Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:36 15.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Търся графичен дизайнер  
АвторLara (Нерегистриран)
Публикувано12.01.04 19:16



Дизайн и предпечатна подготовка на рекламни материали.

Изисквания:
Corel Draw, Illustrator, Photoshop, Page Maker, QuarkXPress
Постоянна работа.
Заплащане: 300 EU
Лице за контакти: Лара Маринова
Изпратете CV и portfolio na email: lаra_marinova@operamail.com



Тема Re: Търся графичен дизайнернови [re: Lara]  
Автор vallentin (pilgrim)
Публикувано12.01.04 19:40



Аз не че съм кандидат, но за полза на кандидатите ще е да посочите града в който ще бъде обявеното работно място.

... yet all You've done beyond us towers,
sublime as on the first of days...


Тема Re: Търся графичен дизайнернови [re: vallentin]  
АвторDan4oKalpazan4o (Нерегистриран)
Публикувано12.01.04 23:29



Eh toz PageMaker.... i illustrator :)
Ina4e za drugoto az sym 4oveka !!!



Тема ZA6TO...нови [re: Dan4oKalpazan4o]  
Автор ByteSize (SpiderMan RuleZ)
Публикувано12.01.04 23:34



...iziskvat Corel kogato iskat i illustrator v sa6toto vreme... si4ki mi kazvat 4e ako znae6 ednoto drugoto ne ti trqa... !!??? basi... mnogo me kefi taq rabota!!! koito q zeme mu jelaq mnogo mnogo ospeh!!! i dano mu nosi ne samo parici ami i odovolstvie!!!

Ospeh!

Everything Is Possible


Тема Re: ZA6TO...нови [re: ByteSize]  
Авторнekъф (Нерегистриран)
Публикувано13.01.04 10:52



Абсолютно за една и съща работа са. Както и Пейджмейкър и Куарк... А да помислим защо някой ще плаща за 2 аналогични продукта??? От което следва простия извод - НЕ ПЛАЩА! Купува си ги от "Славейков" или тегли от нета...
Ташак.
Най се кефя като искат експертно владеене на 15 продукта, освен да си дизайнер и да си най-добрия препрес спец в света, а ако владееш добре флаш и дриймуивър (примерно) си много подходящ?! В скоро време очалвам да почнат да изискват и адоуб премиер или лайт уейв. Единственото ми обяснение защо не го правят до сега е, че не са ги чували - иначе ник'ъв проблем!
И в същото време дават 600 лв. заплата, дето можеш да оцелееш известно време, но нищо поовече.
Директно към публикувалата обявата - какви перспективи предлагате? Това за младия екип и динамичната среда го знаеме. Става въпрос ще има ли покачване в заплащането, като как ще се развия като специалист при Вас, т.е. какви професионални перспективи и предлагате? Трудовият ми договор на цялата заплата ли ще бъде или на стотина лева? И ако е за цялата ми заплата (300 евро) чисто тях ли получавам или от тях ще ми удържате данъци и осигуровки.
Питам, щото си мисля, че имам право да знам тези малки подробности преди да кандидатствам за обявената длъжност. Все пак съм специалист, отговарящ на всичките ви изисквания, че и отгоре. А и освен това в момента взимам доста по-добра заплата, та да знам дали си заслужава предизвикателството.



Тема Re: ZA6TO...нови [re: ByteSize]  
Автор bateventzi (winer)
Публикувано13.01.04 10:55



Нема да се плашиш. Общо взето тия неща са нужни, ама никой не оччаква че ще намери човек който работи перфектно със всички тези неща. Знам го от опит. :))



Тема Re: ZA6TO...нови [re: нekъф]  
Автор bateventzi (winer)
Публикувано13.01.04 11:18



Благодаря ти приятелю, надали и аз щях да го напиша по-добре. Обаче нали се сещаш че отговор няма да получиш.



Тема ima li smisal...нови [re: bateventzi]  
Автор ByteSize (SpiderMan)
Публикувано14.01.04 04:27



... togava ako znae6 illustrator da u4i6 I corel draw posle...?????

Everything Is Possible


Тема Re: ima li smisal...нови [re: ByteSize]  
Автор bateventzi (winer)
Публикувано14.01.04 10:50



Естествено че ше учиш, и после 3дМакс, Флаш, Фотопейнт, МС пейнт, и хиляди други, малки, знайни и незнайни програми и програмки.



