Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:12 19.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Перфектната конфигурация за 2D графика???  
Автор vallentin (pilgrim)
Публикувано06.12.03 09:11



Здравейте,

май ми дойде времето да upgrade-вам. Затова имам нужда да се посъветвам с колеги относно избора на конфигурация, който ми предстои да направя.

Значи ще трябва да сменя дъно, процесор и видео карта, както и да мина на DDR RAM.

Какво дъно и процесор бихте ми препоръчали? Каква видео карта, като се има предвид, че игри не играя нито имам намерение да играя за в бъдеще, нито се занимавам с 3D, нито мисля да се занимавам - само чисто, яко 2D.

Другото нещо е че сгобявам разни видео клипчета от време на време, със преходи, ефекти и прочие, но не на професионално ниво, а използвам freeware като Virtual Dub и Windows Movie Maker, a може и ако ми стигнат парите да си купя и Camtasia Studio. В момента и Camtasia 2 и Windows Movie Maker 2 ми забиват, но предполагам, че ми се е прецакал WinXP-то. Демото на Camtasia 1 работи перфектно.

Ще се радвам колегите които ртаботят професионално 2D графика, да кажат те на какви машини са и от какво са доволни и от какво не са. Както и ако може да споделят малко от своята knowledge base - за best performance хардуер за 2D графични приложения.

Може пък и темата да стане полезен reference за други потребители също.

... yet all You've done beyond us towers,
sublime as on the first of days...


Тема Re: Перфектната конфигурация за 2D графика???нови [re: vallentin]  
АвторJonata (Нерегистриран)
Публикувано07.12.03 11:22



Процесор - P4 2.4 GHz - клоква се прекрасно за 3 GHz 1000 FSB, стига паметта да е читава.

Дъно - Epox 4PDA2+

HDD - 3X120 GB - Двата на RAID 0, третия на IDE канала в чекмедже за backup и пренасяне на файлове

Кутия - Chieftec

Видео - ako не ти се дават пари за Parhelia, вземи Matrox G550, в краен случай някой Radeon, но наистина в краен случай

1 или 2 GB DDR 400 Kingston

Записвачките на DVD напоследък поевтиняха, ако ти останат парички помисли за някоя.

Сглобено от свестни хора (няма да пиша фирмата, но ако се вгледаш в чаркалаците, няма да ти е трудно да се досетиш) това е най - бързата конфигурация на разумна цена.



Тема Re: Перфектната конфигурация за 2D графика???нови [re: vallentin]  
Автор zmey.gorqnin (пещерна версия)
Публикувано07.12.03 18:23



be ne znam za danato, no otkam procesor may amd athlonite sa nay-dobrata sdelka sega. az li4no imam p4 3ghz s hyperthreading, no kato 4eta otzivite iz neta, amd go bie po proizvoditelnost... za 2d samo ne ti trqbva video-karta, prosto si vzemi dano s shared video, makar i da ne ti go prepora4vam - ne, v nikakakav slu4ay, osven ako ne iska6 da spesti6 40-50$ za gforce, koito sa dobra sdelka kato saotno6enie cena-ka4estvo, naprimer GeForce4 MX440 8X AGP 64MB DDR
- opredeleno 6te ti trqbva ne6to takova, za da raboti6 s video, dori i s VirtualDub.




Тема Re: Перфектната конфигурация за 2D графика???нови [re: Jonata]  
Автор vallentin (pilgrim)
Публикувано07.12.03 22:47



Благодаря за отговора Jona, това което ми описваш звучи повече като dream machine. Хардиска няма да си го upgrade-вам или поне така си мисля, ама това с трите харда от по 120, два в RAID масив и един за BACKUP направо ме разби, докато четях си представях че ще правя сървър.

Иначе се досетих коя фирма ми препоръчваш - Persy. Абе не звучи зле ще видим. Иначе Matroxa ми го препоръчаха от доста места и ще май се навих за него вече.

... yet all You've done beyond us towers,
sublime as on the first of days...


Тема Re: Перфектната конфигурация за 2D графика???нови [re: zmey.gorqnin]  
Автор vallentin (pilgrim)
Публикувано07.12.03 23:02



ами един приятел хардуерист ми препоръча процесор AMD Barthon, много добри отзиви чувам за него, но чух и не толкова добри.

... yet all You've done beyond us towers,
sublime as on the first of days...


Тема Re: Перфектната конфигурация за 2D графика???нови [re: vallentin]  
АвторJonata (Нерегистриран)
Публикувано08.12.03 22:15



Ти питаш за перфектна и аз отговарям за перфектна - т.е. без прекалено рестриктивен бюджет. Това за трите диска си е съвсем нормално, ако сериозно се занимаваш с графика. Аз имам два такива компютъра, а един приятел е решил да прави машина с 2 RAID 0 масива, от своя страна вързани като RAID 1. На мен това вече ми се вижда малко ексцентично, но съм любопитен какво ще се получи :)



Тема Re: Перфектната конфигурация за 2D графика???нови [re: Jonata]  
Автор vallentin (pilgrim)
Публикувано08.12.03 23:22



значи аз работя с векторна графика, средната големина на изображение е под 100 К не знам какво ще ги правя 360 Гб дискове :)

... yet all You've done beyond us towers,
sublime as on the first of days...


Тема Работя...нови [re: vallentin]  
АвторПB (Нерегистриран)
Публикувано12.12.03 12:58



.... на такъв бартон 2500, пуснат на 3200. МБ е Гигабайт със сер. АТА, диска е САТА с 8МБ кеш, РАМ - 1Г, карта ММХ440 8х, 64 мб.

Препоръчвам ти го, дърпа много, ако имаш възможнос пусни нещо и ще видиш за какво става въпрос. Парите му са доста надолу и като производителност/цена за 2Д е каквото трябва...

Не толкова добрите отзиви да не те плашат, трябва 300 или повече вата захранване и зрав вентилатор на процесора, напр. Титан, и нека си приказват.



Тема Tanka laisna :)нови [re: ПB]  
Автор bluelemon (Crazy Night)
Публикувано12.12.03 16:14



E basi i mashinarijte :) az sam sas savsem skromna mashinka i si varvi haivana. Samo deto pri po golemi rasterni havi pusha po cigara ama niama dert. Danoto mi e Soltec s Duron 1.3 iak ventilator Titan, 256 DDR na 333 Mhz harda mi e malak ama mi varshi idealna rabota samo deto e baven ama sha go smenia nego. Videoto e Ati Radeon 7500 128 Mb. Med e konfiga!



Тема Re: Tanka laisna :)нови [re: bluelemon]  
АвторПB (Нерегистриран)
Публикувано12.12.03 16:29



Съгласен! Върши работа. Не съм против. Малко ще е трудно за 70/100 календар или плакат, обаче. Или билборд.
Номера е ако имаш повечко работа да чакаш комп. колкото може по-малко.
Тогава се изплаща сравнително бързо.
Провери цените и ще видиш, че като цена не е недостижимо.
Иначе аз също мисля, че глезотиите трябва да са с мярка.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.