Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:51 18.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема пасери?нови  
Автор monipro (ооо!!!)
Публикувано26.01.04 17:01



така ли се казваха? ако правя книга в а4 да кажем, как и на какво разстояние да слагам пасери. ползвам куарк. и не мога ли да мина без тях?



Тема Re: пасери?нови [re: monipro]  
АвторЛeoнapдo Пиkacoв (Нерегистриран)
Публикувано26.01.04 17:45



Най-хубаво да си ги сложиш сам, за да знаеш къде точно си ги сложил. Без пасери няма да минеш, защото в монтажа ще те опсуват яко, а ако нещо се разминат цветовете, ще ти кажат, че ти си виновен. Така че, свърши си работата, не чакай друг да ти я свърши. Ако случайно ти я свършат, няма всеки път да е така и ще си загубиш клиентите.
Като правиш формата за А4 остави по половин см за обрязване от трите страни и още по половин за да сложиш пасери. Аз слагам и скала на цветовете най-отдолу, а ако е по-голям формат и отгоре (или отстрани). Пасерите си ги остави в макетната страница, и за предпочитане е да са там още от самото начало, за да се съобразиш с тях.
Успех!



Тема Re: пасери?нови [re: Лeoнapдo Пиkacoв]  
Авторmonipro (Нерегистриран)
Публикувано26.01.04 19:48



добре,но за съжаление никога не съм правил такова нещо. как се наричат на английски, за да ги търся в хелпа поне. цветовата скала също незнам как се слага. излагам се като приказвам така, но това е истината, пък аз съм си откровен.



Тема Re: пасери?нови [re: monipro]  
Автор agent_orange1 (истински)
Публикувано26.01.04 21:44



Значи, ако страниците на книгата са 1 цвят нямаш нужда от пасери. Достатъчни са "ножовете".
Ако си с повече цветове - на 2-3 мм от наддавката на листа слагаш пасерите. Най-общо това са "мишенки" - кръстче с кръгче (аз си ги правя кръстче 5х5 мм и кръгче с диаметър 3 мм), който са без цвят, а само с аутлайн, който пък е съставен от всички цветове, които се печатат със стойности 100%. Ако освен стандартните ЦМИК цветове имаш и допълнителен копираш още веднъж пасера, оцветяваш му аутлайна в съотвентния цвят и му даваш оувърприннт аутлайн.
Значи преди да почнеш да правиш предпечата трябва да говориш с някой от печатницата (технолог например), който да ти обясни в какъв формат хартия са разположени колите, въобще дали ти ще подреждаш колите или там си имат монтажисти. Трябва да ти кажат от коя страна на листа им е грайфера. На срещуположната страна слагаш цветовите скали.
Тази скала се състои от квадратчета (със страна 5 мм), разположвени едно до друго по цялата дължина на листа. Те са оцветени в цветовете, с които печаташ. НАпример първото в циан, второто в магента, третото в жълто, четвъртото в черно и после пак отначало - циан, магента и т.н. Ако имаш друг цвят (пантон или някакъв друг) слагаш квадратче и за него. Аз обикновено ги пускам на 100% цвят, защото в печатницата, в която печатам си имат уред за мерене на цветовете. Ако печаташ в някоя по-допотопна печатница и имаш място във формата можеш да сложиш още един ред с квадратчета, които са оцветени със стойности от 10% до 100% от цвят (1-то - 10% циан, 2-то - 20% циан и така до 100%, после магента, жълто и т.н.).
И НАЙ-ВАЖНОТО: не забравяй да напишеш имената на цветовете в съответния цвят - Cyan в циан, Magenta в магента и т.н., за да знаят после хората кой филм за кой цвят е.
Ако имаш некви проблеми казвай - ще помогнем с квото можем:)



Тема Re: пасери?нови [re: agent_orange1]  
Автор monipro (ооо!!!)
Публикувано27.01.04 10:58



агент, благодаря за подробния отговор. жалко,че не разбрах всичко. досега кракът ми не е стъпвал в печатница и това е голям проблем. примерно грайфер нищо не ми говори. "ножовете" пък само малко.
книгата е 1 цвят, но корицата е цветна. т.е. тези препоръки, които даваш, явно трябва да ги ползвам при нея. наддавка на лист ще рече разстоянието, което се оставя от краищата на листа, така ли? и още: всичките тези опции намират ли се в куарк? каква е функцията на цветовите скали? ох има и още. ако се сещате за някое място в инет, където да попрочета за тези неща, ще е хубаво. препрес.бг е готин, но няма това, което сега ми трябва. ако пък агент имаш нерви, отговори ми на 100те въпроса, моля.



Тема Re: пасери?нови [re: monipro]  
Автор Fallen_Angel (St. Lucifer)
Публикувано27.01.04 11:56



Я виж

. Библиотека за Куарк с малко пасери и скали...



Тема Re: пасери?нови [re: Fallen_Angel]  
Авторминaвaщ (Нерегистриран)
Публикувано27.01.04 12:03



Пасери и ножпве изобщо не ти трябват
занеси паусите във печатницата и там монтажистката ще ти ги монтира както е нужно в колата (ударението е на О), и ще сложи където трябва ножове и сгъвки
инъче просто ще трябва да реже твоите от паусите
При положение че не знаеш какво е пасер, по добре не прави сам колата



Тема Re: пасери?нови [re: минaвaщ]  
Автор Fallen_Angel (St. Lucifer)
Публикувано27.01.04 12:11



За черно-бялата - да, по-добре ги печатай на пауси.

Ако ти е А4 - тури отвсякъде по сант, за по-сигурно...

Но за корицата нема начин - поне трябва да сложиш пасери и скали...

Елементарно е - слагай пасерите извън образа - поне 4 минимум - в четирите ъгъла.

Скалите сложи от четирите краища, сле като не знаеш грайфера къде е...



Тема Re: пасери?нови [re: Fallen_Angel]  
Автор monipro (ооо!!!)
Публикувано27.01.04 13:01



ма чакайте малко - то не е казано, че аз трябва да печатам пауси и да се занимавам с печатницата. аз дори не знам къде ще се печата това нещо. всъщност доколкото имам някаква представа - ще се вади на филм. само незнам корицата като е цветна как се процедира. какво ако им занеса един .епс за корицата??? няма ли да е достатъчно?



Тема Re: пасери?нови [re: Fallen_Angel]  
Автор monipro (ооо!!!)
Публикувано27.01.04 13:07



ааа и още един въпрос - това е нумизматична книга - снимките са на монети на бял фон - правя ги във ФШ като на фона му давам делете и сейв в джпег. дали не бъркам с джпег? защото имам подозрения, че в кварка фонът в карето ще се отличава от хартията. и дали това опасение може да се свърже с формата на файла или нещо друго?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.