Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:54 01.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема automatic tasks vyv photoshopнови  
Автор monipro (ооо!!!)
Публикувано06.01.04 13:16



не мога да си спомня как ставаше? блокирах. искам да извършвам една и съща операция на голям брой файлове - в случая-да ги правя от ргб в грейскейл. знам,че става с actions, но не помня как да задам да извърши действието на всички отворени файлове, а не на всеки файл да натискам Ф5 примерно. това ми е въпросът.



Тема Re: automatic tasks vyv photoshopнови [re: monipro]  
Авторdiver (Нерегистриран)
Публикувано06.01.04 13:25



Actions - new action (napravo prez paleta). otdolu ima6e nekyde kop4e za REC. natiska6, posle si pravi6 kvot ti trebe i nakraja STOP. I posle PLAY i gotovo. (prejjj dali me razbra)



Тема Re: automatic tasks vyv photoshopнови [re: diver]  
Автор monipro (ооо!!!)
Публикувано06.01.04 13:33



diver,mersi, ama tova go znam. dori se seshtam da si sloja kys klavi6 - edin ot F-ovete, za po-lesno. no pitam drugo. moga li da otvorq da kajem 20 fajla i samo s edna komanda photoshopa da povtori edno i systo uprajnenie na vseki fail po otdelno? odeve probvah da zapisha action s dva otvoreni faila - kato povtorih uprajnenieto i pri dvata, dokato zapisvah. no posle kato otvorq deset i mu dam play, to izvyrshva deistvieto samo vyrhu pyrvite dva, posle pak trqbva da davam play i t.n. tova mi e problemyt.



Тема Re: automatic tasks vyv photoshopнови [re: monipro]  
Авторdiver (Нерегистриран)
Публикувано06.01.04 13:40



Abe ne te razbrah mnogo, ama spored men:
pravi6 se actiona i posle samo natiska6 play (v tvoja slu4aj 20 pyti - za vseki fajl. nema nujda za vseki fajl da pravi6 nov action) ama ne e bolka za umirane de.



Тема Re: automatic tasks vyv photoshopнови [re: diver]  
Автор bateventzi (winer)
Публикувано06.01.04 16:24



Aбе човека пита дали този екшън може да се приложи на всички отворени файлове само с една команда, не да го плайвъш 20 пъти за 20 файла, а само един път за 20 файла. Аз не мога да ти помогна, незнам дали има такъв филм..

едит: Сигурен съм обаче, че има решения за това базирани на уиндоуски макроси, тук обаче ти трябват умения на програмист. :))

Редактирано от bateventzi на 06.01.04 16:25.



Тема Re: automatic tasks vyv photoshopнови [re: bateventzi]  
Автор monipro (ооо!!!)
Публикувано06.01.04 17:18



oo bateventzi, ne si zaslujava usiliata, predpo4itam da natsikam F5 20 pyti :)
da ne govorim,4e ne programiram.
mersi za vnimanieto



Тема Re: automatic tasks vyv photoshopнови [re: monipro]  
Автор ico (z.u.)
Публикувано06.01.04 17:39



kato si napraish actiona posle
File->Automate->Batch
Setvash si koi action da se prilaga i si izbirash ot koia dir da zima filetata i kade da gi zapisva novite.



Тема Re: automatic tasks vyv photoshop [re: ico]  
Автор monipro (ооо!!!)
Публикувано06.01.04 20:17



sega otivam da probvam, mersi



Тема Re: automatic tasks vyv photoshopнови [re: ico]  
Авторdd (Нерегистриран)
Публикувано27.01.04 18:04



Ei bravo, be, mnogo umno neshto kaza! Tva ne go znaeh, a mi se e nalagalo, i az go pravih na vseki fail po otdelno. Chakai da probvam..




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.