Тема Re: ZA6TO...нови [re: нekъф]  
Автор monipro (ооо!!!)
Публикувано14.01.04 17:37



точно това ми правеше впечатление в обявите за работа - искат владеене на аналогични продукти. илюстр-корелдроу държат първенството по търсене. хубави въпроси задава г-н некъф. жалко,че няма да му отговорят. иначе в бг ако има как да вършиш всичко за без пари - най-добре ще е.
само исках да отбележа, че тук не е място за обяви за работа или бъркам? да пусна и аз една, само че търся...



Тема Re: ZA6TO...нови [re: monipro]  
Автор bateventzi (winer)
Публикувано15.01.04 15:00



AA няма лошо според мен, да се пускат обяви за предлагане на работа. Все пак всички ние сме търсещи постоянно, така е според мен.



Тема Re: ima li smisal...нови [re: bateventzi]  
Автор ByteSize (SpiderMan)
Публикувано15.01.04 15:45



bateventzi 3D max s sigornsot 6te u4a o6te mnogo ;))))

Everything Is Possible


Тема Re: ZA6TO...нови [re: bateventzi]  
Автор monipro (ооо!!!)
Публикувано15.01.04 16:07



абе има нещо такова. но жобс.беге върши нелоша работа. имаше и един за ит работа /в него и за графични дизайнери се срещат обяви/, но не помня адреса сега.



Тема Re: ZA6TO...нови [re: monipro]  
Автор vallentin (pilgrim)
Публикувано15.01.04 18:21



Ей тия обяви за работа ей, частните инициативи не ви ли блазнят? Аз от как се помня работя за себе си, но по едно време ми писна и реших да се фана на заплата да видя аджаба що е то да имаш шеф и работно време. И какво да кажа - шефовете ли са калпави, аз ли съм опак - 3 работи смених, за 3 години и половина, и си рекох аре стига до тук с това ходене на работа - бум обратно в бизнеса и мога да кажа че съм по-доволен от всякога. :)

... yet all You've done beyond us towers,
sublime as on the first of days...


Тема Re: ZA6TO...нови [re: monipro]  
Автор bateventzi (winer)
Публикувано16.01.04 10:30



Aми, нещата са отворени бе пич. Я си представи че от тоя форум са си харесали хората някой :)) и си искат него (тях).



Тема Re: ZA6TO...нови [re: vallentin]  
Автор bateventzi (winer)
Публикувано16.01.04 10:32



Пич, нали знаеш че нащата не са така лесни. Най-малкото техника се иска за тая работа, и най-вече трябва да можеш да си позвлиш да не работиш доста време докато потръгне работата. :))



Тема Re: ZA6TO...нови [re: bateventzi]  
Авторvallentin (Нерегистриран)
Публикувано16.01.04 11:21



Варианта да работиш някъде докато развиваш другото също върши работа. :)



Тема Re: ZA6TO...нови [re: vallentin]  
Автор monipro (ооо!!!)
Публикувано16.01.04 13:03



частпром е най-доброто решение, но може ли един дизайнер с добри идеи и умения да се занимава и с "маркетинг"? т.е. освен да работиш, трябва и да търсиш поръчки, да докажеш, че заслужаваш даден проект повече от някоя фирма, в която работят 5 като теб и имат по-добра техника? иначе сам да съм си шеф - това е идеално, то е ясно. аз и без това имам проблем с хората, които командват. и казармата не можа да ме оправи.:)



Тема верно ли бе...нови [re: bateventzi]  
Автор ByteSize (SpiderMan)
Публикувано16.01.04 15:25



.... аре и мен ... няма ли някой да ме хареса??? моля ВИ СЕ !!! аре знаете ли какъв сам готин... и PhotoShop 3D max i ve4e malko Illusrtator znaq!!! Вземете ме моля Ви се!!! за 50лв на месец бих работил ве4е... толкоз ми е мерак!!!!!!

Everything Is Possible


Тема Re: верно ли бе...нови [re: ByteSize]  
Автор bateventzi (winer)
Публикувано16.01.04 16:50



Малък, ти ела в България първо. А относно работата, нали съм ти дал сега, не ти плащам ама.... :)))



Тема Re: верно ли бе...нови [re: bateventzi]  
Авторdiver (Нерегистриран)
Публикувано16.01.04 17:45



Abe az probvah sam, ama potunah kato tikva. Sega rabota na zaplata, pyk 4asnoto otdelno ve4er, sybota i nedelja. I ne se oplakvam. Mnoo si mi e got daje. Dobra zaplata + kvoto padne drugo = spokojstvie i leten diving kydeto mi padne :-)



Тема Re: аре аз ше те зема...нови [re: ByteSize]  
Автор vallentin (pilgrim)
Публикувано16.01.04 23:43



за 52 лв на месец, 2 лв бонус за добро желание :)) Междудругото при мен има хора дето вадят по 50 лв на ден понякога :))

та ако си сериозен кажи да видим ще ти намерим някоя работа :)) може и както си си в Канадата :)

... yet all You've done beyond us towers,
sublime as on the first of days...


