Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:50 20.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Въпрес на хората с опит  
АвторBongo Bongo (Нерегистриран)
Публикувано17.02.04 11:45



Здравейте, интересно ми е колко според вас може да стува изработката на месечно списание 64 страници, имам впредвид- дизайн и предпечат, на собствена техника



Тема Re: Въпрес на хората с опитнови [re: Bongo Bongo]  
Автор1OO (Нерегистриран)
Публикувано17.02.04 13:06



Горе-долу 15 лева на стр. с подготовка на принтерски файлове. По ниско не е желателно, повече - ако се уговориш - добре. Но има мймуни които ги правят за по 5 лв. Като качество сигурно е отврат, но клиентите като чуят за 5 лв. веднага гледат да те контрират, ако им искаш колкото трябва. Който иска качество - трябва да плаща, ако не, да ходят при словослагателите, там се работеше за 15 ст.



Тема Re: Въпрес на хората с опитнови [re: 1OO]  
Автор Fallen_Angel (St. Lucifer)
Публикувано18.02.04 10:39



Зависи от подготовката - ако ти изсипят рекламите и снимките готови, текстовете - набрани, 15 може да се окаже много...





Тема Re: Въпрес на хората с опитнови [re: Fallen_Angel]  
Автор%O (Нерегистриран)
Публикувано18.02.04 11:10



e ot takiva sme na toa hal
mnogo mu bilo......



Тема Re: Въпрес на хората с опитнови [re: %O]  
Автор1OO (Нерегистриран)
Публикувано18.02.04 11:21



На който му е много, да стане спонсор!
Кой е тоя дето ще ти изсипе снимките точно такива, каквито трябва да бъдат? Ако е така, той няма нужда от дизайнер и предпечат, защото сам си е свършил работата. А който дойде и ти каже, че го е направил - не му вярвай. Обикновено след него има да забърсваш лайна, а той стои и ти пили, че много му взимаш.
Кой, както иска - но, работата трябва да се уважава, за да са на уважение и тези, които разбират, могат и работят. От аматьори във всяка област - аман!



Тема Re: Въпрес на хората с опитнови [re: 1OO]  
АвторBongo bongo (Нерегистриран)
Публикувано18.02.04 11:55



Da , rabvam se 4e i vie mislite taka, akolo 15, e dobra cena, btw - v slu4aia tekstoweto ste idvat gotovi, kartinkite ili sam ste gi namiram, ili ste gi snimam, reklamite sasto sa gotovi, diajina ste e izcialo moj....



Тема Re: Въпрес на хората с опитнови [re: 1OO]  
Автор Fallen_Angel (St. Lucifer)
Публикувано18.02.04 12:00



Когато направиш над 1000 вестника и повече от 30 списания, тогава ми говори за аматьорство! Като си спец, ходи зарибявай ти за по 15 лева на страница, ОК?



Тема Re: Въпрес на хората с опитнови [re: Fallen_Angel]  
Автор1OO (Нерегистриран)
Публикувано18.02.04 12:05



Евала, пич!
Аз казах че това трябва да е минимума- ако ти изкарваш повече, светни ни какви са цените, аз само мога да ти се възхитя!



Тема Re: Въпрес на хората с опитнови [re: 1OO]  
Автор Fallen_Angel (St. Lucifer)
Публикувано18.02.04 12:11



Не можеш да "заковеш" минимум - аз само дадох пример... При готови реклами, на епсове, и при набрани текстове и дигитални снимки, колко време ще ти отнеме да го направиш? Не говорим за оформлението, за него следва да се направи отделна договорка, както и за изработването на рекламите - за мен това са различни неща...



Тема Re: Въпрес на хората с опитнови [re: Fallen_Angel]  
Автор1OO (Нерегистриран)
Публикувано18.02.04 12:28



За минимума, не съм съгласен. Трябва да се знае под колко се подбива цената - нагоре таван няма! Колко и да ти дадат, все е малко! Когато си купуваш автомобил го плащаш по европейски цени. Защо труда да ти е по-ниско? С какво работиш по-лошо от европейците. Те, напротив са тесни специалисти, на я се опитай да им платиш по-малко.
Пак казвам - за качествена работа, трябва да се плаща. Ако не клиента да хваща скоча и теслата и сам да го напарви. А между прочем, ти неси направил 1000 вестника и 30 списания - няма как, в България няма такъв пазар, а и по света - там пак са тлкова, само тиражите са по-големи. Но ти пожелавам да правиш по 30 че и отгоре.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.