твърдя че съм изравял и тествал подобни софтуери, и съм попадал на забележителни екземпляри, които 99% от колегите не са и чували, но пак не може да им се разчита както на обучената ръка и ум.

... yet all You've done beyond us towers,
sublime as on the first of days...


Тема Re: ovektoriavane - Странично мнениенови [re: vallentin]  
Авторnikste (Нерегистриран)
Публикувано16.03.04 00:37



Автоматичното векторизиране не свършва 100% от работата. Но никога не е и било това за цел на тези програми (CorelTrace и др). Целта им е да те улеснят при векторизирането на обекта. Естествено че по-голямата работа ще я свършиш ти, но автоматичното векторизиране ти спестява време.
За неща наистина е добре да се векторизира ръчно. С течение на времето ще го разбереш кога трябва да се използват векторизиращи програми




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.