Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:52 08.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Digital printing...нови  
АвторKM (Нерегистриран)
Публикувано20.11.03 17:29



... ме заинтересува напоследък.

Извинявайте ако ви губя времето.
По-подходящо място за питане не открих.

Става въпрос за машини като Indigo на HP, на Роланд, на Heidelberg, на Ryobi и още много други знайни и незнайни подобни на тях (не за цветен лазерен принтер, каквито са копирите).

Рових в големия Internet, ама най-важното го не пише: цена на машината, себестойност на отпечатъка, качество, надежност, слаби места. Включително и при руснаците, които публикуват много такава информация. По на запад искат пари за да ти кажат. Сигурно са прави...

Звъних на 2-3 места в България, но търговците овъртат или не знаят. Продават си стоката хората...

Ако някой има макар и малка информация, да и виждал и пипал някаква такава машина нека драсне 2 реда. Или да кажи от къде може да се прочете.

Благодаря!



Тема Re: Digital printing...нови [re: KM]  
АвторGost (Нерегистриран)
Публикувано21.11.03 10:28



I men me interesuva, ama i az ne namiram tuk u nas nikakva informazia.Ili moje bi ne znaem kade da pitame?A za targovzite si prav, 4e ne davat neobhodimite obqsneniq, gledat stokata da se prodava...Dano v tozi forum se nameri ve6t po vaprosa.



Тема Всъщност...нови [re: Gost]  
АвторKM (Нерегистриран)
Публикувано21.11.03 11:15



... знам, че има 1 или 2 Индиго в София. Но аз съм от провинцията и не знам къде са. Питал съм в представителството на Хайдерберг, преди 3-4 месеца имаха при тях 2 употреба, но парите и бяха безумни. Освен това не казаха никакви данни за машината, а само че било "друго" на офсета...
Ако си от столицата ни ще можеш да видиш нещо такова работещо.



Тема Всъщност...нови [re: Gost]  
АвторKM (Нерегистриран)
Публикувано21.11.03 11:16



... знам, че има 1 или 2 Индиго в София. Но аз съм от провинцията и не знам къде са. Питал съм в представителството на Хайдерберг, преди 3-4 месеца имаха при тях 2 употреба, но парите и бяха безумни. Освен това не казаха никакви данни за машината, а само че било "друго", не като офсета...
Ако си от столицата ни ще можеш да видиш нещо такова работещо.



Тема Ednoto indigo - TUKнови [re: KM]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано21.11.03 13:53





Just a genius



Тема Благодаря!нови [re: Blake]  
АвторKM (Нерегистриран)
Публикувано21.11.03 14:55



Тях ли да питам или и ти можеш да кажеш нещо?

И дали такава информация не е "фирмена тайна", удобно ли е въобще, как смяташ?



Тема Re: Благодаря!нови [re: KM]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано24.11.03 10:21



az nishto ne moga da ti kaja, osven che tam ima takava mashina (Indigo - holandska e)... inache sam chuval che Scitex (evrei) i Heidelberg pravat takiva mashini, ama poveche podrobnosti ne moga da ti dam...

a, predi nekolko godini podobna mashina varveshe kum 500000-1000000$(ili DM, ne si spomnyam) orientirovachno...

Just a genius



Тема Re: Digital printing...нови [re: KM]  
Авторdigit (Нерегистриран)
Публикувано17.12.03 13:06



Edna takawa mashina e ot poriadaka na 100 000 150 000 evro i poveche
sebestoinosta zawisimost ot hartiata ili kartona na kopie vurvi ot 0.05 lv do 2 lv za broika goworia za sebestoinost
Ako iskash da si kupish takawa mojesh mnogo da se zamislish dali si struva na tozi etap ot razvitieto na podobna tehnika
mojesh da proverish i pri Xerox za tehnite modeli na DC2060
za malki tiraji e idealna
za sega ima samo edno Indigo v firma Bulget /Sofia/
no mai edinstwenoto preimushtestwo pred obiknowenia ofset e burzinata
i wuzmnojnosta za edinichni broiki



Тема Re: Digital printing...нови [re: digit]  
Авторdiver (Нерегистриран)
Публикувано17.12.03 13:54



Vsy6tnost goljamoto preimu6testvo na Indigoto na BulGED e vyzmojnostta za PERSONALIZACIA - edin i sy6ti fajl moje da se personalizira (pomislete kyde se pe4atat li4ni karti, knijki, Internet karti...) - pravi6 edna podgotovka i samo smenja 4islata - nadjavam se razbirate kakvo iskam da kaja.
Lo6oto e 4e niskite procenti ne moje da gi pe4ata.
Drugata ma6ina kojato sym vijdal i sam rabotil s neja e Haydelberg DI - stra6na ma6ina - nepylna 4etvyrtinka 4+0 - strahovito ka4estvo - do kolkoto znam ima 3 v Sofia. Koftito e 4e nemoje edini4ni brojki, no za smetka na tova e dosta byrza.
Za drugi maj ne se se6tam sega. Ako te interesuva ne6to pove4e kaji - do kolkoto moga 6te ti objasna.



Тема Благодаря и на двамата [re: diver]  
АвторKM (Нерегистриран)
Публикувано17.12.03 18:36



Всъщност се поорентирах. Доста слаби страни има тази технология все още, май. Дигит е прав, май е рано за тях.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.