Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:49 19.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Като сте казали да постваме неща за обсъждане...нови  
Автор vallentin (pilgrim)
Публикувано12.01.04 19:16



Ей тука нещо дето правих за корица на една брошура по поръчка на някаква християнска мисия:






Гледах да е семпло, и не съм ползвал клипарт, рисунъка си е мой :)

... yet all You've done beyond us towers,
sublime as on the first of days...

Тема Re: Като сте казали да постваме неща за обсъждане...нови [re: vallentin]  
Авторнekъф (Нерегистриран)
Публикувано13.01.04 10:57



Като дизайн второто, като цветове - първото. Но ако трябва да съм съвсем откровен - много са семпли. Не знам дали са подходящи за религиозна брошура. Може би светлината не трябва да е толкова стилизирана. Опитай се да ги направиш по-детайлни и мисля, че ще стане.
Между другото това плана за евакуация при авария на Бог ли е или какво?



Тема Re: Като сте казали да постваме неща за обсъждане...нови [re: vallentin]  
АвторAlien (Нерегистриран)
Публикувано13.01.04 11:56



Ех Валентине направо ми разнообрази живота.
Това цветовете на вариант №1 ми легнаха на сърцето. Само дето дизайна е много овехтял бе брато. Рисунъка чудесен, но замисъла /ако хрисиянските дейци са фанатици добре с клиент се спори докъдето може/ но ако искаш да достигнеш съвременния човек - накъде с този стил "Читалище светлина" поръсено обилно с тамян /тежък почти стаховит шрифт/?
Иначе ако скоро видиш в китайския ресторант препоръчан от теб - един с брада и мустаци - свирни - това съм аз.




Тема Re: Като сте казали да постваме неща за обсъждане...нови [re: Alien]  
Автор vallentin (pilgrim)
Публикувано13.01.04 12:39



Ааа така жива форума, чак ми стана хубаво :)) Най после да вземем да говорим по предназначение. :)

Та, значи хората са консервативни, затова ретро дизайна е + (и спрямо клиента и спрямо идеята) Християнското послание трябва да контрастира със модните тенденции и вървеж, защото предлага алтернатива несъвместима със настоящия вървеж на света...

За идеята на дизайна. Значи - път, светлина, които като се съединят става спасение, и Библията като свидетел и страж на истинността на двете.

За шрифта, ами не съм искал да е тежък, таймс ню роман болд, мислех дори ариъл, но се притеснявах че ще се загуби на тоя фон, но дори и не съм пробвал как ще стои с него, и ще видим клиента какво ще каже и на тая основа ще правя промени.

Сега за китайския, значи щом требе да гледам за мъж с брада и мустаци ще требе да не поглеждам в огледалото, че да не сбъркам нещо, щот и аз съм с брада и мустаци и буйна къдрава коса :))

... yet all You've done beyond us towers,
sublime as on the first of days...


Тема Re: Като сте казали да постваме неща за обсъждане...нови [re: нekъф]  
Автор vallentin (pilgrim)
Публикувано13.01.04 12:49



Много се кефя на такова обсъждане :)) Имало хляб в този клуб значи а :)) Може би е време да направим алтернатива на графилата, щот там момчетата хубу са го направили но си го считата тоя форум за частен клуб, и имат правото тяхното си е тяхно, но ние можем да направим нещо с по-широко сърце, от рода на www.designbg.org или www.graphicdesign.bg и так далее..

Та за брошурата, ами да семплиса, оригинала който ми даодоха за редизайн беше още по семпъл, много повече даже.

Иначе за детайла на бекграунда, ами да може да се помисли по това. Аз се стремя да избягвам полутоновете щот съм hard vector liner, но може да се помисли малко повече наистина.

За плана, ами не точно за евакуация, по-скоро за преобразяване, на съграждане отново на разрушеното от аварията.

... yet all You've done beyond us towers,
sublime as on the first of days...


Тема Re: Като сте казали да постваме неща за обсъждане...нови [re: vallentin]  
Авторнekъф (Нерегистриран)
Публикувано13.01.04 13:21



Абе те момчетата от Графила се махнаха от тук, заради постоянните простотии тип "Дайте крак за това" или "От къде да си дръпна онова". Изобщо секви цървули прииждащи и минаващи съсипаха тоя иначе хубав форум. Даже главната тема беше галерия с работи на пишещите тук. Двамата модератори доста се бяха постарали. И ставаха доста интересни дискусии. Обаче всичко западна. А сега виждам неква светлина в тунела и не ми се ще да се изнасяме в отделен форум... Просто може да се направи така, щото в тоя клуб да пишат само регистрирани юзъри, а не анонимници, като мен, какъвто съм сега.



Тема Re: Като сте казали да постваме неща за обсъждане...нови [re: нekъф]  
Автор vallentin (pilgrim)
Публикувано13.01.04 14:13



То тия постове за краковете спокойно са можели да ги трият понеже са незаконни.

