Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:22 23.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
*Кратък преглед

Тема Въпрос за експерти по CORELнови  
АвторCтoян (Нерегистриран)
Публикувано03.02.04 23:10



Знае ли някой дали може да се променя дължината на секторите на крива след експорт в PLT формат? Например в COREL DRAW 10, 11 и 12 като експортирам окръжност с диаметър 500 мм в PLT формат и след това я импортирам обратно се получава на отсечки с дължина около 25 мм.
Изглежда кофти за изчертаване, камо ли за друго... Ако имате идея или решение как да се заглади кривата с по-къси отсечки - пишете!
cto@abv.bg



Тема Re: Въпрос за експерти по CORELнови [re: Cтoян]  
Автор vallentin (pilgrim)
Публикувано04.02.04 15:16



аз не съм си играл с настройките на HPGL формата ако и на времето да експортирах в такъв за рязане на фолио с един старичък плотер, но сега като се пробвах ми се получи сегмент с големина 4 -5 мм, виж поиграй си с експорт опциите.

... yet all You've done beyond us towers,
sublime as on the first of days...


Тема Re: Въпрос за експерти по CORELнови [re: vallentin]  
АвторCтoян (Нерегистриран)
Публикувано04.02.04 16:13



От пробите, които направих установих, че дължината на отсечката зависи от габарита на кривата (напр.окръжност). Няма как да намаля тази дължина и едновремено с това да запазя размера на кривата...
Настройките на експорта в 10, 11 и 12 -ката са същите като на 9-ката, но резултатите са плачевни... Не става...



Тема Re: Въпрос за експерти по COREL [re: Cтoян]  
Автор ico (z.u.)
Публикувано05.02.04 11:07



kato exportvash plt v filter dialoga ->Advanced->Curve resolution tva ti e funkciata ama kato gledam v 11 ne dava nikav rezultat :\ Corel 9 ili tarsi niakav patch za tie versii deto polzvash deto opravia plt exporta... ili se oplachi na Corel. :)



Тема Re: Въпрос за експерти по CORELнови [re: ico]  
АвторCтoян (Нерегистриран)
Публикувано05.02.04 13:07



Ми те в Корел вече 3 версии пускат с такъв бозяв експорт, та и да им се оплача - през оная работа им е... Пък вече колко години трябва да работим със старата добра девятка?
Между другото - намерих начин да оправя донякъде бозата:
Пример с окръжността:
Диаметър към 500 мм, конвертирам в крива и увеличавам възлите 5 пъти.
Експортирам - и резултата е мнооооого по-добър.
Но все-пак - ръковелие.



Тема Re: Въпрос за експерти по CORELнови [re: Cтoян]  
Автор AliBabach (heavy drinker)
Публикувано06.02.04 19:03



А пробва ли да инсталираш драйвер за Плотер, дето го има във Window-a, да речем - НР и да го преносочиш във файл да печати?

и аз го мога, и тате го може, ама козата си сака пръч


Тема Re: Въпрос за експерти по CORELнови [re: AliBabach]  
АвторCтoян (Нерегистриран)
Публикувано07.02.04 11:57



Работата не е до драйвер. Корела експортира кривите във формат PLT, който се описва от езика HPGL/2 и после този PLT файл се праща към плотера през драйвер, ако е през windows или без драйвер, ако е под дос. В случая няма значение дали му давам само експорт или принт към файл през драйвер. Самият експорт от Корела е келяв...




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.