Тема bateventzi...нови [re: vallentin]  
Автор ByteSize (SpiderMan)
Публикувано17.01.04 05:59



.. az nqmam dumi da ti se otblagodarq za si4ko koeto si naprail za mene!!! naprao...!!! super mnogo te ovajavam!!! i ako nqkoga ima ne6to da napravq za tebe vinagi moe6 da mi ras4ita6!!! tolkoz te ovajavam (a pak o6te pove4e po4nah da te ovajavam i kat razbrah 4e sme kom6ii v sofia!!! ;)))) ) no oba4e tva ne mi pre4i az da se orientiram se po nadalboko i se po na dalboko v sferata... nali?! 6toto tuk ve4e kato stava duma i za pari i .. prosto po seriozna e rabotata!!! no se pak ti ne zabraai 4e nqma ni6to po hubavo i stailno ot priqtelstvoto (ne q slu6ai maika ti kat ti raspraa 4e s sestra ti vinagi 6te si si blizak a ne s priqtelite;))))) ) i tova 4e si mi pomognal prosto... super mnogo ti dalja za jesta!!!! stra6no mnogo!!! i dori i sle nqkolko godini da sam edin ot vas, ot dovolnite pi4ove na zaplata ( taka vi vikam ) i dori toaga ako ima6 nqkoi 3d model da ti tresna vednaga bih go naprail 4 free!!!

Everything Is Possible


Тема a mejdu drugoto...нови [re: ByteSize]  
Автор ByteSize (SpiderMan)
Публикувано17.01.04 06:06



... kolko zima edin 4irak ??? ama 4esno kajete ... ne me nabutvaite basi... 6otot az sega se osaznavam 4e dori i nqkoi da mi akje are 6te te zema az ne znam kakvo e nqkvo prli4no zapla6tane...?! i kak se pla6ta na takiva 4iraci? na proekt li kak??? 6toto tiq 52lv ot vallentin naistina biha mi bili super ama sega zacepvam 4e "4akai malko ..." edin priqtel kato ba4kator i hamilin zima po 370lv na mesec.... a naete li kolko vreme se u4i hamalstvo??? to4no 50kg se u4i !!! a edin PS i tn ... emi pove4eko trudno e ot kolkoto da makne6 tuhli cel den... no pak ti dava i vazmojnost za tvore4eska izqva vqrno e... abe kajete kajete! kolko zima (sredno estestveno) edin 4irak.. ili vie kolko ste zimali kato "malki" ??? ili vie ste bili viangi golemi moje bi i ste po4nali naprao ot 500EU ??? ;))))))

Everything Is Possible


Тема Re: a mejdu drugoto...нови [re: ByteSize]  
Автор vallentin (pilgrim)
Публикувано17.01.04 13:13



ами по мойте наблюдения чираците ги зимат за по 200 - 250 лв на месец в най-добрия случай и ги товарят с бая работа (в рамките на това което могат да свършат).

... yet all You've done beyond us towers,
sublime as on the first of days...


Тема Re: Търся графичен дизайнернови [re: Lara]  
АвторMurmun (Нерегистриран)
Публикувано17.01.04 23:12



tuk gledam se razplakaha razni hora, za programi, za zaplata i t.n. obiavata e pove4e ot iasna, ako na niakoi ne mu iznasia da ne reve. oshte pove4e 4e kato gledam nivoto v kluba tezi pari sa mnogo .......



Тема Re: Търся графичен дизайнернови [re: Murmun]  
Автор bateventzi (winer)
Публикувано19.01.04 12:14



Оффф, ти па много зе да разбираш, анонимнико. Разбирам ги вече тия от графилата.



Тема Re: Търся графичен дизайнернови [re: Murmun]  
АвторDan4oKalpazan4o (Нерегистриран)
Публикувано19.01.04 20:39



Бе вярно, че малко се драматизираха нещата, и не е редно толкова да се оплакваме... мисля. Обява за работа- кво толкова, човека(жената:) си има идеали, неин си проблем. Но тва за"нивото на клуба" ми стана интересно.
Логично е, струвами се, щом го критикуваш да посещаваш по-добри, на по-професионално ниво форуми в БГ. Ще споделиш ли с нас, простосмъртните кои са те, та да ни светне малко...



