Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:49 13.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Възмущемие!!!нови  
АвторПpoтecтиpaщ (Нерегистриран)
Публикувано04.03.04 23:49



Ако сте против новините на турски език да се излъчват по Националния канал присъединете се









Желая успех на всички!



Тема Re: Възмущемие!!!нови [re: Пpoтecтиpaщ]  
АвторAlien (Нерегистриран)
Публикувано05.03.04 08:45



На мен лично нищо не ми пречи да си се излъчват на турски езикл Като не го разбирам ще си преместя програмата на друг канал. А теб що те бе байно?



Тема Re: Възмущемие!!!нови [re: Alien]  
Автор vallentin (pilgrim)
Публикувано05.03.04 09:45



Има цели села в Родопите където хората просто НЕ ЗНАЯТ български, особено по-старите. Прави впечатление, че децата също не знаят. Само средното поколение поназнайва малко.

Тия хора така или иначе са се самоопределили, и спиране/пускане на новини на турски няма да промени тези факти.

... yet all You've done beyond us towers,
sublime as on the first of days...


Тема Re: Възмущемие!!! [re: vallentin]  
АвторDan4o (Нерегистриран)
Публикувано05.03.04 16:17



И без друго циганската култура ще ни залее след няколко години... вече съм притръпнал
ПС. не сън расист, и не мразя никого заради расовият му произход, това си е чиста математика...



Тема Re: Възмущемие!!!нови [re: Dan4o]  
Автор1OO (Нерегистриран)
Публикувано05.03.04 17:41



Я се изясни - ти мразиш турците или що ли?
Те данъкоплатци ли са? Нещо бунтуват ли се? Има други проблеми - не това да слушат новините на турски. Защото ако официалната телевизия не им ги каже - те ще ги чуят от друго място. Визира се конкретно Турция, защото предавателите им са много яки - те така и така ги чуват.
Това да не ти е началото на 20 век, когато пощата е стигала с един крастав катър, изкачил за 3 дена пътеките.
Ще слушат каквото си искат.
Но ако става въпрос за това, че хора, живеещи в Турця идват тук да гласуват, а после си ходят обратно - СЪМ ИЗКЛЮЧИТЕЛНО ПРОТИВ!!!
И на мангалите не трябва да се дават помощи, а земя - да се научат да си изкарват хляба. А не аз, и ти, да плащаме какво ли не, а те - нито ток, нито вода, нито данъци, на всичкото отгоре - детски надбавки.
И аз искам по цял ден да се мотая по улиците, да се оплаквам от всичко, да крада, и да казвам, че било от глад, да седя и да прося по улиците и подлезите, да не можеш да минеш един светофар, без да те накачулят кандидати за миене на стъкло.
И като капак - западняците да отпускат пари за развитието на малцинствата. Аз съм пред загиване, не те!



Тема Re: Възмущемие!!!нови [re: 1OO]  
Автор1OO (Нерегистриран)
Публикувано05.03.04 17:56



Още нещо!
Това, че искат да си говорят на турски - няма страшно.
Ако искат да говорят на хинди или суахили. Но когато отидат в общината, в основното, средното, във висшето училище - ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва да се говори български (писмен и говорим). Ако искаш да работиш в държавната или общинска администрация - СЪЩО БЪЛГАРСКИ!
На тутуните, на магарето, на козите в обора, в кръчмата или чаршията - говори си и на горно-занзибарски.
Кръщавай си детето ако искаш и "Партизан-Тирана или Лопе-де-Вега".
Нямам против да си учат родния език - който и да е той, при това държавата трябва да го плати. Ако не го плати тя - ще го плати чуждата държава.
Ако отидеш в САЩ (Германия, Франция) всички искат да се обясниш с администрацията им на техния език. Касиус Клей се е прекръстил(преименувал) на Мохамед Али, но странно, не е спрял да говори на американски - пардьон, на английски.



Тема Re: Възмущемие!!!нови [re: Пpoтecтиpaщ]  
АвторJonata (Нерегистриран)
Публикувано06.03.04 23:04



По-добре е тези хора да гледат нашите новини на турски отколкото турските новини на турски.



Тема Re: Възмущемие!!!нови [re: Пpoтecтиpaщ]  
Авторdiver (Нерегистриран)
Публикувано08.03.04 09:49



Napylno sym syglasen sys 100. Horata imat pravo da si govorat kakyvto si ezik iskat ama SAMO kogato sa si na nivata ili v kry4mata.
Пpoтecтиpaщ: predi da zapo4ne6 da protestira6 sre6tu turcite, naj-dobre nau4i bylgarski i nau4i kak se pi6e dumata vyzmu6teNie



Тема Re: Възмущемие!!!нови [re: diver]  
АвторDan4oKalpazan4o (Нерегистриран)
Публикувано08.03.04 10:54



1ОО казвали ли са ти, че имаш литературен талант !!! И съм страшно съгласен с мнението ти за ромите - "Не помощи а земя"
Кат някакво божие наказание - напаст "скакалци" което унищожава всяка плодородна нива, сиреч материално благо(кабели, жици, дървен материал, и какво ли не ) до което се докопат са... После - ние плашаме, а държавата ги поощрява
Освен това искам речта ми да се лее красиво, като на 1ОО

Преди няколко дена гледах по телевизията някакво предаване, а да "господарите" Там проблема беше едно циганско поселише край София( вече успяло да срине сгради, потопи в мърсотия и боклуци и съсипе няколко часни бизнеса в околноста), което чакаше настаняване в блокове ... Е докога !!!
Но едва ли можем да виним тях - циганите за тази ситуация. Власта, средствата, парите, закона и познанията не са в техните ръце...



Тема Re: Възмущемие!!!нови [re: Dan4oKalpazan4o]  
Автор bateventzi (winer)
Публикувано08.03.04 13:41



Значи, са кво да кажа, не че му е мястото на това допитване тука ама... Ми колкото и да се съберете да протестирате, няма да успеете, това е държавна поръчка на държавната телевизия вследствие на държавната политика. Тя пък от своя страна се опитва да поддържа етническо примирие между отделните етнически групи в тая държава. Както сте забелязали най-вероятно, - основен фактор за приемането ни в евро съюза и където се сетиш, ако ще и в шампионската лига даже. Представяш си една война като в бивша Югославия и вече си ЗА новините на турски език, само мир да е.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.