Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:26 06.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Кажете си гафоветенови  
Автор bateventzi (ученик)
Публикувано27.11.03 16:43



Аиде симпатяги и симпатяжки признайте си кой какви глупости е свършил :)))

Аз като основател съм първи :))
Например, като съвсем новобранец, пускам една брошурка сепарирана, и едно италианско знаменце има на нея, с едни хубави ярки цветове ред и грийн, и после те ги нема, останали си вкъщи. Ама твърдата ми глава, упорито го смяташе за бъг на рип-а доста време :))



Тема Re: Кажете си гафоветенови [re: bateventzi]  
Авторdiver (Нерегистриран)
Публикувано27.11.03 17:42



Na bro6ura na MOTOREX OIL - Switserland, vsi4ki masla na pyrva stranica - RGB, sled tova - estestveno 4erno-beli na pe4at - majko mila - 10 000 tiraj.
Drugo (ama malko): SPE6NA KLU4ARSKA MOPO6T - stana (sled moja namesa) - SME6NA KLU4ARASKA pomo6t. za sega tolkos



Тема Ами аз пък ...нови [re: bateventzi]  
Автор Aмeли (Пулен)
Публикувано27.11.03 21:16



преди 3 години правих едни пълноцветни книжки за Софтпрес. Та в първата ползвах едно готово клипартче - бухалченце, ама с не'кви безумни овърпринт филове в най-разни и разнообразни цветове ... т'ва естествено го видях след печат, щото при цветоотделянето не го спипах гадът ... иначе интересничко се получи, щото бухалчето все пак си излезе цветничко - в различни нюанси според цвета на подложката

Имам и един гаф с билборд 11 на 2 метра, закачен над бара в някаква дискотека във Варна. Софтварето не издържа просто на размера ... абе с четри думи - Фот'шопът не се справи! Файлът беше доста голям, щото ми го искаха на 150 точки ... CorelDraw къде ще ходи - справи се копелето с монтажа. Обаче хората в БилбордПринт казаха, че обикновено има проблеми с CDR файловете. Е, и този път имаше проблем - точно в средата на винила цъфна черно квадратче 15х15 см ... ама и точно върху разголена женска гръд се падна, та като цензура седеше ... Клиентите го приеха, надявам се варненци да не ми се сърдят за пропуснатите ползи



Тема Re: Кажете си гафоветенови [re: bateventzi]  
Автор agent_orange1 (истински)
Публикувано27.11.03 21:30



Аз за това винаги си ходя на печат за големите тиражи. Поради тази причина съм изгърмял само няколко плаки, а целия тираж.
Да са живи и здрави модерните технологии.
Иначе днес забелязах, че на една листовка върху пантонски цвят съм пуснал един черен квадрат, който е оувърпринт и се сещайте за кво лайно става дума. Все пак го оправихме



Тема Re: Кажете си гафовете [re: agent_orange1]  
Автор sasho (...............)
Публикувано27.11.03 21:40



Май и аз се включвам в категория Overprint. Сложих на дипляна за разни млекарски работи корелско клипартско кашкавалче (кашкавалчето има жълт цвят), върху основен цвят в гамата на синьото. Тъпото беше, че не погледнах, че туй кашкавалче било овърпринт. Абе, гадна работа, ама вече внимавам.



Тема Re: ей тука едно гафченови [re: bateventzi]  
Автор vallentin (pilgrim)
Публикувано27.11.03 23:45



аз си спомям за един гаф от по различно естество, значи тъкмо бях започнал да се занимавам с външна реклама, надписи от фолио и прочие неща и денонощно двжъках със корела, та Ctrl+Z ми беше станал като дишането.

Та сядам на работната маса да режа едно фолио с макетния нож, и току какво се заблеях и прас със ножа срязах една буква през средата, моментално преди да успея да осъзная какво правя лявата ми ръка се насочва към ъгъла на масата и започва да прави движения като за натискане на Ctrl+Z, изведнъж бях шокиран защото там Ctrl+Z НЯМАШЕ!

Сега си спомням един надпис на една картичка "I wish life had an undo key"

... yet all You've done beyond us towers,
sublime as on the first of days...


Тема Ctrl+Zнови [re: vallentin]  
Автор ByteSize (SpiderMan RuleZ)
Публикувано28.11.03 03:54



i na men mi se e slu4valo tva MNOGO pati !!!!!! primerno racam shopa cql den i sledobed slizam da ritam biem duspi ispuskam i ne6to v glavata mi mi 6epne "abe are Ctrl+Z be!" ili pak v daskalo kato osera ne6to i taka sam praskal po masata i az ama kato se osetq 4e 4ukam po darvoto i ni6to ne staa se qdosvam mnoogo i po4vam o6te po silno da trqskam i si4ki okolni kanadski mamaligi me gledat akto polezno iskopaemo... "ko prai toa na deska be..??" ta tva s crtl+z e klasi4ski slu4ei

Everything Is Possible


Тема Re: един съвсем пресен гафнови [re: bateventzi]  
АвторCим (Нерегистриран)
Публикувано28.11.03 10:19



Направих коледна книжка, а на последната страница ледена картинка с Дядо Коледа. Върху нея издателството поиска да се мъдри техния адрес , аз вместо да го пусна на black го пускам на registration - получиха се вледенени букви върху светло син фон - само при много голямо желание можеш да ги разчетеш.



Тема Re: ей тука едно гафченови [re: vallentin]  
Автор bateventzi (ученик)
Публикувано28.11.03 14:40



Това с цонтрол и зет май на всички ни се е случвало... При мене нещата стават вече опасни.... Житкам тия дни аз на ХалфЛайф, първата част, и които я е играл знае, там има яко сейв и лоуд, до побъркване просто. На едно место имаше едни големи, високи скали и от там се пребивах доста често, обаче не ми пука щотоо си знам че ше си лоудна, ама се усещам че и в живота почна да ми е все едно с надеждата че лоуда е насреща. Как ще се пребия някой път така докато съм се зомбирал от някоя игра или програма......



Тема Re: ей тука едно гафченови [re: bateventzi]  
Автор vallentin (pilgrim)
Публикувано28.11.03 14:54



това с ралитата е особено опасна работа, блъскаш наред трошиш, нищо ти няма, и после като седнеш зад волана ти се струва че може да наблъскаш някого или нещо и няма да има проблем като в играта...

... yet all You've done beyond us towers,
sublime as on the first of days...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.