Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:38 19.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема GIF  
Автор _nea_ (e, haide sega,)
Публикувано23.12.03 12:16



Моля, помогнете...
Опитвам се да поставя гифове във Flash, но са адски нащърбени, независимо дали ги експортирам от Corel или Photoshop. Кажете ми какви настройки на save for web трябжа да дам, за да получа гладки линии.
Пробвах доста варианта, но нито един не е сполучлив. Къде греша?



Тема Re: GIFнови [re: _nea_]  
Авторnone (Нерегистриран)
Публикувано23.12.03 15:05



Kato pravish save for web tryabva da dade6 matte i cveta na matte da e kato fona, na koyto 6te slaga6 gif-a.



Тема Re: GIFнови [re: _nea_]  
Автор monipro (ооо!!!)
Публикувано23.12.03 15:51



ako probvash da ka4ish gif v web site, v html mu zadavash razmer,nali taka. ako razmeryt,koito davash kato width i height, e razli4en ot originalnia razmer na gif-a, togava stava adski nashtyrbeno. predpolagam tova e pri4inata. kogato exportvash za web s photoshop primerno - stava li ti nashtyrben kato go otvarqsh sys samia photoshop?



Тема Re: GIFнови [re: none]  
Автор _nea_ (e, haide sega,)
Публикувано24.12.03 13:46



blagodarq, tova beshe edinstvenoto, koeto ne bqh probvala
works !!!! :)))))))



Тема Re: GIFнови [re: monipro]  
Автор _nea_ (e, haide sega,)
Публикувано24.12.03 13:48



ne promenqm razmera, prosto si e nashturbeno, no tova,koeto mi kazaha za mate naistina vyrshi rabota.



Тема Re: GIFнови [re: _nea_]  
Автор sasho (...............)
Публикувано25.12.03 15:19



Защо не използваш *.png с прозрачност? Файловете стават по-големи, но нямаш проблеми, подобни на използването на *.gif - ове.
Виж

съм направил една игра на Flash. Картинките са рисувани, сканирани и обработвани във PS и после нареждани кадър по кадър във Flash. при движение на един обект над друг не може да се използват Gif - ове, обаче .phg вършат идеална работа. Играта е малко бъгава, ама какво да правиш. Иначе в стария и вариант беше по-хард - не само се целуваха.



Тема Re: GIFнови [re: sasho]  
Автор _nea_ (e, haide sega,)
Публикувано27.12.03 11:18



sega shte se probvam za png-to, no dokolkoto znam, to ne se poddyrja ot po-starite brauseri.
Molq vi, obqsnete mi kato na idiot kakvi nastroiki da zadam v save for web za da moga da postigna tova, koeto iskam. Ako kartinkite mi sa s poveche cvetove ili prelivaniq, tova s mate pak ne stava. A pyk ako iskam da sloja image sys zdadeni layer styles stava takava boza, che ne e za razpravqne....Pisna mi da pravq variacii i permutacii...pls, help!!!!!!!!!



Тема Re: GIFнови [re: sasho]  
Автор _nea_ (e, haide sega,)
Публикувано27.12.03 11:37



10x, i layer styles sa ok s png :))))))))))))



Тема Re: GIFнови [re: _nea_]  
Автор sasho (...............)
Публикувано28.12.03 00:54



Какво да ти обяснявам толкоз подробно - във PS му даваш Save for Web и от опциите му задаваш PNG-24 и включваш малката кутийка под нея Transparency. Пробвай и с PNG-8 (примерно при включени Windows и Transparency) понякога номерът минава и получаваш по-малък файл отколкото при използването на PNG-24. Експериментирай!
Иначе наистина в книгите за Web дизайн пише, че по-старите браузъри не поддържат PNG, обаче доколкото разбрах ти ще го използваш за Flash. Веднага ще ти кажа, че по-старите браузъри не поддържат и Flash Player. Да не говорим, че не можеш примерно с IE6 и Flash Player 5 да видиш нещо правено на Flash MX и експортнато за Flash Player 6 (или ще го видиш, но не толкова функционално). Какво да правиш - Интернет се развива и ние трябва да се съобразяваме с възможностите, които имаме в момента. Да не забравяме, че преди няколко години интернет сайтовете приличаха единствено на факсове.
Трябва да съобразиш за какво ще използваш проекта си - дали ще го гледат някои счетоводители с машини от балканската (не искам да обидя счетоводителите - просто за тяхната работа не се искат супер мощни компютри) или някой, който използва по-добра техника. Според случая използвай PNG, GIF, JPEG.
Аз лично използвам за обекти с прозрачности PNG-24 и PNG-8, за обекти с плътни цветове векторки директно във Flash или ако не е възможно - GIF - ове (имат много голяма компресия при запълвания с плътен цвят), JPEG при обекти с градиенти.



Тема Re: GIFнови [re: sasho]  
Автор _nea_ (e, haide sega,)
Публикувано28.12.03 19:11



mnogo ti blagodarq za informaciqta, az tova go napravih vednaga sled kato prochetoh predniq ti posting - raboti perfectno, zapazva mi vsichki layer styles bez da opbezobrazi neshto, kakto se lsuchvashe s gifovete. Az po-skoro pitah pri gif kakvi nastroiki da dam, zashtoto tam variantite sa mnogo, a ne mojesh da sloja neshto v DW ili Flash bez da sym mu zadala predvaritelno fon, syshtiq kato v multimediinite programi. No s png vsichko si idva na mqstoto.Daje i Flasha ne stava mnogo tejyk, vypreki po-golemiq razmer na png ot gif. Do sega se pritesnqvah da polzvam tova razshirenie, poradi fakta, che ne se poddyrja ot starite brauseri, no v momenta tova ne me interesuva, produkta e nasochen kym auditoriq, koqto opredleno ne raboti sys stari versii: ))))))




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.