Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:22 21.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема blikove?  
Автор monipro (ооо!!!)
Публикувано12.01.04 17:07



imam edni matelni neshtica, snimani iasvno sys svetkavica, ta sa se obrazuvali dosta nepriatni blikove. daite mi ideq kak s photoshopa moga da podobrq polojenieto.



Тема Re: blikove?нови [re: monipro]  
Авторdiver (Нерегистриран)
Публикувано14.01.04 15:26



Az go prava s "BURN TOOL" ama moje da ima i drug na4in.
Li4no na men tozi si mi vyr6i rabota



Тема Re: blikove?нови [re: diver]  
Автор monipro (ооо!!!)
Публикувано14.01.04 16:56



e da, ama az imam mnoooogo predmeti s mnojestvo blikove. neshto generalno mi trqbva. moga da gi izbera s color range, ama ako im butna po-tymen cvqt... hmm, mai nqma smisyl



Тема Re: blikove?нови [re: monipro]  
Автор agent_orange1 (истински)
Публикувано14.01.04 17:54



В зависимост от снимката могат да се приложат най-различни техники. В случая, който описваш най-подходящо ми се струва следното:
1. Копираш си снимката (лейъра)
2. Горния лейър си го работиш както искаш да ти изглежда.
3. Долния го работиш така, че да "убиеш" максимално бликовете.
4. С Eraser Tool c Soft Round Brush и натиск не повече от 50% почваш да триеш полека-лека горния лейър върху бликовете.
Можеш пак в зависимост от снимката и цветовете да приложиш някой филтър или ефект за да замажеш дефектите.
Кажи дали става нещо, а пък ако не те затруднява можеш и да постнеш снимката, за да я видим.



Тема Re: blikove?нови [re: agent_orange1]  
Автор monipro (ооо!!!)
Публикувано14.01.04 18:12



agent-blagodarq, no nqma da stane po edna prosta pri4ina - imam fail v greyscale s razmer okolo 3x3cm i res 300. dotuk dobre. no blikovete sa mnogo i navsqkude, a osven tova kato go napravq tozi fail, me 4akat oshte nqkolko hilqdi takiva. v tova e problemyt. misleh si za nqkakvo generalno reshenie. predi selectvah svetlite zoni i im davah mrysnobqlo, no pak stoi grozno... opa, mai mi hrumnan eshto. da selektna pak highlights, posle feather selection s 1-2 pix i togava da zapylnq s mrysno bqlo. sega shte probvam.



Тема Re: blikove?нови [re: monipro]  
Авторnone (Нерегистриран)
Публикувано14.01.04 19:59



Еврика! Ако се сетиш, че има и левълс....



Тема Re: blikove?нови [re: none]  
Автор monipro (ооо!!!)
Публикувано15.01.04 10:21



Pyrvo s levels probvah, no ne se polu4ava. kak da namalq svetlite tonove, kato te sa na minimum v levels??? slidera dava samo nalqvo, a nalqvo stavat po-svetli. zatova polzvam select. ako neshto byrkam,podskaji mi,none.



Тема Re: blikove?нови [re: monipro]  
Автор sasho (...............)
Публикувано15.01.04 21:59



Probvai da snimash nanovo. Naglasi svetlinite taka, che da niamash blikove. V samia blik niamash informacia.



Тема Re: blikove?нови [re: sasho]  
Автор monipro (ооо!!!)
Публикувано16.01.04 10:19



ako zaviseshe ot men - vednaga. no ne zavisi. po-lesno shte e da gi snimam nanovo, otkolkoto da si igraq da gi opravqm 1 po 1. da ne govorim, 4e nqma da gi opravq taka, kakto trqbva.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.