Тема Re: Търся графичен дизайнернови [re: bateventzi]  
Автор vallentin (pilgrim)
Публикувано19.01.04 22:26



какво ги разбираш тоа е от тех :)

... yet all You've done beyond us towers,
sublime as on the first of days...


Тема Re: Търся графичен дизайнернови [re: Lara]  
АвторMurmun (Нерегистриран)
Публикувано20.01.04 11:25



Taka, za da ne stavat drami naistina, nikogo ne podceniavam v 4astnost. V konkretnia slu4ai oba4e ofertata e pove4e ot dobra imaiki se v predvid neshtata, koito se obsuzdat tuk. nali ne o4akvate niakoi na kogoto mu e problem da spretne vektorno logo ili "da konvertira BMP" da zapo4ne sus startova zaplata 1000 evro...



Тема Re: Търся графичен дизайнернови [re: Murmun]  
Автор vallentin (pilgrim)
Публикувано20.01.04 13:40



то тези дето питат за векторизиране на лого и конвертиране на БМП са хора дето не се занимават с графика и са дошли за помощ тук, щот предполагат че ще се намери някой дето посещава клуба можещ да им помогне, и това няма нищо общо със "нивото" на клуба, учудвам се на логиката ти :)

... yet all You've done beyond us towers,
sublime as on the first of days...


Тема Re: Търся графичен дизайнернови [re: Murmun]  
Автор bateventzi (winer)
Публикувано20.01.04 14:34



Умен, умееен. Аре сега започни отначало. Да бе сигурно е от графилата, щото ги наплюх/ме :)) Ама това е продължение на комплексите му, ако е такъв все пак де.



Тема Re: Търся графичен дизайнернови [re: bateventzi]  
АвторMurmun (Нерегистриран)
Публикувано20.01.04 16:57



kato zagovorihte za kopleksi - zashto postoianno govorite za vuprosnata Grafila??? i viste si postovete naposleduk, ima 2 logota i drugoto sa samo pitanki i bolezki niakakvi ...



Тема Re: Търся графичен дизайнернови [re: Murmun]  
Авторdiver (Нерегистриран)
Публикувано20.01.04 17:23



Tuka maj malko izmestihme temata: ot objava za rabota zapo4nahme da se pluem i obijdame (ne6to standartno za graphilla).
Nikoj nikogo ne kara da hodi nikyde: onezi velikite ot graphilla_ta da ne idvat tuka - nali sa naj-dobrite. Pyk nas si ni ostavete da si "convertirame v BMP" - tolkoz si mojeme nie gorkite.
Are nazdrave



Тема Re: Търся графичен дизайнернови [re: Murmun]  
Автор bateventzi (winer)
Публикувано20.01.04 17:43



бе на тебе говоря бе пич, започни да четеш. Къде го видя това постоянно говорене за графила. Споменали сме го 5-6 пъти, 3 от тях са след твоето влизане тук, кво ти става бе братче, аре ходи си показвай брошурките, моля те.



Тема Re: Търся графичен дизайнернови [re: bateventzi]  
АвторMurmun (Нерегистриран)
Публикувано20.01.04 17:53



:)))))))))) kakto i da e, zabavliavaite se



Тема Re: Търся графичен дизайнернови [re: bateventzi]  
Автор ValBo (търсещ)
Публикувано21.01.04 18:03



И казвате да ходя?!
Някой от вас да има нещо общо с изграждането на този клуб?!
Нещо за основателите на двата клуба да сте чували изобщо?!
Да сте забелязали, че тия дето навремето пишеха в този клуб сега са в Графилата - що ли е така?!

Май и аз вече трябва да се откажа
ае радвайте се на свободата



Тема Re: Търся графичен дизайнернови [re: ValBo]  
Авторmaster of pupi (Нерегистриран)
Публикувано21.01.04 18:25



Брей че обидчивии... явно си се объркала нещо, госпожице



Тема Re: Търся графичен дизайнернови [re: ValBo]  
Автор vallentin (pilgrim)
Публикувано21.01.04 19:09



ValBo, не знам за другите, лично аз съм се запознал с историята на двата клуба много сериозно и подробно, понеже информация за това има в изобилие. На Моргота му свалям шапка в това отношение.

