Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:36 28.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Таблет...нови  
Автор thyn (леден)
Публикувано23.01.04 13:45



Здравейте
За първи път пиша тук и се надявам някой да ми даде съвет по един въпрос.
Смятам 4е ве4е "назря" момента да започна работа с таблет. Понеже ще го ползвам и в работата /освен за мои ли4ни проекти :)/ искам да попитам за някои модели, техните характеристики и др.Прегледах няколко модела на Wacom но най-добре ще е да полу4а информация и от запознати с това.

Ако може да ми препоръчате модел според ваши впе4атления от работата.
Благодаря !

"...the Force is strong in me...for i am Sith..."


Тема Re: Таблет...нови [re: thyn]  
Автор MescalitoМодератор (маршрут)
Публикувано23.01.04 15:56



"Wacom е марката. Проблеми има, предимно с Photoshop, а съм чувал да се оплакват и от Painter. Решението е здрави нерви, поне докато не пуснат читави драйвери...
Intuos(2) е професионалната серия на Wacom, зависи какво правиш, А4 или А5 ти вършат идеална работа :) Познавам хора с А4, които го намират за прекалено голям и уморителен за продължителна работа и го ограничават до А5, така че прецени на място дали си струва да даваш грешни пари за него ако няма да го ползваш по предазначение :)"

Иначе можеш и с Graphire да минеш, зависи за какво ти е точно. За текстури примерно, мисля, стига, а е доста по-евтин.



Тема ne si zimai...нови [re: Mescalito]  
Автор ByteSize (SpiderMan)
Публикувано23.01.04 18:45



.. az si zeh predi nqkolko meseca edin i to masa pari dadoh za nego na Wacom be6e no modela ne moga da si spomnq... abe be6e tableta plus opti4na bezkabelna mi6ka... i ima6e super sencetivity tableta NO IZOB6TO NEDEI DA SI PREDSTAVQ6 DORI 4E E SA6TOTO KATO S MOLIV...!!!! prosto ni6to NI6TO OB6TO NQMA!!! da risuva6 s tablet (da risuva6 dobre s nego) si e napravo durgo iskustvo !!! nakraq go varnah tableta (dobre 4e go prieha obratno1!!!!) i sega praskam s skener!!! ;)))) ina4e go polzvah v PS i 3D max kato v ps se okaza 4e s mi6kata risuvam po dobre a v 3D max be6e meko kazano neispolzvaem naprao...!!!! abe... kaji kakvo po konkretno si zamislil da prai6 s nego i 6te ti kaja dali 6te stane... a i o6te ne6to... STRA6NO MNOGO NERVI 6TE TI TRQAAT!!!!! spored men e mnogo golqmo nabutvane tableta!!! edna super mi6ka wireless optical ti var6i po dobra rabota daje...!

Everything Is Possible


Тема Re: Таблет...нови [re: thyn]  
Автор AliBabach (heavy drinker)
Публикувано24.01.04 14:50



Виж тук

какви душевни трепети е имал един руснак, закупувайки новият си планшет преполагам ще ти бъдат от полза съветите му
А че умее да работи с този уред - спор няма, просто разгледай галерията му


и аз го мога, и тате го може, ама козата си сака пръч

Тема abe na kakva...нови [re: AliBabach]  
Автор ByteSize (SpiderMan)
Публикувано24.01.04 21:58



... programa sa napraveni tiq risunki ot galeiqta!!!!!!!?????? BASI QKITE SA!!!!!

Everything Is Possible


Тема Re: abe na kakva...нови [re: ByteSize]  
Автор vallentin (pilgrim)
Публикувано25.01.04 10:34



Ми то под всяка рисунка човека е писал какво е използвал - най вече Painter 8, + Photoshop.

... yet all You've done beyond us towers,
sublime as on the first of days...


Тема абе писал съм аз ....нови [re: ByteSize]  
Автор AliBabach (heavy drinker)
Публикувано25.01.04 15:02



че козата си сака пръч, па машинката - майстор да работи с нея ;)))
и най-якият и скъп таблет, и най чевръстият компютър на света попаднали в ръцете на индианец от дебрите на Амазонка няма да направят и 1/1000-на от това дето примерно аз със 486х66 MHz и CorelDraw 3
Така е и с програмките, така е със всяка друга техника.
А тва баче - руснака, сигурно и с PaintBrush и таблета ще направи по-готини картинки отколкото аз със 3 PhotoShopa- и 2 Paintnera

/offtopic
ByteSize понеже се радваш на такива шаренийки, виж таз програмка и по-точно нещата правени с нея ;-)) /ако още не си я виждал де/


всичко това е ВЕКТОРНО ;-))

и аз го мога, и тате го може, ама козата си сака пръч

Тема Re: ne si zimai...нови [re: ByteSize]  
Автор MescalitoМодератор (маршрут)
Публикувано25.01.04 17:53



Препоръчвам на thyn да не взема насериозно горното мнение.



Тема Re: ne si zimai... [re: Mescalito]  
Автор vallentin (pilgrim)
Публикувано25.01.04 19:51



аз подкрепям препоръката, Байта се изказа неподготвен :)

... yet all You've done beyond us towers,
sublime as on the first of days...


Тема tiq 6areniiki ...нови [re: AliBabach]  
Автор ByteSize (SpiderMan)
Публикувано25.01.04 23:03



sa super be!! basi qkite sa!!! to koi ne im se radva ..?!! xara zna4i.. ei sega 6te si zema trial da q razgledam... a na Illustrator mogat li da se pravqt takiva risunki ????? sigurno moje de... 6tom si4ko tva e verktorno...

off topic/ dali sam se iskazal nepodgotveno... vazmojno e... prosto tova za koeto az nai ve4e iskah tablet be6e da me olseni v 3D max (tva e programa za 3d modelirane) kato pravq splines s tableta na raka i misleh 4e 6te stavat po IZQ6TNI... no se okaza 4e ne e taka i kato parviq pi4 si varnah tableta i si zeh parite...! no qvno na PoGorePita6tiq ne mu trqbva za 3D max ili AutoCAD taka 4e nqma da davam saveti... ok?

Everything Is Possible



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.