Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:34 02.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема monitorнови  
АвторPitan4ev (Нерегистриран)
Публикувано17.01.04 13:58



PLS, kajete mi spored vas{va6iq opit}, koq marka monitori e nai-podhodq6ta za dizainerska rabota?Imam predvid pri koi monitori ima nai-dobra taka nare4ena tehni4eski bezopasna zona /saobrazno mejdunarodniq zveten Lab obhvat/ za prehod ot RGB kam CMYK pri nai-malka vazmojna zvetna promqna i zaguba pri konvertirane?Pri koi monitori se namalqva tazi zaguba do nai-priemliva stepen?Napalno qsno mi e , 4e tova zavisi i ot o6te kup dr. ne6ta/programno-aparatni sredstva, nastroiki, kalibrovki ..., no dokolkoto zavisi ot monitora, bih iskal da go sveda do minimum, tai kato sega imam tazi finansova vazmojnost da si izbera nai-dobroto.Blagodarq na tezi, koito 6te mi otgovorqt 10x



Тема Re: monitorнови [re: Pitan4ev]  
Автор1234 (Нерегистриран)
Публикувано17.01.04 17:35



SONY. Opredeleno si zasluzawat.
PHILIPS. Syshto mnogo dobri spored men. Wypreki, che nqkoi ot po-starite modeli polzwaha trybi na SONY.
Drugite marki sa kompromis.
Towa razbira se e samo moeto mnenie i ne angaziram nikoj s nego.
Edin sywet - wzemi si 19' monitor shtom imash pari. Prosto e udowolstwie da rabotish.



Тема Re: monitor [re: Pitan4ev]  
Автор vallentin (pilgrim)
Публикувано17.01.04 18:08



казваш че имаш пари да си избереш най-доброто. Може и да имаш, но не винаги най-доброто струва толкова колкото човек може да предположи и колкото си струва да даде в определена ситуация, все пак, най-близкото до най доброто струва скромните 5000$

Ето ти линк тук -



Иначе най вероятно може да се окаже от полза.

успех. :)

... yet all You've done beyond us towers,
sublime as on the first of days...

Тема Re: monitorнови [re: 1234]  
Автор bateventzi (winer)
Публикувано19.01.04 12:27



ААаааа не, щом имаш пари не 19'', ако имаш кинти си земи 24" сони, много са хубави... имаш място за всичко :)) тука имам 2 такива, много ми е приятнно като се сборя за тях :)

едит: абе за да бъда честен трябва да кажа че са чупливи и двата, мамка му, се нещо им има :(

Редактирано от bateventzi на 19.01.04 12:28.



Тема NO LCD !!!!нови [re: vallentin]  
Автор ByteSize (SpiderMan)
Публикувано19.01.04 16:37



4ove4e ne si zimai lcd!!!!!!!!!!! nikogaaaa!!!!! stra6noooo skapano e osobenno za komp grafika!!!!! ot 70000 mesta moje6 da pogledne6 monitora i ot to4no tolkova mesta izglejda razli4no kartikata!!!!!! edin mesec se ma4ih s takav sandak i go raskarah!!!! a ina4e si zemi Sony 6tom ima6 parici ..!!! It's a Sony nali znae6... si4ko drugo e kompromis! ;)))))) na men mi e mnogo merak da si zema DVA monitora ...!!! na edinq si otvarqm 3D max i na drugiq Adobe i muziakta i internet explorera i ... super!!! ama ne6to mai4e pred pensiq 4ak se oformq da imam finansite za takiva experimenti i o6te edin savet... nai hubaviq monitor e 4ISTIQ MONITOR!!! mrazqqq razni pra6inki i prasti po monitora...!!! prosto.. gnus me fa6ta...!!! se edno da hodi6 s ga6ti na jalti petna koito raperski se pokazvat ot smaknatite ti pantaloni i monitora iska higiena ... i giriji ... i lubov dori!!! ama da go obi4ka6 ne samo dokato gleda6 goli4ki kaki na nego ami dori i kogato ti sipva saob6tenqi ot sorta na "operation failed!" are ospeh pri izbora

Everything Is Possible


Тема Re: monitorнови [re: Pitan4ev]  
Автор sasho (...............)
Публикувано19.01.04 21:25



Znaci da ti kaja. Zareji gi tia prehod ot RGB v CMYK s nai-malka zaguba. Pri povecheto sluchai ot RGB v CMYK imash golemi zagubi na cviat po prostata prichina che RGB e mnogo po-bogata gama ot CMYK. Opitai s mnogo malki zagubi da konvertirash cviat R0 G22 B255 ili R0 G255 B0 v CMYK.
Sushto taka ne zabraviai che kalibriran monitor niama i tova che poslednata duma ima pechataria.
Inache si bachkam na CTX s Sony truba.
Nai kofti marka spored men - Samsung. Imat dosta edri pixeli koito me drazniat.



Тема Re: monitorнови [re: Pitan4ev]  
АвторJonata (Нерегистриран)
Публикувано20.01.04 11:29



Mitsubishi Diamond pro
Монитора между другото няма нищо общо със загубата на цветове при конвертирането RGB->CMYK.



Тема Re: monitorнови [re: Pitan4ev]  
Автор borkin (дърводелец)
Публикувано21.01.04 11:05



barco 21" (CRT) - okolo 5000 USD
Nec FP seria (~Mitshubishi Diamond Pro)
LaCie varvi s kolorimetar
Iiama, Eizo



Тема Re: monitorнови [re: borkin]  
Автор vallentin (pilgrim)
Публикувано21.01.04 13:04



та като си казал LaCie някой вкарва ли ги в България?

... yet all You've done beyond us towers,
sublime as on the first of days...


Тема Re:Vsi4ki otgovoriliнови [re: vallentin]  
АвторPitan4ev (Нерегистриран)
Публикувано25.01.04 19:41



Blagodarq vi mnogo za diskusiqta!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Bqhte mi polezni!!!!!!!!!!!!!!




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.