Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:13 22.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема samo edno vupros4e 4e ne znam.......нови  
Авторnikita (Нерегистриран)
Публикувано28.12.03 16:34



Molia niakoi informiran da mi pomogne da se informiram i koia programa za pravene na film4eta- animacia- kompiuturna mi triabva da si instaliram za da moga da se zanimavam s tova, znam 4e ne v tozi klub triabva da tursia informacia, no moje bi niakoi ima predstava za kakvo stava duma!PREDVARITELNO BLAGODARIA- nadiavam se , ako ima niakoi , koito da znae otgovora na vuprosa mi da se otzove!



Тема Re: samo edno vupros4e 4e ne znam.......нови [re: nikita]  
Автор bateventzi (почивкаааааа)
Публикувано29.12.03 12:03



Хммм, ами първо дай повече подробности за това коеот искаш. Компютърната анимация е много разнообразна... Ако си съсвсем начинаеща може да кажеш "ами искам да правя като еди си коя анимация". За начало може да опиташ Flash (векторна интерактивна 2д анимация) за да схванеш основните принципи и про.... за по-професионално вече е 3Д Макс (3д както се сети) и по-натам е Maya (на това правят новите филми из холивудско). И само да кажа че хората който ще се изкажат след мене най-вероятно имат повече представа :)



Тема Re: samo edno vupros4e 4e ne znam.......нови [re: bateventzi]  
Авторnikita (Нерегистриран)
Публикувано30.12.03 20:04



thanks!
imah predvid animacia- film4eta s dvijenia- kakvito i da sa za absoliutno na4inae6ti- niakakva programa, nezavisimo kolko slojna e - ne mi puka- burzo shva6tam- da e ka4estvena i vurha na sladoleda v momenta ako me razbira6!!!
primerno kompiuturnite igri- s kakvi programi se praviat?NEZNAM vie mi pomognete az ni6to ne znam- ne znaia i kum kogo da se oburna!!!!



Тема Re: samo edno vupros4e 4e ne znam.......нови [re: nikita]  
Автор bateventzi (winer)
Публикувано31.12.03 11:10



Абе мацко, не се надценявай, нямам нищо против бързото ти усвояване, ама 3Дмакс и МАЙА са програмите които правят игрите и филмите. За тях се плащат маса пари из холивудско и тоя дето го работи това има статус на малък бог из колегите графици. Още повече, че си начинаеща, особено ако не си се занимавала с компютри много. Аз от доста време се боря с тях и само като отворя 3 менюта на Макс-а и ми-се-замае-главата-и-скролвам-скролвам-и-ми-изчезне-3/4-от-екрана-и-се-чудя-къде-се-намирам. А майа-та даже не съм я отварял. А има и друго, трябва ти як компютър за тия работи.
Но ако си толкова навита, избирай между 3ДМакс (6 версия има сега) и Flash (MX pro май беше последното). И успех и мнго търпение ти пожелава, ще са ти нужни. Ааааа и успешна нова година.



Тема Re: samo edno vupros4e 4e ne znam.......нови [re: nikita]  
Автор vallentin (pilgrim)
Публикувано01.01.04 13:39



Първо трябва да решиш 2D или 3D анимация, чак след това да избираш програми.

Ако искаш да правиш неща каквито си виждала по игрите то това е предимно 3D и програмите които бат'венци каза са което трябва да учиш. Само че то въпроса не е само технически да познаваш програмите нужни са художествени познания, също така познания по работа с растерна и векторна графика. С дуги думи ако се скъсаш от обучение след 2-3 години ще ставаш да те наеме някой за работа на позиция за начинаещи. :))

А ако не се скъсаш, всичко което ще постигнеш е да правиш разни шарени неща които да показваш на приятелките си.

... yet all You've done beyond us towers,
sublime as on the first of days...


Тема Re: samo edno vupros4e 4e ne znam.......нови [re: bateventzi]  
Авторnikita (Нерегистриран)
Публикувано05.01.04 05:44



abe PI4AGA 10x za infoto, no ne znae6 kolko sum genialna az.... imam dosta mo6ten comp. 6te uspeia!!! vesela i kusmetliiiska 2004ta i na teb priatel!!!!



Тема Re: samo edno vupros4e 4e ne znam.......нови [re: vallentin]  
Авторnikita (Нерегистриран)
Публикувано05.01.04 05:49



ok- az ne za rabota...imam hud.umenia , no ne kompiuturski- za moe hobi iskam da si pravia film4eta i ni6to ne e v sustoianie da me spre!!!
10 x i na teb za infoto!



Тема Re: samo edno vupros4e 4e ne znam.......нови [re: nikita]  
Автор bateventzi (winer)
Публикувано05.01.04 11:54



OK, без да си мислиш че се заяждам, искам след като вземеш решение, да постнеш, и чакаме резултати. :)) А копмютрните умения са ти меко казано нужни за да се занимаваш с анимация. :))



Тема Re: samo edno vupros4e 4e ne znam....... [re: nikita]  
Автор sasho (...............)
Публикувано08.01.04 21:28



Съгласен съм с Валентин, че първо трябва да решиш с какво искаш да се занимаваш - 2Д или 3Д анимация. Това се налага поради факта, че ако започнеш да се занимаваш с 3А анимация няма да имаш физическата възможност да се занимаваш с 2Д. В такъв случай хващай 3Д Макс или Майа. Аз лично също имам амбиции да правя филмчета, обаче ми е по-интересна 2Д анимацията. Преди време поствах и разпитвах надълго нашироко точно по-същия начин каква точно програма ще ми трябва, обаче никой не ми отговори изчерпателно. Затова реших да хвана Премиер и смятам, че е идеална за целта. Сега смятам, че се оправям. Ако искаш можеш да пробваш и Флаш (без Екшън Скрипт), но тя е ориентирана към Уеб и е ориентирана в по-друга насока.
Освен познаването на програма ще ти е нужен скенер, рисувателен опит и доста работа от твоя страна. Не мога да ти бъда по-полезен, защото и аз в момента се уча. Можеш да пробваш да вкарваш и допълнителни ефекти с Афтър Ефектс, трябва също така да познаваш и програма от сорта на Фотошоп за растерна или Илюстратор за векторна графика.
Щом си решила - ще успееш!



Тема Re: samo edno vupros4e 4e ne znam.......нови [re: sasho]  
Авторnikita (Нерегистриран)
Публикувано08.01.04 22:42



thank you!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.