Проблема на тоя форум е че няма гъвкавостта на създаването на подтеми, нестене на теми и прочие, а е един гомя кюп дето всеки върга по нещо. Графила е добра алтернатива, но момчетата явно бяха твърде много "наранени" от "прииждащите и минаващи цървули" и решиха да създадат не отворено общество, а затворен клуб/крепост, сравняван със собствената си кухня и баня, където да се скрият от страшните леймъри. И за такива форуми има място, но е нужно и нещо по отворено, по свободно, като това тук, но със по-добра структура, такава каквато PhpBB и Innovision форумите дават възможност.

То не че този няма, ама никой няма да ти даде админски права за да създаден вътрешна структура на форума, иначе ако могат да създадат лимитирани админи, на ниво клуб/тема тогава ще стане супер, защото модератора не може да развива и създава вътрешна структура на клуба. Ей това е основния проблем.

Ако админите на дира се замислят по този въпрос щя живнат и ще се възродят всичките клубове, но аз ги знам че са мудни и бавни един модератор да решат да направят, пък камо ли за такива революционни промени.

Ето защо мисля за алтернативата. За нещо с по-добра структура от това, и с по-висша :)) ценностна система от тази на графила.

... yet all You've done beyond us towers,
sublime as on the first of days...


Тема Re: Като сте казали да постваме неща за обсъждане...нови [re: vallentin]  
Автор agent_orange1 (истински)
Публикувано13.01.04 17:53



Мързеше ме да се логна досега и за това бяха тия анонимки.
Принципно си прав. Само, че не съм съгласен, че Графила е "затворено общество". По-скоро е тясно профилиран форум на определена тематика - дизайн и свързаните с него дейности (предпечат, уеб и т.н.). Просто хората си определиха правила. Всеки може да се присъедини там, стига да покаже, че има желание и не е просто досаден екземпляр, който се е събудил някоя сутрин след мощен запой и си е казал "Абе що не стана един дизайнер? Ами да - я да питам хората във форума от къде да си дръпна еди-коя-си програма".
Искам да уточня, че не правя реклама на въпросния форум, най-малкото аз не ходя там, поради някои причини. И все пак мисля, че там се събират изключително кадърни хора, от които има какво да се научи.
Но си прав - трябва да има и място, на което да пишат и по-начинаещите юзъри, дизайнери и т.н. Само, че това място също трябва да се подчини на определени правила. А си прав, че модератора не е всемогъщ.
Както и да е. Мисля, че можем да си почистим къщичката и да стане един готин форум, какъвто беше и преди. Дори и без модератори.



Тема Re: Като сте казали да постваме неща за обсъждане...нови [re: agent_orange1]  
Автор vallentin (pilgrim)
Публикувано13.01.04 20:15



Определението е по скоро не затворено общество, а частен клуб. Админа който го създаде е много точен, но виж какво стана там с клуб уеб дизайн вече никой не поства след великомъдрите нововъведения на модераторите.

Именно същите тези "някои причини" държат хиляда от регистрираните вграфила да не постват там. Едва стотина въобще пишат от които 30-тина активни, а другите я се пишат я не. Много кадърни хора бяха напъдени от там. Правилата са си правила без такива не може. Просто там правилата са базирани на "мене, наше, моето, нас, ние" ценносттна система, аз мисля, че има по-дпбра ценностна система на която може да се базира подобен форум.

Иначе технически аз мога да пусна такъв форум за един ден, но нямам време като цяло да се занимавам с това. НО ако има някой който иска да се нагърби аз бих съдействал.

Иначе тука без админски права не може да излезе нищо, защото все едно вместо апартамент със стаи - кухня , хол, баня тоалента, ти дадат една зала дето сичко ти е накуп, просто няма да стане, трябва да има структура, дори по диференцирана от тази в графила.

... yet all You've done beyond us towers,
sublime as on the first of days...


Тема Re: Като сте казали да постваме неща за обсъждане...нови [re: vallentin]  
Автор bateventzi (winer)
Публикувано14.01.04 10:37



Ей вие, брадатите. Много готино това графилата бе. Само дето ако пожелаеш да постнеш... ТЦ-НАНАСИ. И кво, аз съм в тая среда, мога да кажа че със сигурност не съм по-зле в която и да е област на тая работа от голяма част от узерите там.... ох още е рано и не ми идват думите.... и кво обаче няма как да се включа ида попитам ако щеш "как да си увелича снимка без загуба на качеството" щото тия сладурите там са решили че не приемат членове и няма от кой да научат нещо ново и си стискат знанията ест., ама тогава се губи смисъла това да е форум, могат да си направят списание, нали са специалисти, и както досега ще си е рийд-онли. Ест без правила неможе, но не и самоцелно.
Затова кво да ви кажа, е ни тука, добре ни е, питат ни отвреме на време "как да си сготвя крилца със доматен сос", "кажете безшумна клавиатура;)", "спешно" (тия най ги обичам:)) и други такива безалкохолни, ама поне сме полезни на някой, не само на егото си.

едит: Та мисълта ми е, че ако правите форум или модерирате такъв, внимавайте щото вероятноста да си го четете само вие е голяма. Благодаря за търпението

Редактирано от bateventzi на 14.01.04 10:46.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.