Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:18 18.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Software za predpechatna dejnostнови  
АвторZerofill (Нерегистриран)
Публикувано12.02.04 15:28



Zdraveite kolegi,
Predstoi mi malka predpechatna dejnost i vse oshte ne sam se sprql na kokreten software.Tova koeto se iska ot men e dizain na 10-ina stranici brochurka pulnocvetno s visoko kachestvo. Do sega ne sam pravil podobno neshto sam i nqmam golqm opit (no sam se zanimaval dosta godini s grafichen dizain). Rabotil sam s MS Word(poznavam mnogo dobre produkta, no mislq, che ne stava za tova, koeto iskam) i ot chasti s PageMaker, no posledniq mi struva tromav i ima problemi s kirilicata i pechata, a puk i e mnogo skup. QuarkExpress sushto e dosta kalpav(moje i da burkam de)
Tursq nqkakva alternativa na tezi dve programi, po vuzmojnost po-evtini ili bezplatni. Pregledah linux baziranite resheniq kato scribus, open office, kword i podobni, no sa pulna skrub :(.
Shte sam vi izkluchitelno blagodaren ako mi preporuchate neshto ili kajete vie kakuv software polzvate.
Blagodarq predvaritelno



Тема Re: Software za predpechatna dejnostнови [re: Zerofill]  
Автор bateventzi (winer)
Публикувано12.02.04 16:38



Ми не мога да ти помогна пич, аз стрелям на кварк вече доста време. Абе.... става за тая работа, да ти кажа. Ако е за една брошурка може да вземеш, лиценз от някой приятел за малко :)



Тема Re: Software za predpechatna dejnostнови [re: Zerofill]  
Авторdiver (Нерегистриран)
Публикувано12.02.04 17:56



I az misla 4e MS Word ne stava za taja rabota :-) (колкото и да си добър на него)
От друга страна не съм съгласен че квакра е калпав - аз поне от доста време работа на него и... немам оплаквания



Тема Re: Software za predpechatna dejnostнови [re: Zerofill]  
Автор AliBabach (heavy drinker)
Публикувано13.02.04 00:45



А бре момко, не знам как си го правил тоя 'графичен дизайн' с Word и 'тромавият Page Mager' ама за да постигнеш "10-ina stranici brochurka pulnocvetno s visoko kachestvo" все ми се струва че трябва да поназнайваш или CorelDraw или AdobeIllustrator + PhotoShop, а че и малко от малко QuarkXpress.
То и аз от скоро /има нема 11 години се занимавам с предпечат/ ама никогаш не мога да се сетя да правя нещо такова на WORD или Exel

и аз го мога, и тате го може, ама козата си сака пръч


Тема Re: Software za predpechatna dejnostнови [re: AliBabach]  
АвторZerofill (Нерегистриран)
Публикувано13.02.04 10:10



Propunah da kaja, che sam dosta dobur s Photoshop i podobnite programi i dalech nqmah predvid, che sam pravil dizain s word. Pravil sam neshta predimno za web i ot chasti malki reklami, no rabotata mi beshe da dostavq psd file na kolegite. Posle neznam.
Blagodarq za preporukite za quarkexpress



Тема Re: Software za predpechatna dejnost [re: Zerofill]  
Авторgogogo (Нерегистриран)
Публикувано13.02.04 11:24



Погледни MS Publisher щом си добре запознат с Word. Ще ти е по-лесно да работиш с него. Върви с офис пакета на Майкрософт 2003. За по-старите версии незнам



Тема Re: Software za predpechatna dejnostнови [re: gogogo]  
АвторVladislav (Нерегистриран)
Публикувано03.03.04 13:08



Spored men naj-dobrata programa za predpechat si e Quark-a. Niama smisyl da si gubish vremeto s MS Publisher-a, samo shte ti obrazuva nervi - shtom si na ti s Photoshop-a, naj-dobre probaj InDesign-a... Uspeh!



Тема Re: Software za predpechatna dejnostнови [re: Zerofill]  
АвторCeleste (Нерегистриран)
Публикувано03.03.04 16:20



Не знам за колегите, но аз лично мисля, че има доста голяма разлика от уеб дизайн до предпечат.
Това, че си правил дизайн за уеб, не е същото като да направиш "висококачествено произведение на изкуството" което ще се печата.
Няма да се спирам на всички неща които трябва да знаеш, защото са доста и няма да ми сигне времето да ги изпиша всичките.
Но и само това, че ти е минало през ум да направиш нещо на Word "висококачествено" показва че си на ВИЕ с предпечата.

Но за да не бъда толкова критечен само, ще кажа,
че за целта можеш спокойно да използваш Куарк. Също и Пейджмейкър, Индезайн, Корел Дрол.

По твой избор.

От моя скромен опит аз бих се захванал да го сглобя в Куарка.

Успех



Тема Re: Celesteнови [re: Celeste]  
АвторMaлkaтa (Нерегистриран)
Публикувано03.03.04 22:27



Напълно си прав.Разликата има съществена между веб и предпечат, макар и да се касае все за дизайн.И не че не е възможно този, който прави успешно едното да прави и другото....
А що се отнася до софтуера, подкрепям те:Пейджмейкър, Индезайн,Корел, но май че моя избор би бил Куарк.



Тема Re: Celesteнови [re: Maлkaтa]  
АвторDan4oKalpazan4o (Нерегистриран)
Публикувано04.03.04 16:46



Още един глас за кларк. Е има си косури, но така подбрани, че са по-малкото "зло", спрямо конкуренцията на индизаин, жентура, пагето и тн...
КЛАРКА пичели...
ПС. липсващите опции кат таблици( истински), скриптове, хистори и др. може да са сложвни във 6-та версия, запознатите да кажат...




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.