Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:45 27.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Batch image resizingнови  
Автор Flexer ()
Публикувано22.01.04 18:17



Imam nad 400 wallpaperi no povecheto sa na 1600x1200 drugi 1280x1024 i 1152x864 itn...

Vuprosat mi e znaete li programa v koiato da se importnat vsi4kite tia kartinki ot edna direktoria i tia da gi resizne na 1024x768. Az namerix 2-3 programi no ili triabva vsi4ko na ruka da se pravi ili ka4estvoto s koeto izlizat kartinkite e lo6o.

---------------



Тема Re: Batch image resizingнови [re: Flexer]  
АвторAs (Нерегистриран)
Публикувано22.01.04 21:14



Фотошоп се нарича:)



Тема Re: Batch image resizingнови [re: As]  
Автор Flexer ()
Публикувано23.01.04 07:56



Imam Photoshop 7.0 no ne e tova nachina da se resizenat 400 kartinki ! znam 4e ima vyzmoznost za macrosi no tozi variant sym go probval i ne e udachen.

---------------



Тема Re: Batch image resizing [re: Flexer]  
Автор bateventzi (winer)
Публикувано23.01.04 10:01



Защо? Фотошопа е майстор на тия неща. Може би не си му разбрал нещо.



Тема Re: Batch image resizingнови [re: Flexer]  
Автор fiffy ()
Публикувано24.01.04 08:03



Отваряш една тестова картинка с Фотошоп, пускаш да записваш action и я смаляваш до размера който ти трябва.

После отиваш на File -> Automation -> Batch и от там избираш твоя action да се изпълни за всички файлове в твоята директория...

Абе File -> Automation -> Batch е ключовия елемент за който не знаеш, другото е елементарно :))

Епа, това е моето хоби...



Тема Re: Batch image resizingнови [re: fiffy]  
Автор Flexer ()
Публикувано24.01.04 14:47



В отговор на:

Абе File -> Automation -> Batch е ключовия елемент за който не знаеш, другото е елементарно :))


10x mnogo, to4no tova mi triabvashe



Тема Re: Batch image resizingнови [re: Flexer]  
Автор zmey.gorqnin (пещерна версия)
Публикувано25.01.04 23:34



аз използвам ACDSee 5.0, 6.0 e боклук. по-просто и ефективно нещо за batch resize не съм виждал. просто селектираш картинките, които искаш, настройваш jpg качеството да е поне 75% и това е.





Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.