Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:36 19.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема profesionalisti... kajete ne6to za NBU?нови  
Автор ByteSize (SpiderMan RuleZ)
Публикувано24.12.03 09:34



naposledak 4uvam nqkakvi dobri ne6ta za NBU no za sajelenie se ot hora koito sa u4ili tam.. kazvat 4e kato oniversitet za grafika e bil nai dobriq [e nai dobriq de] v bg... no pak drugi hora kazvat 4e bilo izmislena rabota... Vie kato profesionalisti kakvo znaete i mislite??? abe napravo ne se sramuvaite i kajete koi v koi oniversitet e u4il i kolko e dovolen..????

Everything Is Possible


Тема Re: profesionalisti... kajete ne6to za NBU?нови [re: ByteSize]  
Автор vallentin (pilgrim)
Публикувано25.12.03 03:26



абе мен ти нали беше в канада? Там един арт колеж струва повече от всичкото инфо за графичен дизайн дето имат всичките бг университети взети накуп. Защото тука още ги бие съчмата че дипломата значела нещо, и цялата система се върти около дипломите.
А онези там знаят, че трябва на нещо РЕАЛНО да те научат, да МОЖЕШ а не да имаш кетап, затова са много по добри. Аз като четох на един американски арт колеж програмата ми се доплака, те тука тази програма не са в състояние да я разберат какво значи, камо ли да преподават по нея.

... yet all You've done beyond us towers,
sublime as on the first of days...


Тема Re: profesionalisti... kajete ne6to za NBU?нови [re: ByteSize]  
Автор zmey.gorqnin (пещерна версия)
Публикувано25.12.03 06:34



хмм, "oniversitet", а? кво ли е пък туй? сигур нещо, свързано с онождане...




Тема art kolej ;)нови [re: zmey.gorqnin]  
Автор ByteSize (SpiderMan RuleZ)
Публикувано27.12.03 12:08



... nae6 kolko POVE4E parici struva art koleja ot bg oniversiteta... ??? az gledah nqkav oniversitet v toronto... super neizvesten takav... i taxata mu be6e 20 i ne6to hilqdi dolara... skromno!!! ;)))) a i az ne moga da izdarjam pove4e v canada 4e da se gotvq da hodq tam i v kolej... prosto 6te poludeq 4ove4e! se pak i az sam 4ovek! az vi pitam da razbera koi ot vas kade e u4il i kolko ste dovolni... ne ot obrazovanieto si a ot tva koeto ste ta KAJETE DE

Everything Is Possible


Тема Re: art kolej ;)нови [re: ByteSize]  
Авторyamamoto (Нерегистриран)
Публикувано27.12.03 19:03



Choveche, napravo si idvai - tova nostalgiyata e uzasno neshto i az go izpitah kogato byah v Yaponiya - i uveryavam te mnogo po-trudno mi beshe otkolkoto na teb- tam dori ima zeleni telefoni za samotni chuzdenci zashtoto poveche ot mesec ne mogat da ostanat tam bez podkrepa.
NBU e izmislen universitet no dava nyakakva osnova varhu koyato mozesh da nadgrazdash. Ne znam dali sa ti kazvali no taka e s vsichki universiteti - profesionalist ne se stava na studenskata banka a kogato zapochnewsh rabota. I za da si siguren che shte te priemat izpizvai universitet s "u" a ne s "o"



Тема yamamotoнови [re: yamamoto]  
Автор ByteSize (SpiderMan RuleZ)
Публикувано28.12.03 10:49



prav si... az mislq 4e nostalgiqta napravo moje da te obie ei taka! a oniversitet go pi6a s za avtenti4nost! a ti kade si u4il grafika i prepe4at??? v bg ili v japan??? a btw slu4aino da znae6 nqkoi koito bi me nael SAMO ZA STAJ kato ima6 v predvid 4e moga da pravq stabilni 3d modelli na 3d max moga da pravq dosta efektni ne6ta na PS i Image ready i v momenta se u4a na corel draw... are svirnete ako nqkoi ima ne6to pls!!!
pozdraviii!

