Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:30 10.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Компютърна графика и дизайн
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: ей тука едно гафченови [re: vallentin]  
Автор bateventzi (ученик)
Публикувано28.11.03 15:21



Да бе това си опасно, са се сетих, един път сме играли цяла нощ с приятели ЦС, и то си е пуцане ама.... сутринта си тръгваме и единия ни кара с колата, и на светофара прави ляв завой и един с колело пресича, усешам как нашия дава малко газ, и се разминава ме на косъм от колоезда4а. Всички се го поглеждаме нашия, а той съвсем в джаза и вика "Ебати тоя как го изпуснах". Страх ме хваща като се сетя как можеше да го фрагне :))



Тема batevenci az za tva...нови [re: bateventzi]  
Автор ByteSize (SpiderMan RuleZ)
Публикувано29.11.03 00:00



... ne karam kolelo ve4e v ov4e kupel!!!! 6toto jiveq to4no do edin ot parvite klubove v Sofia i ima takiva virtualno nadrusani seki den!!! pucat si CS i posle kato si tragvat ostaat pilaji si4kite!!!

Everything Is Possible


Тема I az da kaja ....нови [re: bateventzi]  
Автор Celeste ()
Публикувано29.11.03 10:22



Моите глупости са много .... :)))
Само, че тука си важи максимата - който не работи, той не греши !!!

Май първото нещо, което научих като започнах тази работа беше, че не бъркаме само веднъж - нашите грешки се умножават с хиляди (зависи от тиража) !!!
Така, че много внимавайте колеги и не допускайте грешки

Иначе за идеята ще кажа и аз как съм сгафил преди доста време ....
Беше първата ми корица която правех за издание (поръчка от една община - няма да казвам коя). Корицата много си я харесаха (особено кмета ).... Обаче, тъй като я бях правил в QuarkXPress (а си бях съвсем новобранец) при цветооделката бях забравил 2 изображения в RGB .... Точно по средата на корицата .... Като я видяха шефовете излязла от печат щяха да получат удар .... ... После минаха с номера че от "дизайнерска гледна точка това било по-добре да е черно-бяло, било като акцент" и всичко се размина без особени последици .....
От тогава МНОГО внимавам с RGB

На вкус и цвет товарищей нет

Редактирано от Celeste на 29.11.03 10:37.



Тема Re: I az da kaja ....нови [re: Celeste]  
АвторDan4oKalpazan4o (Нерегистриран)
Публикувано29.11.03 22:23



Е тва с РГБ-то е задължителна стъпка в кариерата, незнам някои да не се е ДЪнил по тва направлвние.
Бе тоя тик с ктрл-з го разбирам, ама аз докога ще продължавам да натискам ктрл-ф докат 4ета книга или разглеждам гланцирани шедйоври(май не се пишеше така)!?!?!
За издънка се сещам, но не моя за съжаление, на колегата дет ми пуши на главата и скенера вече 3год: втора корица-рекламна на списание(от зад дмек), и пича си слага една голееема ? центрирана, щот не намерил картинката за упдате в Quarka. Така и си остана... един голям по детски откровен въпрос към... рекламодателя



Тема slu6am vi i se 4udq...нови [re: Dan4oKalpazan4o]  
Автор ByteSize (SpiderMan RuleZ)
Публикувано29.11.03 23:37



... kak taka nikoi ne e bil ovolnen za kaf ot sorta na grefka v koricata na 10000 kopiq ot spisanie..????? az ako sam vi 6ef i stane ne6to takova nqma da vi ovolnq mnogo qsno (6tot sam pi4!) ama ... te pak ne pritnqt li parvo edna broika i posle celiq tiraj ???? mnogo po dobre e taka ... i 100% bi im spestilo masi pari !!!!

Everything Is Possible


Тема i se 4udq...нови [re: ByteSize]  
АвторC.C.Catch (Нерегистриран)
Публикувано30.11.03 04:50



da ne bi da ti e doshla OVOlacijata, che shte OVOlnjavash,madam?



Тема Гаф със стил...нови [re: bateventzi]  
АвторПB (Нерегистриран)
Публикувано30.11.03 11:08



Носят готова картинка за печат. Било излизало...
Поглеждам го и ми се струва ОК.
Обаче то било правено за билорд, с някакъв измислен стил (по-късно се разбра). Филмите - нормални на пръв поглед (трябва по-внимателно да се гледат, не само на пръв поглед).
На печата - мазало. Добре, че тиража беше символичен (250 1/4) и се усетих какво става, нямаше много време за реакция.



Тема Re: slu6am vi i se 4udq...нови [re: ByteSize]  
АвторCeleste (Нерегистриран)
Публикувано01.12.03 09:12



Ami kak taka nikoi ne e bil - zashtoto na vseki moje da se sluchi da sbarka !!!
Nikoi ne e zastrahovan - kolkoto i da si opiten i nacheten!

Inache se pravqt razpechatki i za tvoe svedenie se kazvat "bql maket". Pri mnogo skapi i luksozni izdaniq i golqm tiraj se puskat i cromalinovi probi - ama sa mnogo skapi i tuka v BG mnogo rqdko se pravqt.

Na zapad mislq che ne gi pravqt veche - vijdal sam druga tehnologiq - ot postscript file (demek cvetoodeleniq file) na nqkakva mashina (deto ne i znam imeto) vadqt syvsem tochno kopii na cvetoodelkite samo che v cvqt. Predstavi si 4-te plaki otpechatani sas saotvetnite cvetove. Sled tova mashinata avtomatichno sama gi napasva po paserite i im slaga bqla podlojka otdolu. Taka sasvsem tochno i na 100% mojesh da vidish kakvo si satvoril. No tova ne sam go vijdal vse oshte tuka v BG.



Тема Re: Кажете си гафоветенови [re: sasho]  
Автор monipro (ооо!!!)
Публикувано06.12.03 19:54



dobre,daite malko info na na4inaeshtite. kajete kude moga da se osvetq na tema Overprint,zashtoto za syjalenie ne mi govori po4ti nishto.



Тема gafa ba sofiiska voda i bol.bgнови [re: ПB]  
Автор ByteSize (SpiderMan RuleZ)
Публикувано09.12.03 18:05



... mnogo presen gaf... samo poglednete reklmakata otgore !!!! skiite kak ot lqvo pod kanbankite miga q bol.bg logo q sof vodica logo..!!! ebasi nekadarniq flash !!!!!

Everything Is Possible



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.