Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:04 16.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Къде може да се учи РЕКЛАМА у нас ???  
Автор KABИ (търсещият)
Публикувано14.12.03 12:21



И по-конкретно-Корел Дроу,Фотошоп,други подобни програми,рекламен дизайн,шрифтове и всичко,което е свързано с външната реклама ???



Тема Re: Къде може да се учи РЕКЛАМА у нас ???нови [re: KABИ]  
Автор bateventzi (почивкаааааа)
Публикувано14.12.03 22:05



Ами в НБУ съм сигурен че има няколко такива специалности. Нивото е добро за начинаещи. За другите ВУЗ-ове, ще кажат колегите.




edit: и в художествената академия естествено

Редактирано от bateventzi на 14.12.03 22:10.



Тема Re: Къде може да се учи РЕКЛАМА у нас ???нови [re: KABИ]  
Автор vallentin (pilgrim)
Публикувано15.12.03 02:35



Хм външна релкама - любимата ми специалност. Все по малко хора питат за това. Далеч не знам дали има специализирано място да се чуи външна реклама. Да не говорим, че там технологиите излизат извън PC-то и преминават във техники за рязане, белене и лепене на фолио, огъване на плексиглас, на меки пластмаси, пък дори и рязане със дзеге, което ще се наложи ако шефа си няма лазерна машинка или рутер, или не му се дават пари за такава услуга.

Още по малко пък vehicle lettering включително flames дето в в щатите сума ти народ си вадят хляба с тази работа. :)

Най-добрия вариант според мен е чираклък в някоя фирмичка дето се занимава предимно с външна реклама.

... yet all You've done beyond us towers,
sublime as on the first of days...


Тема Re: Къде може да се учи РЕКЛАМА у нас ???нови [re: KABИ]  
Автор slavei (който не пее...)
Публикувано15.12.03 04:27



я първо се върни в БГ после разпитваи

ако става дума само да научиш програмите как се работи с тях има на много места. Аз лично мога да ти кажа че в ту-софия има такива курсове за по 60 часа. Курса преди две години беше 150 лв. за курсовете за windows i оффице мога да ти гарантирам че преподаването е на ниво, за останалите курсове не знам предполагам че е на добро ниво.... дават и някакъв сертификат

В ХТМУ от тази година има следдипломно обучение (windows, office, photoshop, coreldrow, webdesign... не знам какво друго се включва в курса) не помня и колко семестъра е, ... предполагам 4 семестъра. Обаче жената която в момента води курса (първия семестър се изучава windows i office) е пълна скръб - определено не става за учител, а като знания - за windows зле, за офиса не знам но не е мнго добре..... цената на семестър не я знам



Тема Re: Къде може да се учи РЕКЛАМА у нас ???нови [re: vallentin]  
Автор KABИ (търсещият)
Публикувано15.12.03 12:36



Ами за щастие или не-аз съм си шеф на точно такъв вид бизнес,имам ателие и цялостно оборудване,имам и работилница.Мога да работя на почти всеки инструмент и в работилницата,и в ателието.Но искам да запълня някои празноти,които човек с моя практически опит с натрупване на рутина все повече усеща. Харесва ми творческия елемент на работата-не са само парите цел при мен.И удоволствието от добрия краен продукт е много важно за мен.Не съм перфекционист,но обичам добре свършената работа.

А ти от САЩ ли пишеш или са част от мечтите ти?Защото аз от личен опит се убедих,че в България има неразработени ниши за стотици неща,но масовия българин не ги вижда-все още е сляп.И съответно - мечтае за обетования Запад.Ами който го влече-да опита.Поне сега това е почти възможно

Ако имаш желание-пиши ми на

.За мен всеки контакт с колега е ценен и полезен...



Тема Re: Къде може да се учи РЕКЛАМА у нас ???нови [re: slavei]  
Автор KABИ (търсещият)
Публикувано15.12.03 12:51



Относно връщането-от 1.2.2004 съм на линия след доста дълго прекъсване. Но си имам клиенти,които и след година пак ще ме потърсят-били са доволни,а и комуникираме междувременно. Периода на курсове за компютърна грамотност при мен беше доста отдавна-през 1986,когато учех в Университета. Мен ме интересува нещо по-високо като професионално задълбаване. А и сертификат-хубаво,ама аз съм си шеф. На себе си ли да си го показвам??? На мен ми трябват контакти

-първо- със знаещи и на теоретично ниво нещата-за мен лично това е важно, и

-второ-да подобря компютърното си ниво-особено Фотошоп,защото често опирам до него,ама не винаги се справям добре...





Тема Re: Къде може да се учи РЕКЛАМА у нас ???нови [re: bateventzi]  
Автор KABИ (търсещият)
Публикувано15.12.03 12:55



За Художествената академия правих справка преди 4-5 години-не бях доволен. Те почти не ползваха компютри тогава. Сега не знам как е. А в НБУ-ще ходя да проверя,когато стане възможно. Защото сайта им е доста оскъден откъм информация-особено за таксите...



Тема Re: Къде може да се учи РЕКЛАМА у нас ???нови [re: KABИ]  
Автор bateventzi (почивкаааааа)
Публикувано15.12.03 14:34



Ами, сега в бг училищата се ползват компютри дори в гимназиите. Скоро говорих с едно момиченце. От художествената гимназия в Пловдив, която ми каза че пипат Шопа и Илюстратора. И аз съм поучвал това онова в НБУ, мисля че там ще ти обесняват, ама ако ти се падне готин даскал, което е възможно по принцип. :)



Тема Re: Къде може да се учи РЕКЛАМА у нас ???нови [re: KABИ]  
Авторnone (Нерегистриран)
Публикувано15.12.03 15:54



Не знам от колко време не си в България, но според мен трябва да си тук, за да съдиш за ниши, изпалзването им и т.н. Клиентите тук, не са това, което с в други страни.
Относно обучението - не мисля, че академичното образование е подходящо в случая. По-скоро книги, туториали, самообучение. Така ще стане по-бързо и ще имаш възможност да четеш точно това, което те интересува. Из нета има много информация. Използвай я.



Тема Re: Къде може да се учи РЕКЛАМА у нас ???нови [re: none]  
Автор monipro (ооо!!!)
Публикувано15.12.03 18:36



dobre,kato stana vypros za tova, az pak da popitam - iskam da znam kakvo e overprint, kak se pravqt cvetootdelki i nujno li e i vsqkakvi takiva neshta,svyrzani s predpe4ata.kude da popro4eta?




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.