Everything Is Possible


Тема Re: yamamotoнови [re: ByteSize]  
Авторdiver (Нерегистриран)
Публикувано29.12.03 16:33



ByteSize, az li4no rabotja dizajn i predpe4at okolo 10 godini, a sym zavyr6il "Kvantova fizika i lazerna tehnika".
Ti sam preceni za kakvo ti govora - ne ti trebe obu4enie a ogromno koli4estvo PRAKTIKA i GADNI KLIENTI, koito da te butat napred da se razviva6.
Az taka misla, pyk moje i da gre6a



Тема ami diploma?нови [re: diver]  
Автор ByteSize (SpiderMan RuleZ)
Публикувано29.12.03 17:10



emi tva e super diver! az znaq 4e praktikata e neveroqtno vajna ama mislite li 4e biha me zeli na seriozno horata ako sam da kejm na 17 godini i nqmam nikva diploma ebasi..??? no vse pak da kajem 4e sam dobar...?!!! vie poznvate li takiva primeri ???

Everything Is Possible


Тема Re: ami diploma?нови [re: ByteSize]  
Авторdiver (Нерегистриран)
Публикувано29.12.03 17:36



az li4no ne poznavam rec.agencia, kojato da iska diploma.
Otiva6, sjada6 pred monitora i zapo4va6 da raboti6 - ako si dobyr ostava6, ako ne - trugva6 si. Tva e. Nikoj ne ti tyrsi diplomi, universiteti i gluposti - te samo mogat da ti pomognat da zapo4ne6, ama ostanaloto ti e v glavata



Тема Re: ami diploma?нови [re: diver]  
Автор vallentin (pilgrim)
Публикувано01.01.04 14:10



ех тези дипломи ей, освен на баба ти и леля ти да се фукат че имаш диплома на друг няма да му потрябва, поне не и в тази сфера

ДВЕ неща ИЗИСКВАТ работодателите - experience and ability. Затова трябва да ги трупаш като маниак.

Спомням си навремето един приятел тъкмо завършваше някакъв университет с компютърни специалности, дипломната му работа беше някакви неща на Photoshop и CorelDRAW, а аз тия програми тогава ги бях виждал през крив макарон. Та като си всех компютър и взех да се занимавам с тези неща, ГИ ЗАХАПАХ тези програми като ПИТБУЛ, денем и нощем не ги изпусках, до де не припадна не слизах от компа. След 2 месесеца(!!) тоя същия ме гедаше ошашавен как работя и викаше, абе аз 4 години се занимавам с това ти за 2 месеца ме надмина и сега аз трябва да се уча от тебе.

Ей за такава сериозност си говорим, хвани се направи някакви неща, за да имаш ПРАКТИКА върху РЕАЛНИ проекти. Фани сичките си приятели и им направи някакви сайтове, визитки, флеъри, каквото си искаш, завърши 10, 20, 50, 100 проекта до де се омаяш, докато започене да БОЛИ(no pain no gain). Другото което е вземи има едни много яки сборници за Coprorate identity design, web design , graphic design с най-успешните дизайни подбрани, ето едно такова издателство - www.creativityannual.com. Та КУПУВАЙ и ГЛЕДАЙ, гледай, гледай, гледай, гледай, гледай, гледай.... и се УЧИ!!! Вземи вдъхновение и пример. И после хвани вдъхновението и прави ПОДОБНИ неща, ще гравитираш известно време около подобните неща, и после ще навлезеш в орбитата на собствената си креативност. Моя опит поне ме е научил, че ТАКА стават нещата. При мен това РАБОТИ, and it works GREAT.

Ако си мислиш, че ще постигнеш нещо докато се базикаш с програмите за fun, помисли пак!!

... yet all You've done beyond us towers,
sublime as on the first of days...



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.