Но нека бъдем честни ти забелязъл ли си какво се случи например с клуб "Web Design" на графилата? Щот такива неща трябва да се забелязват и да се осмислят, те си имат причини, и тези причини водят до неизбежни и безмилостни изводи.

И момента със свободата си го усетил много правилно

Give me freedom or give me death. Останалото е деспотизъм, лобиране и подлизурковщина. (не визирам тебе говоря принципно) :)

Казваш, че дали и ти да се отказваш от този клуб,
ако трябва да ти отговоря по графилси отговора би бил - " аре баста излишния, разкарай се час по скоро, ще ми накривиш ... , ще си легна с чорапите довечера заради тебе ..."

Само че съм много далеч от подобни отговори. Ако се чувстваш полезен тук остани, имай свободата да бъдеш - и добре дошъл, и добре забравен, и в двата случая ще се наслаждаваме заедно на свободата си, както ти се изрази.

Редактирано от vallentin на 21.01.04 19:19.



Тема koi e toq klub...нови [re: vallentin]  
Автор ByteSize (SpiderMan)
Публикувано22.01.04 00:31



... Grafilata??? mnogo go sprqgate ne6to... ??? bulgarski li e izob6to?? ne mi zvu4i mnogo privetliv sprqmo postinga na Vallentin...

Everything Is Possible


Тема Re: Търся графичен дизайнернови [re: vallentin]  
АвторMurmun (Нерегистриран)
Публикувано22.01.04 02:25



mamka mu, zashto postoianno se namestva klub niamamuv? govorehme za konkretna obiava, za tova, che goliama chast ot userite v kluba ne sa na na dostatuchno nivo, za da pokriat iziskvaniata za dadenata rabota /imaiki predvid predlagano vuznagrazdenie/. niamashe zaiazdane. imashe spor. misleh, che pri spor se razda istina - uvi, ne e taka ...



Тема Re: Търся графичен дизайнернови [re: Murmun]  
Авторdiver (Нерегистриран)
Публикувано22.01.04 09:45



Verno e tova 4e 70-80 % ot horata tuka ne mogat da pokriat usloviata za rabota. E i? Kakvo ot tova. Ostanalite 20% mislia 4e ne sa za izhvyrljane. Nikoj v graphilata ne se rodil nay4en nali. Li4no na mene ValBo mi e pomagal tolkova mnogo pyti, 4e po edno vreme mi be6e neudobno da go razpitvam pove4e, ama 4oveka otgovarja6e mnogo smisleno i to4no za koeto mu blagodarja. Ej za tova trebe da go ima tozi club: za tezi koito sega zapo4vat da se zanimavat s tazi rabota i da ima hora koito da im pomagat. Az pone taka misla. Njama nujda nekoj da se pravi na velik, da rugae tezi koito ne razbirat. Trebe da se pomaga na horata. Ama njakoj taka si stiskat hleda 4e gi strah da kajat nekoja duma. Ako naistina ste tolkova dobri ot kakvo vi e strah?
Primerno ByteSize (da me pro6tava 4e davam primer s nega - ni6to li4no) trebe da raboti jako pone 3-4 godini za da me dogoni mene. I az vinagi 6te mu pomagam s kvoto moga za da stane po-dobyr ot nas vsi4kite tuka, 6toto mom4eto ima hys za rabota i jelanie da u4i. Ako nekoj se misli za tolkova velik i se zatvori v 4erupkata si i ne obry6ta vnimanie na tezi okolo nego, syvsem skoro 6te razbere 4e nekoi hora ve4e go zadminavat po "Mojene".
Аре 4е прекалих много с писането, ама се ядосах малко.



Тема Re: Търся графичен дизайнернови [re: ValBo]  
Автор bateventzi (winer)
Публикувано22.01.04 11:39



Valbo пич, ти пък за кво се сърдиш бе братче, някой казал ли ти е лоша дума. Принципа, според мене е стой тук, говори си, помагай, искай помощ. Ама ако почнеш да класираш хората по тъпотия, да им разправяш колко са зле и пр. нормално е да ги ядосаш. Евала ти на тебе, и в "един друг форум :))" съм те виждал как пишеш и помагаш, ми ОК, нали са затова тия неща. Не да си изкарваме комплексите на тоя който разбира по-малко от нас и който ни пита елемантарни неща. Ами кво да ви кажа повече, сърдитите сърдити, то не е насила, ако аз съм обидил някой (може би мурмун - май така се пишеше) да ме извини, сигурно съм се ядосал от нещо (работата ми е много напрегната тия дни :)))




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.